Goniec.pl
[II-51]

Screen z programu „W tyle wizji” prod. TVP Info odc. 05.05.2021

Widz obraził dziennikarzy TVP Info

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Podczas środowego wydania programu "W tyle wizji" na antenie TVP Info doszło do nieprzyjemnego incydentu. Widz, który dodzwonił się do studia porównał prowadzących do bohaterów komedii "Głupi i głupszy". Stanisław Janecki i Jacek Łęski nie byli zachwyceni.

Telewizja TVP od dłuższego czasu uważana jest za stację propagandową i prorządową. Widzowie, politycy i celebryci nie szczędzą pracującym tam dziennikarzom słów krytyki. Regularnie w sieci pojawiają się także gorzkie recenzje emitowanych na antenie programów.

Widz obraził dziennikarzy TVP

Tuż po wyborach parlamentarnych w 2015 roku, głosami rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, Sejm znowelizował Ustawę o radiofonii i telewizji oraz przyjął Ustawę o Radzie Mediów Narodowych, co pozwoliło partii rządzącej przejąć bezpośrednią kontrolę nad nadawcami publicznymi.

Od tego czasu stacja mierzy się z regularną krytyką z powodu działań prorządowych, łamania zasad etyki dziennikarskiej, w tym zasady obiektywizmu, zasady szacunku i tolerancji oraz zasady pierwszeństwa dobra odbiorcy. Najwięcej kontrowersji budzą wieczorne „Wiadomości” nadzorowane przez Danutę Holecką.

Po zmianach wprowadzonych przez PiS wzrosła liczba skarg składanych na TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkowie Rady Języka Polskiego z kolei stwierdzili, że „komunikaty umieszczane na paskach w Wiadomościach Telewizji Polskiej są narzędziem propagandy, a nawet przejawem przemocy symbolicznej”.

Z sondażu przeprowadzonego w lutym 2019 przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że Polacy uważają TVP Info za najmniej rzetelny spośród największych kanałów informacyjnych w Polsce. Nie bez znaczenia okazało się duże wsparcie, jakie telewizja publiczna udzielała Andrzejowi Dudzie przed wyborami prezydenckimi.

Działania stacji nie budzą entuzjazmu wśród części widzów, co prowadzi do nieprzyjemnych incydentów. W środę 5 maja do studia zadzwonił mężczyzna, który porównał prowadzących program „W tyle wizji” do bohaterów komedii „Głupi i głupszy” z Jimem Carreyem i Jeffem Danielsem w rolach głównych.

- Chciałbym nawiązać do takiego klasyka komedii. Czy oglądali panowie film „Głupi i głupszy”? [...] No właśnie i tak się zastanawiam, który z panów jest głupi, a który głupszy - mówił dzwoniący, dodając wiele krytycznych słów na temat wyglądu Stanisława Janeckiego i Jacka Łęskiego.

Prowadzący usiłowali obrócić niekomfortową sytuację w żart. Ironicznie odparli, że ich rozmówca - pan Michał z Sandomierza - jest bardzo miłym człowiekiem i cechuje się ogromną spostrzegawczością. Po wszystkim życzyli mężczyźnie dobrego wieczoru.

- Nie takich kozaków tutaj mieliśmy. Zobaczcie, co ten wyczynia - podsumował Jacek Łęski, zapowiadając kolejny materiał.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay

Wiadomości

Rybnik: 51-latek gwałcił i nagrywał kobiety. Wśród ofiar jest 16-latka

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Policja wyjechała na drogi w całej Polsce. Kierowcy muszą mieć się na baczności, kontrolują jedną rzecz

Czytaj więcej >
Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Wiadomości

Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Eksperci nie mają żadnych wątpliwości, ujawniono, po co Putinowi mobilizacja. Jest tylko jeden cel

Czytaj więcej >
Przemysław Czarnek wycofuje się z kontrowersyjnych słów. Polityk zamieścił zaskakujące oświadczenie

Wiadomości

Przemysław Czarnek wycofuje się z kontrowersyjnych słów. Polityk zamieścił zaskakujące oświadczenie

Czytaj więcej >