Goniec.pl
Policjant nie żyje

youtube.com Rybnik.com.pl TV

Ujawniono nagranie z ataku na policjanta w Raciborzu

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Do tragicznych scen doszło we wtorek w Raciborzu w województwie śląskim. W czasie próby zatrzymania przez policyjny patrol mężczyzny podającego się za funkcjonariusza doszło do strzelaniny. Nie żyje jeden z policjantów, ranny został również napastnik. Ujawniono nagranie ze zdarzenia.

Policjant został postrzelony w klatkę piersiową przez 40-latka w mundurze i mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować mu życia. Napastnik został raniony w udo z broni palnej przez drugiego funkcjonariusza i trafił do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Policjant został zastrzelony w czasie interwencji 

We wtorek 4 maja 2021 roku raciborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w ubraniu przypominającym policyjny mundur, który pojawił się na jednej ze stacji benzynowych i dziwnie się zachowywał. Na miejsce skierowano patrol, jednak funkcjonariusze nie zastali tam już wskazanego mężczyzny.

Podejrzany, prawdopodobnie znajdujący się pod wpływem alkoholu lub narkotyków, miał wsiąść do samochodu marki renault scenic i odjechać. Wkrótce służby odebrały kolejne zgłoszenie, dotyczące mężczyzny, który podaje się za policjanta i zatrzymuje do kontroli samochody na pobliskiej ul. Chełmońskiego.

Po dotarciu na miejsce policjanci zauważyli, że mężczyzna faktycznie wstrzymuje ruch i podchodzi do samochodów, by rozmawiać z kierowcami. Na widok prawdziwego patroli podejrzany wyciągnął broń i oddał strzał w kierunku jednego z funkcjonariuszy.

[EMBED-243]

Mł. asp. Michał Kędzierski został postrzelony w klatkę piersiową i pomimo natychmiastowej reanimacji, którą podjął najpierw jego kolega z patrolu, a następnie ratownicy medyczni, nie udało się uratować jego życia. Drugi z policjantów sięgnął po broń i unieszkodliwił napastnika, strzelając w jego udo. 

40-latek został obezwładniony i zatrzymany, a następnie trafił do szpitala. W jego samochodzie policjanci mieli znaleźć również broń automatyczną, a w jego mieszkaniu odkryto plantację marihuany. Sąd podjął decyzje o trzymiesięcznym areszcie Radosława Ś., który usłyszy zarzuty zabójstwa policjanta, usiłowania zabicia drugiego funkcjonariusza, w którego kierunku także oddał strzały oraz nielegalnego posiadania znacznych ilości broni i amunicji.

Poległy na służbie mł. asp. Michał Kędzierski z raciborskiej policji miał 43-lata. Funkcjonariusz służył od 2011 roku, a wcześniej pracował jako dziennikarz w lokalnych mediach. W piątek odbędą się uroczystości pogrzebowe zastrzelonego policjanta.

W sieci pojawiło się również nagranie z tragicznej interwencji policyjnej w Raciborzu. Film z akcji opublikował w serwisie YouTube portal rybnik.com.pl. Widać na nim moment tuż po strzelaninie, a przy jednym z samochodów można zauważyć leżącego mężczyznę w ubraniu przypominającym służbowy mundur.

- Ranny policjant! Trzy osoby ranne - komunikuje w nagraniu jeden z funkcjonariuszy biorących udział we wtorkowej interwencji w Raciborzu.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >