Goniec.pl
Śmigłowiec LPR miał lądować na łące, ale strażacy znaleźli tam zwłoki

KP PSP w Legionowie

Mazowsze. Strażacy zabezpieczali łąkę, na której miał lądować śmigłowiec LPR. W trawie znaleziono zwłoki

11 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Śmigłowiec LPR leciał po starszego mężczyznę, ale strażacy zabezpieczający teren łąki znaleźli niezidentyfikowane zwłoki. - Ciało leżało tam już jakiś czas - przekazał Łukasz Szulborski, oficer prasowy legionowskich strażaków. Na miejsce natychmiast wezwano prokuratora.

Śmigłowiec LPR miał pomóc strażakom wezwanym do starszego mężczyzny w Chotomowie w woj. mazowieckim. Senior źle się poczuł, a w okolicy nie było żadnej karetki, która mogła dowieźć go do szpitala. To początek historii, w którą trudno uwierzyć, ale wydarzyła się naprawdę.

Dziwaczne zachowanie króla Karola. Monarcha potrzebował pomocy przy podpisywaniu dokumentów.

Dziwne zachowanie króla Karola III. Mina Camilli mówi wszystko, nagranie obiegło sieć

CZYTAJ DALEJ

Lot śmigłowca LPR to wyzwanie logistyczne, ale ekipa ratownicza z Mazowsza nie spodziewała się, że standardowa akcja jeszcze przed lądowaniem helikoptera zmieni się w makabryczną zagadkę.

Strażacy zabezpieczali lądowisko dla śmigłowca LPR, znaleźli ciało

W Chotomowie niedaleko Legionowa w sobotę wieczorem doszło do zdarzenia, które będzie wyjątkowo długo wspominane przez strażaków, policjantów, załogę śmigłowca LPR oraz okolicznych mieszkańców.

Śmigłowiec LPR został wezwany do akcji, gdyż w okolicy nie było wolnej karetki. Strażacy wiedzieli, że konieczne jest zabezpieczenie terenu, gdzie maszyna będzie mogła bezpiecznie wylądować.

Rutynowe szukanie odpowiedniego kawałka ziemi na łączce niespodziewanie zupełnie zmieniło swój charakter. - Na łączce, na której miał lądować śmigłowiec, przechodzące tamtędy osoby znalazły ciało mężczyzny - przekazał Łukasz Szulborski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Ciało na łące, tam miał lądować śmigłowiec LPR

Do Chotomowa wezwano jeszcze więcej służb. Zasłabnięcie starszego mężczyzny nadal było ważne i ratownicy udzielali mu pomocy, ale przed funkcjonariuszami stanęła wielka zagadka.

Osoby, które znalazły ciało, natychmiast wezwały stojących nieopodal strażaków, a ci czym prędzej ruszyli na miejsce. Do końca tliła się nadzieja, że w ujawnionym ciele uda się znaleźć zalążek życia.

Miętne: proboszcz znaleziony z ranami kłutymi na plebanii, tajemnice się nie kończą

Miętne. Nie żyje proboszcz, znaleziony z licznymi ranami kłutymi na plebani. Policja bada sprawę tajemniczej śmierci

CZYTAJ DALEJ

- Okazało się, że ciało leżało tam już jakiś czas - przekazał Łukasz Szulborski. Nie było żadnych szans na uratowanie nieznanej osoby. W związku z makabrycznym znaleziskiem na miejsce wezwano prokuratora.

Policja obecna na miejscu i zabezpieczająca ślady dookoła ciała znalezione na łączce pod Legionowem wstępnie wykluczyła udział osób trzecich. Ciekawy jest również dalszy przebieg historii mężczyzny, do którego leciał śmigłowiec LPR.

Senior jednak nie potrzebował pomocy

- O 18.20 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Legionowie odebrał zgłoszenie o mężczyźnie w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia w Chotomowie przy ul. Partyzantów. Z powodu braku wolnego ZRM na miejsce zadysponowano też śmigłowiec - czytamy w poście legionowskich strażaków.

Okazuje się jednak, że nagłe zagrożenie życia równie szybko, jak się pojawiło... zniknęło. Mężczyzna, po którego leciał śmigłowiec LPR, poczuł się lepiej i stwierdzono, iż nie ma konieczności transportu do szpitala. Niemniej gdyby nie seria niefortunnych zdarzeń, to ciało denata nadal ukrywałoby się na niepozornej łączce.

"Wiadomości" TVP i słynne już "paski" to marka sama w sobie. Fot.: screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 02.09.2022 r.

"Wiadomości" TVP w zaledwie kilka dni przeszły same siebie. Festiwal manipulacji i wpadek

"Wiadomości" TVP przechodzą same siebie od dawna. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały słynne paski od początku września. Zaledwie kilka dni wystarczyło, by byli już pracownicy Jacka Kurskiego pokazali pełen wachlarz umiejętności w tworzeniu krótkich i chwytliwych fraz. Zgadniecie jakie tematy to konik Telewizji Polskiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mateusz Morawiecki podpadł senatorowi PiS. Polityk publicznie skrytykował premiera

  • Marlena Maląg została zapytana o 15. emeryturę. Zaskakująca odpowiedź, "już wypłacamy"

  • Księżna Kate poinformowała dzieci o śmierci Elżbiety II. Reakcja 4-letniego Louisa wzrusza do łez

Źródło: goniec.pl, rmf24.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >