Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Władimir Putin zjawi się na pogrzebie królowej Elżbiety II? Kreml wydał oświadczenie
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 09.09.2022 16:39

Władimir Putin zjawi się na pogrzebie królowej Elżbiety II? Kreml wydał oświadczenie

Władimir Putin podjał decyzję w sprawie przylotu na uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II.
wikimedia.org

Władze Kremla wydały komunikat, w którym poinformowały o planach Władimira Putina względem zbliżającej się uroczystości pogrzebowej królowej Elżbiety II. Jak przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, prezydent Rosji nie planuje pojawić się w Wielkiej Brytanii.

Władimir Putin na pogrzebie królowej Elżbiety II?

Czasy, w których Władimir Putin z powodzeniem nawiedzał Londyn i rodzinę królewską, odeszły bezpowrotnie. Szczególnie po rozprowadzaniu trujących pierwiastków chemicznych po brytyjskich ulicach. Sentyment z przeszłości jednak pozostał.

- Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Wielkiej Brytanii są nierozerwalnie związane z Jej Królewską Mością. Elżbieta II przez wiele dziesięcioleci słusznie cieszyła się miłością i szacunkiem swoich poddanych, a także autorytetem na arenie światowej. - napisał we wczorajszym telegramie skierowanym do Pałacu Buckingham Władimir Putin.

I choć słowa te nie znaczą zupełnie nic w ustach cynika, to w przestrzeni publicznej poczęły pojawiać się rozważania nad możliwym przylotem prezydenta Federacji Rosyjskiej na pogrzeb królowej Elżbiety II.

- Prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje jechać na pogrzeb królowej Elżbiety II. Choć Rosjanie szanowali ją za jej mądrość, obecność Putina na pogrzebie królowej nie jest brana pod uwagę. - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Ceremonia pogrzebowa królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II zaplanowano na 18 września br. Wtedy też do Wielkiej Brytanii przyleci wielu najważniejszych oficjeli państw całego świata, ale również przedstawicieli sztuki, kultury oraz środowisk medialnych. Do tego czasu trumna z ciałem monarchini będzie wystawiona dla obywateli, którzy będą mogli jej złożyć hołd. W dniu pogrzebu o godzinie 11:00 zabije symbolicznie Big Ben, zaś potem cały kraj zamilknie na dwie minuty.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RadioZET.pl