Goniec.pl > Wiadomości > Rosjanie szukają sposobów na ucieczkę z frontu. Niewiarygodne, w jaki sposób chcą uniknąć walki
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.08.2022 12:14

Rosjanie szukają sposobów na ucieczkę z frontu. Niewiarygodne, w jaki sposób chcą uniknąć walki

Rosjanie szukają sposobów na ucieczkę z frontu. Pomóc ma "afgańska recepta dziadka"
MIGUEL MEDINA/AFP/East News

Kolejne problemy Władimira Putina w Ukrainie. Jak wynika z najnowszego nagrania przechwyconego przez ukraińskie służby, armia rosyjskiego dyktatora nie podziela determinacji swojego wodza i ucieka się do wszelkich sposobów, by tylko opuścić front walk. Okazuje się, że pomysłowość żołnierzy i ich bliskich nie zna granic.

Po ponad pięciu miesiącach zaciętych walk w Ukrainie po obu stronach odczuwalne jest wyraźne zmęczenie. Jedyną osobą, która ma dalszą chęć siania śmierci i rozpaczy jest już tylko Władimir Putin i jego akolici, którzy dobitnie udowodnili, że brutalność i bezwzględność mają w DNA.

Na nieszczęście dyktatora, choć bardzo by się starał, wojny nie wygra, sterując działaniami z ciepłego fotela na Kremlu, a do osiągnięcia ostatecznego sukcesu niezbędna jest mu skuteczna armia. Ta jednak od początku prezentuje o wiele słabsze morale niż jej ukraiński odpowiednik i coraz częściej myśli o tym, jak sprytnie wywinąć się od ciążącego na niej obowiązku.

"Afgańska recepta dziadka". SBU przechwyciło kolejne nagrania

Podczas gdy Rosjanie zwyczajnie kapitulują, ukraiński wywiad nie zawodzi i właśnie znalazł się w posiadaniu kolejnego przechwyconego nagrania z frontu walk. Jak z niego wynika, armia Putina wyjątkowo męczy się w potyczkach z bohaterskim wojskiem Ukrainy i uważa je za "piekło na ziemi".

Na jednym z materiałów, które znalazły się w sieci, z pomocą będącemu w opałach synowi przychodzi jego pomysłowa matka, która sugeruje, by ten wykorzystał sprawdzony fortel znany jako "afgańska recepta dziadka".

Idź do przychodni, powiedz, że cierpisz na silny ból głowy. Naciskaj na uszy, mów, że słyszysz głosy. Powiedz, że masz problemy ze snem, budzisz się w nocy, bo masz wrażenie, że zakładają ci na oczy hełm, rozumiesz? - mówi, radząc, by żołnierz poprosił też o leki.

Rosyjscy żołnierze uciekają z frontu

Na tym nie wyczerpuje się jednak katalog sposobów na uniknięcie udziału w walkach. Równie twórczy, jak ich bliscy, są sami wojskowi, zdradzający sobie skuteczne sposoby na złamanie ręki.

-  Zjedź z czołgu. Najważniejsze, żeby nie złamać karku. Ręce prosto do przodu. Wskakuj jak szczupak do wody. Najważniejsze, k...a, nie złam ich obu - słyszymy w rozmowie dwóch mężczyzn.

Z kolei żołnierze elitarnej 39. oddzielnej zmotoryzowanej brygady strzelców swojej szansy na powrót do domu upatrują w jeszcze innym działaniu.

- Podczas marszu po prostu strzelali sobie w miękkie części ciała, żeby nie było konsekwencji zdrowotnych - pisze SBU w komunikacie.

Ukraińskie służby nie byłyby także sobą, gdyby do nagrań nie dołączyły złośliwego komentarza. Jak zaznaczono, wszelkie działania, które prowadzą do redukcji armii okupacyjnej, spotykają się z ich aprobatą.

- Jednak SBU przypomina o innym nietraumatycznym sposobie ucieczki przed wojną: dzwoniąc na infolinię 2402, możesz poddać się niewoli i uratować życie, a ostatecznie wrócić do domu - dodano.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Interia