Goniec.pl
Tomasz Grodzki i dziennikarka TVP zaliczyli wpadkę, wszystko przez słowa Donalda Tuska

tvp info

Tomasz Grodzki i dziennikarka TVP zaliczyli wpadkę. Wszystko przez słowa Donalda Tuska o chlebie

6 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

TVP nie słynie z rzetelności, ale już znakiem rozpoznawalnym dziennikarzy Jacka Kurskiego jest szczere zamiłowanie do uderzania w opozycję. Tomasz Grodzki jest w czołówce najczęstszych bohaterów krytycznych materiałów Telewizji Polskiej. Nie inaczej jest i tym razem, ale wyjątkowo nie poszło o zarzut dotyczący brania łapówek i braku rezygnacji z immunitetu. Co więcej, marszałek Sensu zaliczył sporą wpadkę i możliwe, że trafi na dywanik do Donalda Tuska.

Dziennikarka TVP chce powtórzyć "sukces" swojej dawnej koleżanki i również niechlubnie zapisać się w historii Telewizji Polskiej. Próba uderzenia w PO zakończyła się obopólną porażką.

Wypadek w Okunince, dwie kobiety nie żyją

Nie zatrzymała się przy znaku "stop", nie żyją dwie kobiety. Tragiczny wypadek w Okunince

CZYTAJ DALEJ

Dziennikarka TVP rozmawiająca z Tomaszem Grodzkim pominęła kluczowe wiadomości, a marszałek Senatu w styl kardynała Stanisława Dziwisza zadeklarował, że on nic nie widział, nic nie słyszał.

Dziennikarka TVP chciała wypunktować PO, zaliczyła wpadkę

TVP okres pod rządami byłego posła PiS Jacka Kurskiego będzie wspominać przez wiele lat. Dziennikarze zatrudnieni w stacji sięgają kolejnych szczytów, ale nie są to miejsca, którymi warto się chwalić.

Nie inaczej było i tym razem. Dziennikarka TVP chciała odnieść się do sobotniej konwencji PO. Donald Tusk biorący udział w najbardziej polskich igrzyskach, czyli spór na linii PO-PiS, uderzył w rządy Jarosława Kaczyńskiego.

- Jeśli PiS będzie dalej rządził, to bochenek chleba w Polsce będzie kosztował, ci ostrożni powiedzieli 10 zł, ci najbardziej zaniepokojeni, że do końca roku może kosztować nawet 30 zł. Co takiego się stało, na miłość Boga, że oni przez siedem lat z Polski, naprawdę kwitnącego kraju, dumy Europy, zrobili kraj, gdzie problemem staje się woda i chleb? - mówił do zgromadzonych w Radomiu były premier.

Donald Tusk na tym nie poprzestał. - Co Jarosława Kaczyńskiego obchodzi, ile dziś kosztuje chleb, jak on ostatni raz chleb kupował, gdy chodził do szkoły podstawowej - zadrwił polityk, który już dzień później wesoło kroczył z wnukami do sklepu po lody.

Dziennikarza TVP chciała na wizji bochenka chleba za 30 zł stworzyć sensacyjny materiał godny Telewizji Polskiej. Nie wyszło. Bo o ile wiadomość o bochenku za 30 złotych została podana, to już reporterka zapomniała, że Donald Tusk wskazał, że to PiS i Jarosław Kaczyński będą za to odpowiedzialni.

Jarosław Kaczyński udzielił odważnego wywiadu, uderzył w polskie media i przyrównał je do rosyjskich

Totalne media tworzą "kontrrzeczywistość", nie chodzi o TVP. Jarosław Kaczyński udzielił mocnego wywiadu

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Grodzki wpadł we własne sidła

Jeszcze do niedawna memem był Stanisław Dziwisz przekonujący, że "nic nie widział, nic nie słyszał" o zarzutach o wykorzystywaniu seksualnym, jakie docierać miały do Jana Pawła II. Teraz do tego niechlubnego grona dołączył Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu w rozmowie z dziennikarką TVP zaliczył sporą wpadkę. Donald Tusk się na niego wścieknie? Kiedy pracownica Jacka Kurskiego zapytała o słynne już słowa o bochenku za 30 złotych, Tomasz Grodzki zaprzeczył, by był świadkiem takiej deklaracji.

- Ja byłem na tej konwencji i nie słyszałem tego tekstu, szczerze mówiąc - powiedział do mikrofonu oznaczonego logiem TVP. Tomasz Grodzki był na konwencji i co ważne, polityk należy do grona osób, które przede wszystkim powinny słyszeć słowa padające z ust Donalda Tuska.

Dlaczego? Tomasz Grodzki... siedział w pierwszym rzędzie. Jeśli słowa przewodniczącego PO rozbijają się już przed pierwszymi rzędami, które skupiają się na innych rzeczach, to co mają powiedzieć zaledwie płotki partyjne usadzone z dala od blasku chwały nadziei na pokonanie PiS?

Pawel Wodzynski/East News

Maciej Kurzajewski pławi się w dobrobycie. Tak mieszka i żyje prezenter TVP

Maciej Kurzajewski od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich. Plotki wokół jego romansu z Katarzyną Cichopek nie ustają. Para jest pilnie obserwowana przez media, które są przekonane o tym, że mimo zaprzeczeń ze strony prezentera telewizji śniadaniowej, Cichopek i Kurzajewski czują do siebie miętę.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvp, wprost, goniec

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Miller Morawiecki

Wiadomości

Były premier o decyzji Morawieckiego. "Powinien przeprosić"

Czytaj więcej >
Krzysztof Jackowski

Wiadomości

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości: "Znalezienie ciała nierealne"

Czytaj więcej >
Leszek Miller

Wiadomości

Leszek Miller: Nie mamy rządu, w którym premier jest premierem

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Beata Szydło za Andrzeja Dudę? Ryszard Czarnecki: "Jest naturalną kandydatką"

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma powody do obaw. PiS prowadzi, ale traci poparcie

Czytaj więcej >
Wypadek

Wiadomości

Opolskie. Tragiczny wypadek w Brzegu. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >