NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na Pomorzu. Nie żyje 2-letnie dziecko, ciężarna 21-latka w ciężkim stanie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.09.2023 22:41

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Nie żyje 2-letnie dziecko, ciężarna 21-latka w ciężkim stanie

wypadek
KPP Kościerzyna

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w środę 20 września w godzinach popołudniowych w gminie Liniewo. Na trasie Wysin-Chrósty Wysińskie doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniosło 2-letnie dziecko. Szczegółu wypadku są jednak znacznie bardziej dramatyczne.

Wysin. Tragiczny wypadek. Nie żyje 2-letnie dziecko

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00 na trasie Wysin-Chrósty Wysińskie w gminie Liniewo. Jak przekazał Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, kierująca autem 21-letnia kobieta najprawdopodobniej straciła panowanie nad samochodem. 

- Kierująca samochodem marki skoda fabia 21-letnia kobieta najprawdopodobniej straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo, a następnie dachowała. W wyniku wypadku na miejscu zginęło 2-letnie dziecko. Natomiast kierująca w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala - poinformował oficer prasowy.

Fatalna wiadomość dla grzybiarzy. Grzybobranie może kosztować nawet 5000 zł, potężne mandaty

Nieoficjalnie: kierująca autem 21-latka była w ciąży

2-letnie dziecko było reanimowane na miejscu przez służby, jednak jego życia nie udało się uratować. Stwierdzono zgon. 21-letnia kobieta, która prowadziła pojazd, trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Wiadomo, że zmarłe dziecko siedziało w foteliku, na tylnym siedzeniu.

Jak się okazuje, bilans tego wypadku jest wyjątkowo dramatyczny. Jak podaje nieoficjalnie "Fakt", kierująca skodą 21-latka była w ciąży. 

Policja apeluje

Policja przekazała, że na miejscu wypadku pracuje prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Służby wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tragedii. Trwa walka o życie kobiety i dziecka.

Policjanci cały czas  apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. - Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje - zaznacza policja.