NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.09.2023 12:42

Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

z ostatniej chwili
Goniec

Jak donosi Interia, poseł PO Borys Budka został napadnięty w piątek w Galerii Katowickiej, został mu wytrącony telefon z ręki. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do zniszczenia mienia. Sprawca miał zostać zatrzymany, a poseł składa zeznania na policji.

Borys Buda zaatakowany w Katowicach

Szef klubu KO Borys Budka został zaatakowany w Galerii Katowickiej. Napastnik miał go wyzywać i szarpać. Wytrącić mu również telefon - poinformował w piątek 22 września PAP katowicki radny PO Łukasz Borkowski.

Borys Budka poprosił o interwencję policji, która zjawiła się na miejscu - 47-letni mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwają czynności przyjęcia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa - podkreśliła policja.

Mateusz Murański do dziś nie został pochowany? "Nie ma takiego miejsca"

Katowice. Atak na Borysa Budkę

- Osoba pokrzywdzona czuje się dobrze, nie wymaga pomocy lekarskiej - przekazała Interii podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policja miała otrzymać zgłoszenie, że "w jednej z galerii w centrum Katowic do pokrzywdzonego podszedł nieznany mężczyzna, który miał wytrącić mu z ręki telefon".

Poseł Borys Budka zaatakowany

Policja dodaje, że doszło do zniszczenia mienia. Pokrzywdzony nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Przypomnijmy, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych Borys Budka kandyduje z pierwszego miejsca na liście w Katowicach. 

Całą sytuację skomentowała w mediach społecznościowych posłanka KO Kamila Gasiku-Pichowicz. "Borys Budka napadnięty! Odbieranie patriotyzmu, oskarżanie o bycie Niemcami i wrogami narodu przynoszą żniwa. PiS-owska nienawiść zalała nasz kraj. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie!" - napisała.

Źródło: Interia/PAP