Goniec.pl > Polska > Polacy zginęli w strasznych okolicznościach. W ich auto wjechał 80-latek jadący "pod prąd"
Piotr Dutka
Piotr Dutka 21.12.2022 12:06

Polacy zginęli w strasznych okolicznościach. W ich auto wjechał 80-latek jadący "pod prąd"

Silvio Dietzel / East News
SILVIO DIETZEL/AFP/East News

Do przerażającego incydentu drogowego doszło tuż za naszą zachodnią granicą, na autostradzie A38 w pobliżu Leinfelde-Worbis. 80-letni kierowca jechał pod prąd, a następnie z wielką siłą wbił się w inny samochód osobowy. Wiadomo, że w jego wnętrzu znajdowali się Polacy. Niestety, ale żadna osoba nie zdołała przeżyć. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Fatalny wypadek miał miejsce we wtorek 19 grudnia na jednym z odcinków autostrady A38 w okolicach miejscowości Leinfelde-Worbis. 80-latek wyjechał z parkingu na autostradę niewłaściwym pasem i kontynuował jazdę “pod prąd”.

Niestety, ale zła decyzja starszego mężczyzny miała tragiczne konsekwencje. Po przejechaniu 3 kilometrów jego samochód z wielką siłą wbił się w osobowe mitsubishi, które poruszało się prawidłowo.

Tragedia w Niemczech. Polacy zginęli w strasznym wypadku

Roztrzaskanym autem podróżowało dwoje Polaków - 45-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta, mieszkający w Nadrenii Północnej-Westfalii. Oboje zginęli na miejscu, podobnie jak 80-letni sprawca wypadku. 

O sile zderzenia mogą świadczyć uszkodzenia pojazdów osobowych. Służby musiały użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, by rozciąć samochód i wydobyć ciała ofiar.

Autostrada A38 w pobliżu Leinefelde-Worbis była zablokowana przez niemal siedem godzin w obu kierunkach. Niemieckie służby ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Hellwegeranzeiger.de