Goniec.pl
Widz obraził dziennikarzy TVP

Screen z programu „W tyle wizji” prod. TVP Info odc. 05.05.2021

Widz obraził dziennikarzy TVP Info

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Podczas środowego wydania programu "W tyle wizji" na antenie TVP Info doszło do nieprzyjemnego incydentu. Widz, który dodzwonił się do studia porównał prowadzących do bohaterów komedii "Głupi i głupszy". Stanisław Janecki i Jacek Łęski nie byli zachwyceni.

Telewizja TVP od dłuższego czasu uważana jest za stację propagandową i prorządową. Widzowie, politycy i celebryci nie szczędzą pracującym tam dziennikarzom słów krytyki. Regularnie w sieci pojawiają się także gorzkie recenzje emitowanych na antenie programów.

Widz obraził dziennikarzy TVP

Tuż po wyborach parlamentarnych w 2015 roku, głosami rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, Sejm znowelizował Ustawę o radiofonii i telewizji oraz przyjął Ustawę o Radzie Mediów Narodowych, co pozwoliło partii rządzącej przejąć bezpośrednią kontrolę nad nadawcami publicznymi.

Od tego czasu stacja mierzy się z regularną krytyką z powodu działań prorządowych, łamania zasad etyki dziennikarskiej, w tym zasady obiektywizmu, zasady szacunku i tolerancji oraz zasady pierwszeństwa dobra odbiorcy. Najwięcej kontrowersji budzą wieczorne „Wiadomości” nadzorowane przez Danutę Holecką.

Po zmianach wprowadzonych przez PiS wzrosła liczba skarg składanych na TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkowie Rady Języka Polskiego z kolei stwierdzili, że „komunikaty umieszczane na paskach w Wiadomościach Telewizji Polskiej są narzędziem propagandy, a nawet przejawem przemocy symbolicznej”.

Z sondażu przeprowadzonego w lutym 2019 przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że Polacy uważają TVP Info za najmniej rzetelny spośród największych kanałów informacyjnych w Polsce. Nie bez znaczenia okazało się duże wsparcie, jakie telewizja publiczna udzielała Andrzejowi Dudzie przed wyborami prezydenckimi.

Działania stacji nie budzą entuzjazmu wśród części widzów, co prowadzi do nieprzyjemnych incydentów. W środę 5 maja do studia zadzwonił mężczyzna, który porównał prowadzących program „W tyle wizji” do bohaterów komedii „Głupi i głupszy” z Jimem Carreyem i Jeffem Danielsem w rolach głównych.

- Chciałbym nawiązać do takiego klasyka komedii. Czy oglądali panowie film „Głupi i głupszy”? [...] No właśnie i tak się zastanawiam, który z panów jest głupi, a który głupszy - mówił dzwoniący, dodając wiele krytycznych słów na temat wyglądu Stanisława Janeckiego i Jacka Łęskiego.

Prowadzący usiłowali obrócić niekomfortową sytuację w żart. Ironicznie odparli, że ich rozmówca - pan Michał z Sandomierza - jest bardzo miłym człowiekiem i cechuje się ogromną spostrzegawczością. Po wszystkim życzyli mężczyźnie dobrego wieczoru.

- Nie takich kozaków tutaj mieliśmy. Zobaczcie, co ten wyczynia - podsumował Jacek Łęski, zapowiadając kolejny materiał.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >