Goniec.pl > Wydarzenia

Wydarzenia

KMP w Opatowie
14.08.2022 12:07 Śmiertelny wypadek pod Opatowem. Osobówka zmiażdżona po zderzeniu z autem dostawczym

Wypadek, do którego doszło w sobotni poranek wstrząsnął mieszkańcami wsi Jałowęsy pod Opatowem (woj. świętokrzyskie). Dostawczy mercedes zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym z wielką siłą wbił się w osobowego volkswagena. Impet uderzenia był tak duży, że z pojazdów praktycznie nic nie zostało. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba. Koszmarny incydent miał miejsce w sobotę 13 sierpnia około godz. 7 rano pod Opatowem. To właśnie wtedy lokalne służby zostały zaalarmowane o zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Jałowęsy. Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy znalazły się poza główną drogą. O impecie zderzenia świadczą również uszkodzenia zarówno samochodu osobowego, jak również dostawczej ciężarówki. Policjanci pracujący na miejscu tragedii bardzo szybko ustalili, że kierujący mercedesem z naczepą 25-letni mieszkaniec gminy Lipnik z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
14.08.2022 10:04 To, jak Jarosław Kaczyński traktuje koty, mówi wiele o jego charakterze. Wielu Polaków będzie zaskoczonych

Jarosław Kaczyński to jeden z najbardziej charakterystycznych polityków w historii naszego kraju. Lider Prawa i Sprawiedliwości może się pochwalić oddanym gronem zwolenników, ale również otwartych przeciwników, którzy niemal na każdym kroku krytykują jego działania. Eksperci wzięli pod lupę jego zachowania, a także preferencje, chcąc dowiedzieć się, jakim człowiekiem prywatnie jest były wicepremier. Wynik może zaskoczyć niejednego Polaka. Osoba Jarosława Kaczyńskiego od wielu lat intryguje spore grono Polaków. Część naszych rodaków ufa mu niemal w bezgraniczny sposób, a pozostali są jego otwartymi przeciwnikami. Biorąc pod uwagę jego polityczne poczynania, szczególnie interesujący tematem jest życie prywatne lidera Prawa i Sprawiedliwości. Specjaliści postanowili wziąć pod lupę jego preferencje oraz zainteresowania, by określić, jakim typem człowieka jest były wicepremier. Bez cienia wątpliwości, Jarosław Kaczyński może zaliczać się do grona kociarzy. Wiele osób twierdzi, że osoby preferujące te egocentryczne zwierzęta mają specyficzne cechy charakteru. Przykładowo, są bardziej zamknięci w sobie, cenią sobie niezależność, a także zawsze chodzą swoimi ścieżkami, podobnie jak ich czworonożni towarzysze. W zdecydowanej większości przypadków właścicielami kotów są introwertycy, którzy nie preferują zbyt dużych zgromadzeń, ceniąc sobie własne towarzystwo. Ludzi kochających koty cechuje również upartość, ponieważ niezwykle trudno nakłonić ich do zmiany zdania. W sytuacji, gdy wyznaczą sobie określony cel, będą do niego dążyć za wszelką cenę.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
13.08.2022 11:47 Gigantyczne podwyżki cen popularnego produktu. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

Wzrost cen produktów spożywczych w Polsce nie zamierza hamować i dopada nawet uwielbiane przez Polaków i uważane za wybawienie dla portfeli dyskonty. Niestety, ale nic nie wskazuje, by galopująca inflacja, a także szalejąca drożyzna miały odpuścić, a portfele milionów Polaków zaznać ukojenia. Średni wzrost cen wszystkich towarów i usług sięgnął natomiast 15,6 proc. Wzrost cen widać szczególnie w przypadku jednego, niezwykle popularnego produktu. Polacy będą załamani. Wszechobecna drożyzna to bardzo poważny problem współczesnego społeczeństwa. Według prognoz światowych ekspertów nie ma szans na odwrócenie negatywnej tendencji, przez co będzie jeszcze drożej.Szczególnie niepokojącą tendencja wzrostowa ma miejsce w przypadku cukru, którego cena rośnie systematycznie już od dłuższego czasu. Z najnowszych, piątkowych badań, kwoty, które trzeba zapłacić za ten "luksusowy" towar wzrosły o 47,6 proc. Według przekazanych danych, to właśnie cukier podrożał najbardziej ze wszystkich produktów spożywczych. Analitycy podkreślają fakt, że wszystkie produkty spożywcze w naszym kraju drożeją szybciej, niż rośnie inflacja. Tymczasem eksperci są przekonani, że to dopiero początek niekorzystnego trendu, któremu towarzyszyć może również ograniczona dostępność niektórych towarów.Warto podkreślić, że w lipcu, inflacja osiągnęła w naszym kraju niebagatelny poziom 15,6 proc. Jak można się spodziewać, drożyzna jest widoczna gołym okiem.

Screen / Samorządowy Sztab Kryzysowy z udziałem Donalda Tuska
13.08.2022 10:18 Pilny apel Donalda Tuska do najważniejszych polityków PiS. "Patrzymy, jak Odra umiera"

Donald Tusk zdecydował się na podjęcie szeroko zakrojonych działań, które pomogą w ustabilizowaniu sytuacji powiązanej z katastrofą ekologiczną na Odrze. Lider opozycji zaapelował do premiera, prezydenta oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by wrócili z wakacji natychmiast i zajęli się zarządzaniem kryzysowym. Lider opozycji rekomenduje wprowadzenie "stanów nadzwyczajnych katastrofy naturalnej".W sobotę 13 sierpnia w Szczecinie rozpoczął się Samorządowy Sztab Kryzysowy poświęcony katastrofie ekologicznej w Odrze. Wśród uczestników znaleźli się marszałkowie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz opolskiego, ale również szef PO, Donald Tusk. Lider opozycji niezwykle zainteresował się bieżącą sytuacją, dlatego postanowił działać w bardzo zdecydowany sposób. Zaapelował do premiera, prezydenta oraz prezesa, by ci skrócili swoje wakacje i natychmiast i zajęli się zarządzaniem kryzysowym.Jak się okazuje, nie tylko lider opozycji widzi opieszałość polskich władz, które w skandaliczny sposób reagują na aktualną sytuację kryzysową. Brak realnych działań to najpoważniejszy zarzut, który jest przedstawiany w stosunku do rządów PiS. - Widzimy kompletną bezczynność i arogancję instytucji rządowych - zaznaczył w swoim wystąpieniu Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. W swoim wystąpieniu stwierdził, że samorządy muszą działać na własną rękę.Swoje zdanie na temat działań polskiego rządu przedstawił również Donald Tusk. Lider PO nie gryzł się w język i w niezwykle stanowczy sposób przedstawił swój punkt widzenia.- Jest mi bardzo przykro, że z tego miejsca muszę zapytać. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Gdzie jest osoba bezpośrednio odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe w takiej sytuacji, jaka spotkała Odrę? (...) Myślę tu o premierze, prezydencie, prezesie Kaczyńskim, który wszystkie nitki z reguły trzyma w ręku - mówił szef Platformy Obywatelskiej.Polityk w trybie pilnym zaapelował również do przedstawicieli władz, by ci wrócili z wakacji natychmiast i zajęli się zarządzaniem kryzysowym, tak jak należy w takiej sytuacji postępować. - Nie wyobrażam sobie, żeby w takiej sytuacji nie obradował permanentnie sztab kryzysowy z najważniejszymi urzędnikami państwowymi na czele. Mam nadzieję, że się odnajdą w najbliższych godzinach - zaznaczył Tusk.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
11.08.2022 08:35 Mateusz Morawiecki uderzył w byłego premiera. Nie miał żadnej litości, padły mocne słowa

Mateusz Morawiecki w mocnych słowach uderzył w wieloletniego premiera, Leszka Millera. Szef polskiego rządu nie gryzł się w język i ostry sposób zaatakował swojego poprzednika. - To jest ta podległość wyuczona wobec Wschodu i Rosji, która do dziś drzemie w głowie i niestety również w sercu Leszka Millera - zaznaczył premier. W czasie, gdy sytuacja wielu polskich rodzin jest naprawdę ciężka, a galopująca inflacja oraz powszechna drożyzna dobijają domowe budżety wielu osób, polska scena polityczna nie może znaleźć odpowiedniego rozwiązania, zaciekle się atakując i prowadząc bezsensowe spory. W ostatnim czasie szczególną aktywnością wykazuje się premier Mateusz Morawiecki, którego dotychczasowa pozycja uległa znaczącej zmianie. W kuluarach mówi się, że Jarosław Kaczyński nie jest zadowolony z jego pracy i tuż po najbliższych wyborach może pozbawić go dotychczasowego stanowiska. Wiele wskazuje na to, że szef polskiego rządu zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, dlatego rozpoczął swoją "kampanię" mająca na celu odzyskanie zaufania prezesa, ale przede wszystkim odzyskanie twarzy wśród swoich oddanych wyborców. Szczególnym problemem, który spadł na barki Morawieckiego, jest brak rozwiązania w sprawie przyznania Polsce środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Politycy PiS znaleźli winnego, zaciekle atakując unijnych dygnitarzy. Kompletnie inną optykę prezentuje Komisja Europejska, która zaznacza, że winę ponosi tylko i wyłącznie nasz kraj, ponieważ rząd w dalszym ciągu nie wypełnił uzgodnionych kamieni milowych.

DAMIR SENCAR/AFP/East News
09.08.2022 13:04 Niewiarygodne słowa księdza po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. "Diabeł się cieszy"

Sobotnia tragedia, która miała miejsce na jednym z odcinków autostrady A4 tuż przed Zagrzebiem, wstrząsnęła całą Polską. Pięć osób, które ucierpiały w wyniku tego porażającego zdarzenia, pochodziło z jednej z podradomskich miejscowości. Niestety, ale wśród nich była jedna ofiara śmiertelna. Kilka zdań na temat wypadku wypowiedział miejscowy ksiądz. Jego słowa zdziwiły wielu katolików. Duchowny wygłosił zaskakującą tezę.Miniona sobota 6 sierpnia zapisała się czarnymi zgłoskami w historii naszego kraju. Nad ranem na trasie autostrady A4, na północ od stolicy Chorwacji – Zagrzebia, pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaški i Podvorec doszło do niewyobrażalnej tragedii.Polski autobus turystyczny przewożący pielgrzymów w pewnym momencie zjechał z drogi, po czym z wielką siłą wpadł do rowu i wbił się w betonowy przepust.Niestety, ale bilans tego incydentu jest porażający. Zginęło w nim 13 osób, a 31 pasażerów zostało rannych. Wszyscy pielgrzymi znajdujący się w pojeździe byli obywatelami Polski. Celem ich podróży było Medjugorie w Bośni. Wiele wskazuje na to, że możliwymi przyczynami tragedii było zasłabnięcie, lub zaśnięcie kierowcy. Kilkadziesiąt godzin od wypadku, chorwacka prokuratura poznała wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy, który w momencie tragedii znajdował się na kierownicą autobusu.- 72-letni kierowca, który stracił panowanie nad autobusem, nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz nie cierpiał na ostre choroby - nieoficjalnie ustaliła chorwacka państwowa telewizja HRT.

Piotr Molecki/East News
09.08.2022 11:06 Alarmująca sytuacja na granicy z Białorusią. Służby nie mają wątpliwości, to hybrydowy atak na Polskę

Alarmująca sytuacja ma miejsce na granicy z Białorusią. Polskie służby informują, że każdego dnia dochodzi o wielu prób nielegalnego wkroczenia na terytorium naszego kraju. W oficjalnym komunikacie przekazano, że "te działania są zagrożeniem dla państwa". Dodano również, że Polska jest poważnie narażona na agresję hybrydową.Już od wielu miesięcy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta. Codziennie podejmowane są próby nielegalnego wkroczenia na terytorium naszego kraju, które są powstrzymywane przez służby stacjonujące na miejscu.Cudzoziemcy korzystają z różnych metod, nierzadko wybierając pomoc tzw. kurierów.Nie jest tajemnicą, że taka, a nie inna sytuacja na granicy ma znamiona agresji hybrydowej. - Operacja destabilizującą granicę Polski z Białorusią jest prowadzona metodami typowymi dla agresji hybrydowej. Polskie służby od początku oceniały, że działania te są zagrożeniem dla państwa - ostrzega rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.Na rządowych stronach pojawił się szczegółowy raport, z którego jasno wynika, że "agresywne" działania Białorusi działają na korzyść Federacji Rosyjskiej.

DAMIR SENCAR/AFP/East News
09.08.2022 08:13 Poznano wyniki sekcji zwłok kierowcy polskiego autokaru. Przekazano kluczową informację

Chorwacka prokuratura otrzymała oficjalne wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy autobusu, który w minioną sobotę rozbił się na autostradzie A4 pod Varażdinem. Jak przekazała polski konsul w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu Dagmara Luković przekazała, że wszystkie lokalni śledczy zidentyfikowali wszystkie ofiary tego przerażającego wypadku. Miniona sobota 6 sierpnia zapisała się czarnymi zgłoskami w historii naszego kraju. Nad ranem na trasie autostrady A4, na północ od stolicy Chorwacji – Zagrzebia, pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaški i Podvorec doszło do niewyobrażalnej tragedii. Autobus przewożący pielgrzymów w pewnym momencie zjechał z drogi, po czym z wielką siłą wpadł do rowu i wbił się w betonowy przepust.Kilkadziesiąt godzin od wypadku, chorwacka prokuratura poznała wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy, który w momencie tragedii znajdował się na kierownicą autobusu. Lokalni biegli nie mają żadnych wątpliwości, że to właśnie on prowadził pojazd, ponieważ służby odnalazły jego ciało zapięte pasami bezpieczeństwa na fotelu kierowcy.

Pawel Wodzynski/East News
05.08.2022 10:44 Jarosław Kaczyński jedzie na urlop. Jego współpracownicy ujawnili, gdzie wybierze się lider PiS

Jarosław Kaczyński to niezwykle kontrowersyjna postać w świecie polskiej polityki. Wiele wskazuje na to, że lider partii rządzącej już niebawem wybierze się na długo wyczekiwany urlop. Osoby z jego otoczenia wskazały, jakie destynacje wchodzą w grę, jeśli chodzi o "wymarzone" wakacje prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Wybór jest zaskakujący. Jarosław Kaczyński jeden z najbardziej popularnych polityków w naszym kraju. W ostatnim czasie polskie media obiegła niewiarygodna informacja o przerwaniu ogólnopolskiej trasy, zorganizowanej tuż przed długą i wymagającą kampanią wyborczą. Wiele osób z otoczenia polityka wskazywało, że jest on zmęczony zaistniałą sytuacją i dlatego zdecydował się na chwilę wytchnienia. Jak się okazuje, prezes może wykorzystać wolny czas w niezwykle produktywny sposób.Choć kilka dni temu zapowiedziano, że prezes PiS uda się na "zasłużony" urlop, polityk nadal nie wyjechał z Warszawy. Bliscy współpracownicy ujawnili, gdzie w najbliższym czasie może wybrać się lider PiS.

KSRG OSP Dąbrowa nad Czarną
05.08.2022 08:08 Tragedia w województwie łódzkim. 45-latka zginęła w strasznym wypadku, na miejscu wszystkie służby

Sceny rodem z horroru rozegrały się na jednym z odcinków drogi krajowej numer 74 w województwie łódzkim. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Siła uderzenia była tak duża, że mniejszego pojazdu praktycznie nic nie zostało. Niestety, ale w wyniku tego zdarzenia zmarła 45-letnia kierująca, a jadące z nią 15- i 18-latka zostały poważnie ranne. O tym, że do tragedii może dojść dosłownie w każdej chwili, wiadomo nie od dziś. Brawura, chwila nieuwagi, czy nadmierna prędkość to jedne z czołowych czynników, które są odpowiedzialne za zdecydowaną większość fatalnych zdarzeń drogowych. Do przerażającego wypadku doszło w środę 4 sierpnia na terenie województwa łódzkiego. Tuż po godzinie 16.00 na jednym z odcinków drogi krajowej numer 74 w Sulejowie zderzyły się samochód osobowy oraz ciężarówka.Siła uderzenia była tak duża, że z mniejszego pojazdu praktycznie nic nie zostało. Auto zostało zmiażdżone jak puszka. Niestety, ale incydent zebrał śmiertelne żniwo.W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła kobieta kierująca osobówką, a kolejne dwie osoby zostały ciężko ranne.

Piotr Molecki/East News
03.08.2022 11:17 Niedzielski zabrał głos ws. koronawirusa. Przekazał ważne informacje, padły konkretne daty

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dopiero we wrześniu w resorcie zdrowia zapadną nowe decyzje w sprawie pandemii COVID-19, która już od dłuższego czasu w realny sposób wpływa na życie miliardów ludzi. Jedna z nich ma odnosić się do czwartej dawki szczepionki dla wszystkich dorosłych. W kuluarach mówi się, że powróci uciążliwy obowiązek noszenia maseczek w środkach transportu. Pandemia Covid-19 nie odpuszcza i powolnym krokiem wraca na pierwsze strony gazet, a także wszelkich serwisów informacyjnych. Wszystko za sprawą znacznego wzrostu osób zakażonych, a także niepokojącą liczbą zgonów. W tym przypadku ingerencja resortu zdrowia jest całkowicie zrozumiała, aczkolwiek spore grono Polaków oczekuje stanowczych, a przede wszystkim przemyślanych decyzji w związku z zaistniałą sytuacją. Wiadomo, że od 22 lipca bieżącego roku trwa proces szczepień czwartą dawką u osób, które ukończyły 60 lat oraz tych, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności. Taka możliwość pojawiła się nieco wcześniej, bo w kwietniu bieżącego roku dla wszystkich osób, które ukończyły 80 rok życia.W sprawie szczepień nastąpił jednak przełom. Ministerstwo zdrowia zapewnia, że czwarta dawka szczepionki będzie przeznaczona dla wszystkich dorosłych.- Już 750 tys. osób z grup 60+ i 12+ z obniżoną odpornością zarejestrowało się na 4 dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Aż 300 tys. z nich przyjęło szczepionkę - poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, minister zdrowia Adam Niedzielski.Zaznaczył, że wiele wskazuje na to, że 4 dawka dla szerszej populacji, przynajmniej 18+, będzie dostępna już na początku września. Wszystkie osoby uprawnione do szczepienia otrzymały specjalne SMS informacyjne.Już 750 tys. osób z grup 60+ i 12+ z obniżoną odpornością zarejestrowało się na 4 dawkę szczepienia przeciw Covid-19. Aż 300 tys. z nich przyjęło szczepionkę. Wszystko wskazuje na to, że 4 dawka dla szerszej populacji, przynajmniej 18+, będzie dostępna z początkiem września.— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) August 3, 2022

Kremlin.ru
02.08.2022 11:50 Putin wydał ważny rozkaz ws. rosyjskiego wojska. Reaguje na dotkliwe straty

Władimir Putin od kilku miesięcy znajduje się w centrum zainteresowania światowych mediów. Rosyjski przywódca zdecydował się na bestialski atak na Ukrainę, po to, by skutecznie zdestabilizować sytuację międzynarodową. Chcąc wygrać rozpoczętą kampanię, zdecydował się na potworny ruch. W szeregach jego armii będą służyć skazani, lub sądzeni za poważne przestępstwa. Znajdują się oni m.in. w elitarnej rosyjskiej 45. brygadzie sił specjalnych.Nie jest żadną tajemnicą, że spora część Rosjan nie ma zamiaru ginąć w imię chorej ideologii Władimira Putina. Zdecydowana większość społeczeństwa w wieku poborowym nie chce się angażować w walkę na terenie Ukrainy, co z punktu widzenia imperialistycznych zapędów dyktatora jest niezwykle niekorzystne. By osiągnąć swój cel, Władimir Putin jest gotowy niemal na wszystko. Idealnie obrazuje to decyzja, która została wydana, po ty w skuteczny sposób niwelować ponoszone straty. Dyktator posunął się do werbowania skazanych lub sądzonych za ciężkie przestępstwa. Służą oni m.in. w elitarnej rosyjskiej 45. brygadzie sił specjalnych.

Marek BAZAK/East News
01.08.2022 12:26 Biedronka ogłosiła niewiarygodną wiadomość. Klienci będą zachwyceni, czekali na nią od lat

Biedronka zdecydowała się na rewolucyjny ruch, który zachwyci miliony klientów na terenie naszego kraju. Znana sieć ogłosiła, że już wkrótce Polacy będą mogli skorzystać z Biedronka Home. To właśnie brzmi nazwa oficjalnego sklepu internetowego spod szyldu popularnej firmy. Co niezwykle ważne w ofercie mobilnego sklepu nie będzie wszystkich produktów oferowanych przez tę sieć.Choć oficjalny sklep internetowy Biedronka Home nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, to w sieci zaroiło się od informacji na jego temat. Wiadomo, że aktualnie został on udostępniony dla pracowników sieci, którzy mogą przetestować jego właściwości, a także korzystać z licznych ofert. Dostęp do wersji roboczej otrzymał również znany portal SpidersWeb. Szersza publika będzie mogła z niego skorzystać dopiero za jakiś czas, aczkolwiek jego obecność na polskim rynku rozpala wyobraźnię tysięcy oddanych klientów Biedronki.Niestety, ale pospolity polski klient nie będzie zadowolony z oferty Biedronka Home, ponieważ sklep ten ma zawierać w głównej mierze szeroko rozumiane produkty dla domu.

OSP w Miłoradzu
01.08.2022 10:55 Przerażający wypadek na Pomorzu. Audi owinęło się na drzewie, na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Przerażający wypadek na jednej z tras w województwie pomorskim. W okolicach miejscowości Mątowy Wielkie samochód osobowy wypadł z drogi, po czym z impetem wbił się w przydrożne drzewo. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z samochodu osobowego praktycznie nic nie zostało.Do scen rodem z horroru doszło w sobotę 30 lipca na jednej z dróg na Pomorzu. W okolicach miejscowości Mątowy Wielkie miał miejsce straszny wypadek z udziałem samochodu osobowego. Tuż po godzinie 10:30 lokalne służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na jednej z tras powiatu malborskiego. Ze wstępnych informacji przekazanych przez lokalne służby, 30-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi, z nieznanych na tę chwilę przyczyn, zjechał z drogi, a następnie z potężną siłą uderzył w przydrożne drzewo.

Pixabay
01.08.2022 08:21 Ceny tego produktu spędzają sen z powiek Polaków. Producenci ostrzegają, będzie jeszcze drożej

Wszechobecna drożyzna to bardzo poważny problem współczesnego społeczeństwa. Według prognoz światowych ekspertów nie ma szans na odwrócenie negatywnej tendencji, przez co będzie jeszcze drożej. Szczególnie niepokojąca sytuacja ma miejsce w przypadku papieru, którego ceny niemal się podwoiły. "Rzeczpospolita" alarmuje, że nie ma co liczyć na to, że podwyżki cen papieru kogokolwiek ominą. Wszystko przez jeden, niezwykle istotny szczegół. Niemal każdego dnia mierzymy się z efektami nieodpowiedzialnej polityki prowadzonej przez polski rząd, ale również napiętej sytuacji międzynarodowej, która przez ostatnie miesiące spędza sen z powiek milionom Europejczyków. Galopująca inflacja, a także szalejąca drożyzna to dwa aspekty, które w szczególny sposób dają się we znaki zwykłym obywatelom. Choć zdecydowana ilość produktów zaliczyła gwałtowne wzrosty, to nie koniec dalszych podwyżek. Szczególnie nieciekawa sytuacja ma miejsce w przypadku papieru, ponieważ w ostatnim czasie jego cena niemal się podwoiła. Eksperci oraz analitycy nie mają żadnych wątpliwości. Będzie jeszcze drożej. Ich obawy podzielają producenci, którzy podkreślają, że choć ceny już wzrosły, to dalsze podwyżki są kwestią czasu.

Katastrofa śmigłowca Gruzja
30.07.2022 10:57 Katastrofa śmigłowca z ratownikami, rozbił się w górach. Nie żyje 8 osób, zatrważające nagranie

Przerażający incydent w okolicach górskiego kurortu Gudauri w Gruzji. Śmigłowiec ratunkowy rozbił się na zboczu jednej z okolicznych gór. W sieci zamieszczono nagranie przedstawiające moment zdarzenia. Bilans zdarzenia jest przerażający. W wyniku tego incydentu życie straciło aż 8 osób.Fatalny wypadek miał miejsce w niezwykle turystycznym rejonie popularnej doliny Truso u stóp Kazbeku w północnej części kraju. Śmigłowiec ratunkowy runął w dół i z wielką siłą rozbił się o skały. Wiadomo, że ekipa ratunkowa została zadysponowana do wypadku z udziałem dwóch paralotniarzy. Według lokalnych mediów zagraniczny mężczyzna nie zdołał przeżyć wypadku, a jego gruziński kompan odniósł poważne obrażenia.

Screen Facebook / Miasto Lubin
26.07.2022 12:34 Porażający wypadek na Dolnym Śląsku. Wóz strażacki wbił się w osobówkę, 5 osób trafiło do szpitala

Sceny rodem z koszmaru rozegrały się na jednym ze skrzyżowań Lubina (woj. dolnośląskie). Rozpędzony wóz strażacki z impetem wbił się w samochód osobowy. Nagranie przedstawiające moment zdarzenia zostało zamieszczone w sieci. Internauci nie kryją przerażenia. Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do dramatu. Koszmarny wypadek miał miejsce w niedzielę 24 lipca tuż po godzinie 12.00 na jednym z lubińskich skrzyżowań. W miejscu, gdzie przecinają się droga wojewódzka numer 323, a także ulice Paderewskiego i Małomicka, doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz wozu strażackiego.Pojazd służb z OSP Rudna jechał na akcję, ale jak wiadomo, nigdy tam nie dotarł. Wóz wjechał na skrzyżowanie i w wyniku kolizji z autem przewrócił się na bok. W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające moment zdarzenia. Widać na nim, że impet uderzenia był naprawdę okazały. Masywny pojazd z łatwością się wywrócił i zakończył swoją jazdę na jednym z boków.

Screen Youtube / Moje Gniezno
25.07.2022 12:36 Zaatakował konwój z Jarosławem Kaczyńskim i trafił w ręce policji. Nagranie obiegło sieć

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie nie może się pochwalić zbyt dobrą prasą. Lider PiS stracił poważanie większości społeczeństwa, a jego wystąpienia przyciągają coraz większą rzeszę otwartych krytyków. Jego przeciwnicy witają go nie tylko niecenzuralnymi słowami, ale decydują się również na fizyczne ataki. Idealnym przykładem może być sytuacja z Gniezna, kiedy to auto prezesa zostało obrzucone jajkami. Ostatnie tygodnie nie oszczędzają Jarosława Kaczyńskiego. Jeden z najbardziej charakterystycznych polityków w naszym kraju musi zmagać się z napięciami wewnątrz kraju, które potęgują galopująca inflacja, a także powszechna drożyzna. Bardzo wielu Polaków jest zaniepokojonych zaistniałą sytuacją. Wiele osób daje upust swoim emocjom i za złą kondycję naszego kraju obwinia partię rządzącą, dodatkowo w niecenzuralny sposób atakując lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy idą krok dalej, decydując się na fizyczny atak na polityka z Żoliborza. Tak było na terenie Wielkopolski, gdzie prezes partii rządzącej spotkał się z bardzo niemiłym przyjęciem. W Gnieźnie jego limuzyna została obrzucona jajkami. Kilkanaście godzin wcześniej, doszło do podobnych incydentów. Przed salą, w której prezes PiS miał się spotkać z sympatykami, zgromadziła się grupa przeciwników rządu z transparentami. Nie mieli dla lidera PiS żadnej litości. Tłum używał wielu niecenzuralnych słów. Zdecydowanie groźnej było w niedzielę, kiedy to po spotkaniu w Gnieźnie Jarosław Kaczyński opuszczał to miasto. Konwój z pojazdami rządowymi został zaatakowany przez rozwścieczony tłum. Młode osoby dały upust swoim emocjom i zaatakowały Jarosława Kaczyńskiego.W momencie, gdy pojazdy ich mijały, jeden z nich zaczął rzucać jajkami.Nagranie z chwili zdarzenia zostało opublikowane w serwisie Youtube przez portal „moje-gniezno.pl”. Na materiale wideo dokładnie słychać, że każde trafienie w przejeżdżające pojazdy wywoływało ogromne emocje wśród zebranych osób. Po oddaniu trzech rzutów młody mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Screen Twitter
25.07.2022 10:43 Owady opanowały całe miasto, ludzie są przerażeni. Niepokojące nagranie obiegło sieć

Z niezwykle uciążliwym, aczkolwiek nietypowym problemem muszą zmagać się mieszkańcy obwodu uljanowskiego położonego w południowo-zachodniej częściej Rosji. Stolica regionu Ulianowsk została opanowana przez żarłoczne gąsienice. Sieć obiegła masa filmików przedstawiających skalę zjawiska. Owady oblepiają zarówno budynki, jak i chodniki i latarnię. Mieszkańcy całego obwodu ulianowskiego zmagają się prawdziwą plagą żarłocznych szkodników. Sytuacja jest niezwykle ciężka, a o powadze sytuacji świadczą liczne nagrania z "okupowanego" miasta. Jak przekazały lokalne władze, owłosione gąsienice z czerwonymi plamkami w krótkim okresie czasu zdołały zniszczyć już 2 tys. hektarów okolicznych lasów. Owady są obecne również w mieście, gdzie w skuteczny sposób paraliżują normalne funkcjonowanie zwykłych mieszkańców. Żarłoczne gąsienice masowo oblepiają budynki, jak również słupy wysokiego napięcia i chodniki. Opublikowane nagrania ukazują skalę problemu. Widać na nich masę owadów, które oblepiają dosłownie wszystko.

Jarosław Kaczyński
25.07.2022 09:06 Jarosław Kaczyński ma bardzo poważny problem. Polacy mają dość, najnowszy sondaż nie zostawił złudzeń

Jarosław Kaczyński ma bardzo poważny problem. Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość nie byłoby w stanie samodzielnie rządzić. Partia rządząca sukcesywnie traci swoją przewagę, co jasno i klarownie pokazuje, że PiS byłoby zmuszone szukać potencjalnych koalicjantów. Powszechna drożyzna, a także galopująca inflacja to główne problemy milionów Polaków. Są oni rozgoryczeni i winą za zaistniałą sytuację obarczają partię rządzącą. To właśnie dlatego, znaczące poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zaczyna powoli topnieć.Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory miały odbyć się już teraz, PiS nie byłby w stanie samodzielnie rządzić. Partia byłaby zmuszona do poszukiwania koalicjanta. Nie jest to pierwszy sondaż, z którego jasno wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego znajduje się w poważnych tarapatach. Według pozyskanych danych PiS może liczyć na 34,2 proc. głosów.

Jarosław Kaczyński
23.07.2022 16:24 Jarosław Kaczyński nie miał wątpliwości, złożył Polakom ważną obietnicę. Z jego ust padły niebywałe słowa

Jarosław Kaczyński zwrócił się Polaków z ważnym przesłaniem. Lider PiS nie ma najmniejszych wątpliwości, że w czasie zimy węgla nie zabraknie i każdy obywatel będzie w stanie ogrzać swój dom. Prezes nie byłby sobą, gdyby nie uderzył w Platformę Obywatelską. W czasie spotkania wyborczego zarzucił jej politykom zaskakującą rzecz, ludzie byli kompletnie zaskoczeni. Jarosław Kaczyński jakiś czas temu rozpoczął swoją kampanię wyborczą, chcąc przekonać Polaków, że następna kadencja jego partii będzie dla naszego kraju zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Lider Prawa i Sprawiedliwości jeździ po Polsce, organizując kolejne spotkania, a także wymieniając się poglądami dotyczącymi obecnej sytuacji. W czasie wystąpienia w Kórniku obiecał, że węgla wystarczy dla wszystkich, a Polacy będą w stanie ogrzać swoje domostwa. Lider PiS nie zrezygnował z bezczelnych ataków wymierzonych w Platformę Obywatelską.

OSP Susz
23.07.2022 15:37 Tragedia na Mazurach. Naprawiał betoniarkę, gdy nagle stracił swoje życie

Do przerażającego incydentu doszło w piątek w godzinach wieczornych na terenie jednej z miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim. Nie żyje 61-letni mężczyzna, który naprawiał betoniarkę. W piątkowy wieczór 22 lipca służby ratunkowe z powiatu iławskiego otrzymały niepokojące zgłoszenie o przerażającym incydencie, do którego doszło jednej z prywatnych posesji w Różnowie.Wstępnie ustalono, że przyczyną tragedii było porażenie prądem. Jak poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie mężczyzna był w trakcie naprawiania betoniarki. Niestety, ale doszło do nieszczęśliwego wypadku i został on porażony prądem.

Jacek Sasin kompletnie odpłynął podczas obrad. W sejmie rozpętała się awantura. Jest nagranie
20.07.2022 13:16 Jacek Sasin kompletnie odpłynął podczas obrad. W sejmie rozpętała się awantura. Jest nagranie

Jacek Sasin odpowiedział na zmasowaną krytykę opozycji względem partii rządzącej. W czasie dzisiejszego posiedzenia podjęto również dyskusję na temat planowanych dopłat do węgla i bezpieczeństwa energetycznego w kraju. Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu to właśnie ta kwestia ta kompletnie zdominowała obrady.Wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin kompletnie odpłynął. Z jego ust padły zaskakujące słowa.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
20.07.2022 08:39 Jarosław Kaczyński został dotkliwie upokorzony. Ludzie mają dość, nie chcą, by ich odwiedzał

Jarosław Kaczyński to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej polityki. Lider Prawa i Sprawiedliwości, nie ma ostatnio dobrej prasy, ponieważ spore grono Polaków negatywnie wypowiada się na temat zarówno jego osoby, jak i działań podjętych przez jego partię. Rządzący wsią Zalasew pod Poznaniem sprzeciwiają się sobotniej wizycie prezesa. Jak się okazuje, nie jest jedyne miejsce, gdzie jego osoba nie jest mile widziana. Ostatnie dni i tygodnie nie są zbyt udane dla Jarosława Kaczyńskiego. Wiele wskazuje na to, że "magia" prezesa się wyczerpała, a sporo grono Polaków powoli odwraca się od niekwestionowanego lidera PiS. Taki stan rzeczy w dobitny sposób obrazuje sytuacja, która miała miejsce w Swarzędzu i na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za kilka dni, prezes partii rządzącej miał się spotkać z mieszkańcami wielkopolskich miast takich jak Poznań, Gniezno czy Konin. Celem jego wizyty był również Zalasew, jednak w tym przypadku będzie musiał zmienić swoje plany.Do pomysłu goszczenia lidera Prawa i Sprawiedliwości bardzo sceptycznie odniósł się sołtys wsi Adrian Senyk. Gospodarz miejscowości podkreślił, że o wizycie dowiedział się lokalnych mediów. Wraz z jednym z radnych postanowił wydać specjalne oświadczenie odnoszące się do sprawy. - Wychodząc naprzeciw pytaniom i spekulacjom dotyczącym przyjazdu prezesa Prawa i Sprawiedliwości pana Jarosława Kaczyńskiego do Zalasewa, informujemy, że spotkanie to zostało zorganizowane bez uzgodnienia i poinformowania sołtysa i rady sołeckiej Zalasewa, którzy tak samo jak pozostali mieszkańcy dowiedzieli się o tym wydarzeniu z portalu epoznan - brzmi treść komunikatu.

Screen Youtube Goniec
20.07.2022 08:03 Władimir Putin kompletnie upokorzony przez prezydenta Turcji. Jego reakcja mówi wszystko

Władimir Putin od wielu lat jest znany z tego, że spóźnia się na swoje spotkania. Taki zabieg ma go stawiać w tzw. pozycji siły, pokazując przede wszystkim rangę jego osoby. Tym razem było jednak inaczej. Prezydent Rosji został upokorzony w czasie wizyty w Teheranie, ponieważ musiał czekać na tureckiego przywódcę. Film ze stolicy Iranu obiegł świat, stając się prawdziwym hitem. Widać na nim, że rosyjski dyktator jest bardzo niezadowolony. Do niebywałych scen doszło w Teheranie podczas spotkania Władimira Putina z prezydentem Turcji, Recepem Erdoganem. Reporterzy uchwycili moment, gdy rosyjski dyktator wszedł do pokoju, w którym miało odbyć się oficjalne spotkanie. Był mocno zdziwiony, ponieważ nie zastał w nim swojego rozmówcy i musiał na niego długo czekać.Rosyjski przywódca stał w obecności reporterów z całego świata i zniecierpliwiony przebierał nogami. Nie ulega wątpliwości, że tak specyficzne działanie Erdogana miało na celu ośmieszenie Putina, a także pokazanie siły tureckiego przywódcy.- Dyplomacja to też gra. W Iranie prezydent Putin musiał trochę poczekać na prezydenta Erdogana. Czyli 1:0 dla tureckiego prezydenta - napisał za pośrednictwem swojego Twittera znany dziennikarz Polskiego Radia, Wojciech Cegielski.Dyplomacja to też gra. W Iranie prezydent #Putin musiał trochę poczekać na prezydenta Erdogana. Czyli 1:0 dla tureckiego prezydenta.Erdogan won the game with Putin at #Tehran_SummitVideo: @emredentweets pic.twitter.com/7GXrBzIm8I— Wojciech Cegielski (Polskie Radio / Podcast Świat) (@wojciechce) July 19, 2022

Screen Youtube / Bundesliga
19.07.2022 15:07 Bundesliga pożegnała Roberta Lewandowskiego. Nagranie obiegło sieć, fani są zachwyceni

Robert Lewandowski po 12 latach pożegnał się Bundesligą. Najlepszy polski strzelec zapisał się w historii niemieckiej ligi złotymi zgłoskami, dając kibicom zarówno Borussii Dortmund, jak i Bayernu Monachium wiele powodów do radości. Oficjalny profil rozgrywek pożegnał swoją największą gwiazdę w wyjątkowy sposób. W serwisie Youtube pojawiło się wyjątkowe nagranie zawierające wszystkie gole "Lewego" strzelone na niemieckich boiskach.Długoletnia przygoda Roberta Lewandowskiego z ligą niemiecką dobiegła końca. Przejście Polaka do FC Barcelony zakończyło pewien udany "związek" piłkarza z ligą. Z tej okazji Bundesliga postanowiła podsumować przygodę "Lewego" na tamtejszych boiskach. Kapitan naszej reprezentacji występował tuż za naszą wschodnią granicą od 2010 roku, kiedy to przeniósł się z Lecha Poznań do Borussii Dortmund. Łącznie w klubie z Zagłębia Ruhry spędził owocne 4 lata, które znacząco podniosły jego renomę w piłkarskim świecie, a także otworzyły drzwi do większego klubu, jakim bez wątpienia jest Bayern Monachium. Swojego pierwszego gola w niemieckich rozgrywkach strzelił w derbowym starciu przeciwko Schalke. Był to wówczas jego trzeci mecz. Robert pokonał wtedy swojego późniejszego kolegę z klubu, Manuela Neuera.

Screen Youtube /CBS
19.07.2022 11:00 Silny podmuch wiatru doprowadził do tragedii. Kontener zmiażdżył policyjny radiowóz

Przerażający incydent został zarejestrowany na jednej z amerykańskich tras w stanie Karolina Południowa. Na nagraniu uwiecznionym za pomocą kamerki samochodowej widać, jak kontener transportowy zsuwa się z naczepy ciężarówki, po czym spada na policyjny radiowóz.Nie jest żadną tajemnicą, że o ludzkim życiu decydują nawet najmniejsze detale. Jeden szczegół może przesądzić o niewyobrażalnej tragedii. Taki stan rzeczy jest szczególnie widoczny na drodze, gdzie prosty błąd, lub niekorzystne okoliczności mogą mieć fatalne konsekwencje.Porażający incydent miał miejsce na jednej z tras w amerykańskim stanie Karolina Południowa. Porywisty wiatr dosłownie zdmuchnął z naczepy TIR-a kontener transportowy, doprowadzając tym samym do groźnego wypadku.Ta niezwykła kolizja miała miejsce na moście międzystanowym 526, który przecina rzekę Wando w hrabstwie Charleston i łączy wyspę Daniels z pobliskim Mount Pleasant.Masywny ładunek z impetem spadł na radiowóz, który znajdował się poboczu. W wyniku zdarzenia pojazd został kompletnie zniszczony, a policjanci, którzy pełnili wówczas służbę byli w mocnych szoku. Funkcjonariusze mogli mówić o ogromnej dozie szczęścia, ponieważ wyszli z incydentu praktycznie bez szwanku.Lokalna policja poinformowała, że od razu po uderzeniu w ich pojazd, kontener zsunął się z mostu i wpadł do pobliskiej rzeki. Jazda autem podczas porywistego wiatru wymaga od kierowcy wzmożonej ostrożności. Gdy wyjeżdżamy w trasę warto skontrolować głębokość bieżnika i ciśnienie opon oraz stan zawieszenia. Gdy jesteśmy w drodze należy utrzymywać bezpieczną prędkość, w momencie wyjazdu z osłoniętego terenu na otwartą przestrzeń, należy niezwłocznie zwolnić. To istotna chwila, ponieważ wiatr "atakuje" samochód ze zdwojoną siłą. Artykuły polecane przez Goniec.pl:Andrzej Duda rozpoczął wakacje w Juracie. Msza święta, zdjęcia i urlop, którego oficjalnie nie maWłaśnie ruszyły wypłaty od ZUS. Miliony Polaków dostaną łącznie 1,33 mld zł, trzeba złożyć wniosekNie żyje asp. Marcin Przygoda. 47-letni policjant zginął na służbie ratując mężczyznę Źródło: Goniec.pl

Joan Llado / GTres / SplashNews.com/East News
19.07.2022 09:13 Robert Lewandowski stał się transferowym hitem. Za koszulki z jego nazwiskiem trzeba zapłacić krocie

Robert Lewandowski od kilku znajduje się na ustach niemal wszystkich kibiców światowej piłki nożnej. Polak zdecydował się na zmiany, dlatego dołączył do jednego z największych klubów na piłkarskiej mapie, FC Barcelony. Kapitan reprezentacji Polski został przywitany niezwykle ciepło przez społeczność kibiców "Dumy Katalonii", którzy uważają go za główną gwiazdę w nowej erze klubu. W związku z tym szczególną popularnością będzie się cieszyć się sprzedaż koszulek z jego nazwiskiem, za które kibice będą musieli zapłacić krocie. - Wreszcie tu jestem. Czuję się bardzo szczęśliwy, że zostałem piłkarzem Barcelony - powiedział Robert Lewandowski, tuż po przylocie do Miami, gdzie zawodnicy "Dumy Katalonii" przygotowują się do nowego sezonu. Po 8 długich latach w Bayernie, a łącznie 12 spędzonych w Bundeslidze, kapitan reprezentacji Polski zmienia otoczenie. Nie jest żadną tajemnicą, że ostatnie miesiące w stolicy Bawarii nie należały do idealnych. Mówi o tym sam zainteresowany, który w kilku zdaniach odniósł się do ostatnich tygodni, a także przywitał się z nowymi kibicami.- Ostatnie dni były dla mnie bardzo długie, ale w końcu umowa jest sfinalizowana i teraz mogę skupić się na nowym rozdziale w moim życiu, nowym wyzwaniu - rozpoczął swoją wypowiedź Lewandowski, zaznaczając, że był zmęczony przedłużającą się sagą transferową.- Zawsze byłem facetem, który chce wygrywać, nie tylko mecze, ale też trofea, więc mam nadzieję, że rozpoczniemy sezon od zwycięstw na drodze do tytułów i tak samo go zakończymy - przekazał ochoczo Polak, który do Barcelony przybył z łatką specjalisty od strzelania bramek.Nie ulega wątpliwości, że Lewandowski z marszu stanie się kluczowym elementem układanki Xaviego, który od lat ceni umiejętności Polaka. Nikt w stolicy Katalonii nie ukrywa, kto ma być czołowym punktem nowej drużyny.