Goniec.pl
GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

PAU BARRENA/AFP/East News

Zapadła decyzja ws. Roberta Lewandowskiego. Na ten moment czekali kibice, kluczowa wiadomość

14 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Zapadła długo wyczekiwana decyzja w sprawie Roberta Lewandowskiego, który rozgrywając ostatni mecz w 2022 roku z Espanyolem, stał się obiektem medialnej burzy. Lokalni rywale "Blaugrany" się wściekli i oznajmili, że nie zostawią tak tej sprawy. Finalnie Hiszpańska Federacja Piłkarska podjęła decyzję i to rywale "Dumy Katalonii" będą musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki.

Robert Lewandowski i kibice FC Barcelony mogą odetchnąć z ulgą. Zapadła ważna decyzja

Jak można się spodziewać Robert Lewandowski, przybył do Barcelony, by być czołowym punktem projektu "Dumy Katalonii". Kapitan reprezentacji Polski już od pierwszych minut na hiszpańskich boiskach został pokochany przez tamtejszych fanów, z automatu stając się jedną z największych gwiazd ligi.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zaczepiony przez fana, padły ostre słowa. Nagranie trafiło do sieci

CZYTAJ DALEJ

W sylwestrowe popołudnie doszło do bezprecedensowej sytuacji z udziałem polskiego snajpera. Piłkarz wystąpił w prestiżowych derbach miasta, nawet pomimo faktu, że wcześniej został ukarany czerwoną kartką podczas meczu ligowego.

Obecność Lewandowskiego w pierwszym składzie wywołała lawinę spekulacji, a kibice Espanyolu, jak i sam klub odgrażali się, że nie odpuszczą i będą walczyć o ukaranie znienawidzonego rywala. Ekipa z Barcelony złożyła skargę na rywala, ale ta została oficjalnie odrzucona.

Warto podkreślić, że początkowo letni nabytek FC Barcelony miał pauzować przez trzy spotkania ligowe. Komisja ds. Rozgrywek podjęła taką decyzję tuż po spotkaniu z Ossasuną, gdy polski piłkarz otrzymał czerwoną kartkę, a następnie niewybrednym gestem podważył pracę hiszpańskiego arbitra.

Warto zaznaczyć, że sankcja pauzy została zawieszona przez Trybunał Administracyjny ds. Sportu jako "środek zabezpieczający" do ponownego rozpatrzenia sprawy.

Wcześniejsza kara 3 spotkań miała być bardzo dotkliwa dla kapitana reprezentacji Polski. W przypadku jej utrzymania jego powrót datowany byłby pod koniec stycznia. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zawieszenie kary nie oznaczało jej całkowitej kasacji.

Hiszpańska Federacja podjęła decyzję ws. Lewandowskiego. Fani Polaka odetchnęli z ulgą

Kluczowa decyzja w sprawie potencjalnego zawieszenia Polaka, a także kary dla jego klubu zapadła o poranku w środę 11 stycznia.

Komitet Rozgrywkowy RFEF odrzucił oficjalną skargę Espanyolu, która dotyczyła rzekomego nieuprawnionego wystawienia Roberta Lewandowskiego w ostatnim meczu ubiegłego roku, podczas derbów Barcelony. 

Jak można się spodziewać, taki werdykt ostatecznie zamyka temat potencjalnego zawieszenia Polaka, a także oficjalny konflikt pomiędzy dwoma katalońskimi klubami.

Joanna Brodzik kończy 50 lat. Jak zmieniała się na przestrzeni lat?
(fot. KAPiF)

Joanna Brodzik kończy 50 lat. Jak zmieniała się na przestrzeni lat?

Joanna Brodzik jest jedną z najpopularniejszych aktorek, która zdobywała swego czasu różne prestiżowe nagrody. Gwiazda kończy właśnie 50 lat i z tej okazji przypominamy, jak zmieniała się na przestrzeni lat. Joanna Brodzik - kariera Joanna Brodzik jest absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1996 roku. Zadebiutowała w filmie "Dzień wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego i od tamtej pory regularnie występowała na małym i dużym ekranie. Szerszej publiczności dała się poznać m.in. w "Klanie" i "Graczykach", ale to serial "Kasia i Tomek" przyniósł jej największą popularność w 2003 roku. Później było tylko lepiej. W 2004 roku zagrała najlepszą przyjaciółkę Danuty Stenki w "Nigdy w życiu!", a w 2005 dostała główną rolę w serialu TVN, "Magda M.". Rola prawniczki uwielbiającej grochy wyniosła ją na wyżyny sławy i kariery. W 2006 roku wcieliła się w Sygitę w "Jasnych błękitnych oknach", za co została doceniona nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Uznano ją najlepszą aktorką (ex aequo z Beatą Kawką) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie. Joanna Brodzik rozkochała także publiczność swoją postacią w sadze "Nad rozlewiskiem" emitowanej w TVP. Poza aktorstwem, prowadziła kilka programów i cykli telewizyjnych. W 2021 roku wydała książkę "Umami. Opowieści i przepisy". Joanna Brodzik - życie prywatne Joanna Brodzik urodziła się 11 stycznia 1973 roku w Krośnie Odrzańskim. Mimo że ceni sobie prywatność, to wyznała kiedyś, że nie miała łatwego dzieciństwa. Kiedy przyszła na świat, jej rodzice byli w liceum, więc wychowywała ją babcia. Z dziewczynki drwiono i nazywano ją bękartem. Walczyła z wieloma kompleksami aż w końcu upór i ciężka praca sprawiły, że odniosła wielki sukces. Swego czasu związana była z Bartkiem Świderskim. Później na planie "Kasi i Tomka" poznała Pawła Wilczaka, z którym tworzy udany (i nieformalny) związek od 2003 roku. Para doczekała się bliźniąt w 2008 roku - Jana i Franciszka.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Signature. The Players Tribune

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!
Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Sport

Oburzające zachowanie Roberta Lewandowskiego na mundialu. Celowo opuścił trening

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki, Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Skoki narciarskie: Kwalifikacje do konkursu w Bad Mitterndorf. Kubacki poza podium

Czytaj więcej >

Sport

Magda Linette walczyła o finał do ostatniej piłki. Polka odpadła po zaciekłym boju

Czytaj więcej >

Sport

Hiszpańska prasa nie miała litości dla Roberta Lewandowskiego. "Nie miał swojego dnia"

Czytaj więcej >

Sport

Wiadomo, jak Agnieszka Radwańska zareagowała na sukces Magdy Linette. Pokazała klasę

Czytaj więcej >
PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Sport

Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos

Czytaj więcej >