Goniec.pl
"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

AFP/EAST NEWS

"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

18 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Zaskakujące ustalenia ukraińskiego wywiadu na temat Dmitrija Miedwiediewa. Były prezydent Rosji i główny propagandysta Kremla, na zlecenie samego Władimira Putina, odwiedził w ubiegłym tygodniu tzw. separatystyczne republiki w Ukrainie i spotkał się z ich przywódcami. Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy dotyczące bezpieczeństwa, a z ust polityka miała paść szokująca deklaracja.

Moskwa kontynuuje krwawą "operację specjalną" w Ukrainie i wciąż ma apetyt na zdobywanie kolejnych ziem. Mimo licznych porażek, Władimir Putin nie wycofuje się ze swoich szaleńczych planów, wprawiając w konsternację nawet własną administrację, a także budząc niechęć wśród walczących na froncie żołnierzy.

Screen Twitter / Kancelaria Prezydenta

Propaganda Putina nie miała litości dla Andrzeja Dudy. Rosjanie użyli zmanipulowanego zdjęcia

CZYTAJ DALEJ

W mediach od tygodni krążą więc pogłoski sugerujące, że prezydent Rosji traci poparcie dla planowanych działań i wkrótce może zostać jedynie z garstką najwierniejszych, a może po prostu najbardziej strachliwych, współpracowników. Wtedy wydarzyć może się wszystko, ale pewne jest, że w gronie służących mu do końca znajdzie się Dmitrij Miedwiediew, któremu, jak się okazuje, marzy się powrót na szczyty władzy.

Miedwiediew - wierny posłaniec Putina

Dmitrij Miedwiediew zna już doskonale smak bycia na samym świeczniku. W latach 2012-2020 pełnił funkcję premiera Rosji, a wcześniej przez jedną kadencję był także jej prezydentem, choć z tylnego siedzenia i tak o wszystkim decydował Putin.

Panowie od lat tworzą zgrany duet mącicieli światowego porządku, nic więc dziwnego, że po tych niełatwych wyzwaniach politykowi powierzono kolejną istotną posadę, tym razem wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Na tym stanowisku, podobnie jak na Telegramie, Miedwiediew czuje się jak ryba w wodzie, z chęcią więc udał się w ubiegły czwartek z ważną misją do Ukrainy, gdzie na polecenie swojego dyktatora spotkał się z przywódcami zagarniętych separatystycznych republik.

Kremlowski propagandzista z wizytą w Ukrainie

O wizycie w tzw. Ługańskiej Republice Ludowej Miedwiediew pochwalił się w mediach społecznościowych, pisząc, że jego celem jest omówienie spraw bezpieczeństwa "w republikach Donbasu".

Jak na wytrawnego propagandzistę przystało, ubierając wszystko w okrągłe słówka, poinformował także, iż podczas spotkania z przywódcami okupowanych terenów "szczególną uwagę" poświęcono "zharmonizowaniu" prawa separatystycznych republik z prawem Rosji, udowadniając po raz kolejny, że putinowski reżim nadal zamierza gwałcić międzynarodowe prawo i bezprawnie uznał zajęte ziemie za swoje na zawsze.

Co ustalił ukraiński wywiad?

Na tym lakonicznym, aczkolwiek ważnym, komunikacie miało się skończyć, jednak rąbka tajemnicy odnośnie do tego, co działo się w kuluarach spotkania, uchylił niezawodny ukraiński wywiad, który po raz kolejny pokazał, że nie ma przed nim tajemnic.

Według doniesień pochodzących ze źródeł telewizji "Kanał 24" separatystycznym przywódcom złożono szereg obietnic, m.in. zapowiadających zainwestowanie ogromnych środków w rozwój okupowanych regionów.

W opinii Ukraińców, sprawa ma także drugie dno, a wizyta Miedwiediewa nie była jedynie festiwalem prezentów i pokrzepiających haseł. Polityk ruszył bowiem na przeszpiegi, chcąc wybadać, czy może zaufać Puszylinowi i Pasiecznikowi. Ci, w zamian za utrzymanie się u władzy, zaoferowali lojalność, a ponoć nawet także i spore pieniądze.

W mniej przyjemnej części narady, Miedwiediew miał też zganić szefa ŁRL za to, że odważył się powiedzieć, iż "Rosjanie nie odbudują niedawno zdobytych miast" oraz ogłosił, że na okupowanych terytoriach będą działać rosyjskie służby, co wiąże się z usunięciem z kierownictwa wszystkich lokalnych bojowników i kolaborantów.

Putin

Andrzej Duda uderzył bezpośrednio w Putina: "Rosja i reżim rosyjski złamali wielkie tabu"

CZYTAJ DALEJ

Miedwiediew: "Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę"

Choć przytoczone powyżej doniesienia bez wątpienia nie pozostają bez znaczenia i mogą zostać uznane za wysoce interesujące, nic nie przebije słów, które miały paść w kulminacyjnym momencie rozmowy.

Miedwiediew miał wówczas zdobyć się na szczere wyznanie, zapewniając, że "wkrótce Putin przejdzie na emeryturę, a on jest jego następcą".

Nie wiadomo, czy o śmiałych planach powrotu do władzy wie sam rosyjski prezydent, który rządzi swoim krajem od ponad 20 lat i jak twierdzi Kreml, nie pali się do oddania władzy, a na pewno nie z powodu kłopotów zdrowotnych.

Inna rzecz, że nawet gdyby Putin odszedł, na puste miejsce od razu zleciałoby się liczne stado sępów, gotowych równie twardą ręką rządzić Rosją, a może i czymś więcej. Wśród kandydatów na następcę dyktatora nieraz wymieniano bowiem ministra obrony Siergieja Szojgu, młodszą córkę prezydenta Katerinę Tichonową czy w końcu Nikołaja Patruszewa.

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl, Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński znów się skompromitował. Żenującą scenę pokazała państwowa telewizja

Wiadomości

Jarosław Kaczyński wybrał się do Kołobrzegu. Powitał go wulgarny baner

Czytaj więcej >
Lawina komentarzy po homofobicznym wystąpieniu Putina. “To musiał pisać Czarnek!!!"

Wiadomości

Lawina komentarzy po homofobicznym wystąpieniu Putina. “To musiał pisać Czarnek!"

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Kreml ruszył z nową kampanią, chcą wywołać panikę u Polaków. Rząd wydał pilne ostrzeżenie

Czytaj więcej >
Grzegorz Braun

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Gosiewska pokazała Braunowi, gdzie jego miejsce

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Agata Duda zwróciła się do kobiet chorych na raka. Z ust pierwszej damy padły znamienne słowa

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >