NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w polskim mieście. Nie żyje 13-latka, dramatyczne ustalenia dziennikarzy
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.09.2023 17:35

Tragedia w polskim mieście. Nie żyje 13-latka, dramatyczne ustalenia dziennikarzy

policja
Facebook/Małopolska Policja

Do prawdziwego dramatu doszło w piątek 22 września na jednym z osiedli w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Miejscowe służby zostały wezwane do nieprzytomnej dziewczynki, która wcześniej miała wypaść z 11. piętra bloku. Niestety, życia nastolatki nie udało się uratować. Nieoficjalne ustalenia wskazują na tragiczny powód zdarzenia.

Nastolatka wypadła z okna bloku w Szczecinie

Tuż przed południem na osiedlu Słonecznym przy ul. Rydla w Szczecinie zaroiło się od służb ratunkowych. Zespół Ratownictwa Medycznego, po tym jak pojawił się na miejscu, natychmiast przystąpił do reanimacji nieprzytomnej 13-latki. Dziewczynka, według świadków, miała wypaść z okna na 11. piętrze budynku wielorodzinnego.

Niestety, po heroicznej walce o życie poszkodowanej, lekarz musiał stwierdzić jej zgon. Nastolatka zmarła na miejscu. Na ten moment policja nie chce udzielać informacji na temat okoliczności zdarzenia. Znane są natomiast nieoficjalne ustalenia.

Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

Nieoficjalnie: 13-latka popełniła samobójstwo

- Mogę tylko powiedzieć, że 13-letnia dziewczynka nie żyje, a jej matka jest pod opieką lekarza - to wszystko, co zdradziła mediom Anna Gembala z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Jak podaje “Fakt”, wszystko wskazuje na to, że 13-latka popełniła samobójstwo. Z kolei Kurier Szczeciński miał ustalić, że dziewczynka pochodziła z Ukrainy, a od nowego roku szkolnego uczęszczała do szkoły przy ul. Nałkowskiej. - Nie było z nią żadnych problemów. Jej koledzy i koleżanki są pod opieką dwóch psycholożek - podał dziennik.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli znajdujesz się w sytuacji kryzysowej i potrzebujesz natychmiastowej pomocy specjalisty, znajdziesz ją m.in. w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (OIK) zlokalizowanych w każdym większym mieście. Świadczone są tam usługi psychologiczne, prawne i materialne. Część OIK-ów działa cała dobę, część prowadzi noclegownie. Aby z nich skorzystać, nie trzeba być ubezpieczonym. Pomoc jest BEZPŁATNA.

W przypadku silnych i uporczywych myśli samobójczych możesz zgłosić się również do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych lekarz musi przyjąć cię jeszcze tego samego dnia.

O dowolnej porze dnia i nocy telefony przyjmują także konsultanci bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu). Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00).

Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Źródło: Fakt