Goniec.pl > Wiadomości > Rodząca kobieta nie mogła trafić do szpitala przez zaśnieżone drogi. Pomoc zaoferowali policjanci
Piotr Dutka
Piotr Dutka 14.12.2022 10:52

Rodząca kobieta nie mogła trafić do szpitala przez zaśnieżone drogi. Pomoc zaoferowali policjanci

Policja Podlaska
Policja Podlaska

Na obrzeżach miasta, funkcjonariusze zauważyli renault zgłaszającego. Policjanci poinstruowali kierowcę, w jaki sposób ma jechać i rozpoczęli pilotaż. Chwilę później dołączyli do nich policjanci z patrolówki, którzy zabezpieczyli eskortowany samochód z tyłu.

Przez ciężkie warunki drogowe spowodowane przez intensywne opady śniegu, a co za tym idzie korkujące się ulice, pewna kobieta w zaawansowanej ciąży, nie mogła dotrzeć do jednej z białostockich placówek medycznych. Z pomocą przyszli lokalni policjanci, którzy szybko wkroczyli do akcji. Już po kilkunastu minutach kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Mężczyzna poprosił o pomoc mundurowych. Ci nie wahali się ani chwili i niezwłocznie ruszyli na pomoc przyszłemu ojcu i jego rodzącej żonie.

Mroźna, a także śnieżna zima dała się we znaki mieszkańcom Białegostoku. To właśnie tam we wtorek 13 grudnia doszło do niezwykle niebezpiecznej sytuacji z udziałem rodzącej kobiety.

Tuż po godzinie 17 dyżurny lokalnej jednostki policji został poinformowany, że mężczyzna wiezie swoją rodzącą żonę do szpitala.

Szczerze obawiał się, że przez niezwykle wymagające warunki na drodze spowodowane intensywnymi opadami śniegu, a przede wszystkim zakorkowane ulice, nie dotrze na czas do szpitala.

Jak się okazało, już po kilkunastu minutach szczęśliwa, aczkolwiek zdenerwowana przyszła mama trafiła pod opiekę kadry medycznej.