Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Węgiel

Węgiel

węgiel

pukanie do drzwi pieniądze
24.10.2023 21:44 Pukają do drzwi w całej Polsce. Posypią się kary

Wielkie kontrole w całej Polsce. Urzędnicy pukają do kolejnych drzwi i sprawdzają, czy pieniądze przyznane w ramach jednego z dodatków zostały wydane zgodnie z przeznaczeniem. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości można nawet trafić do więzienia. Wyjaśniamy.

Twitter Brejza
27.09.2023 14:57 Sensacyjne ustalenia polityka opozycji. Chodzi o rosyjski węgiel

Senator Krzysztof Brejza poinformował w swoich mediach społecznościowych o kolejnych sensacyjnych ustaleniach. Tym razem chodzi o ponad milion ton rosyjskiego węgla. W środę 27 września polityk przedstawił szczegóły. - Kolejna obłudna maska PiS spada - napisał.

Węgiel
07.06.2023 17:09 Ile jesienią będziemy płacić za węgiel? Prognozy nie napawają optymizmem

Jak wynika z kwartalnego raportu opracowanego przez Polski Alarm Smogowy - od stycznia 2023 roku cena węgla spadła o około 24 proc., drewna kawałkowego o 19 proc., a pelletu o 32 proc. Ile jesienią 2023 roku zapłacimy za węgiel i który rodzaj wybrać?

None
05.03.2023 08:56 Duże zmiany w rządowym programie dystrybucji węgla. Polacy odetchną z ulgą

Reporterzy RMF ustalili, że szykują się duże zmiany w rządowym programie dystrybucji węgla, na mocy którego samorządy sprzedają swoim mieszkańcom surowiec po preferencyjnych cenach. Zmienić ma się m.in. ilość węgla, którą władze lokalne będą mogły sprzedawać. Zostanie też wydłużony termin składania tegorocznych wniosków.

wegiel mateusz morawiecki
03.12.2022 13:28 "Rządowy" węgiel dociera pod strzechy Polaków. "To się nie nadaje do palenia"

Wielu mieszkańców okolic Białegostoku rezygnuje z zakupu węgla i wybiera tańsze palenie drewnem. Surowiec z Kolumbii, który dociera na Podlasie za pośrednictwem PGE Paliwa, jest, w ich ocenie, niezdatny do użytkowania. Okazuje się jednak, że mieszkańcy mogą na dłuższą metę nie mieć wyboru, czym palić.

złotówki
28.11.2022 17:33 Dodatek węglowy 2022. Ostatni moment by złożyć wniosek. Trzeba się spieszyć

Czas na złożenie wniosku o słynny dodatek węglowy dobiega końca. Każdy, kto chce się ubiegać się o rządowe świadczenie, musi się pospieszyć, ponieważ termin na dostarczenie dokumentów mija 30 listopada br. Jest o co się postarać. Kwota, którą można otrzymać to 3 tys. złotych, co w dobie szalejącej inflacji oraz kryzysu energetycznego, może być znaczącym wsparciem dla polskich domostw.

Dodatek węglowy: pieniądze nie trafiły do wszystkich
24.11.2022 19:09 Złożyła wniosek o dodatek węglowy, do dziś nie dostała ani złotówki. Zaskakujące tłumaczenia urzędu

Dodatek węglowy to kolejna porażka rządu PiS? Wielkie deklaracje na temat wypłaty pieniędzy na zakup opału na zimę nie zostały spełnione wszędzie. Pani Agnieszka z Ostrowca Świętokrzyskiego złożyła wniosek w sierpniu, ale przelewu z gminy nadal nie dostała. Samorządowcy mówią wprost: pieniędzy obiecanych przez rząd nie ma.Dodatek węglowy miał pomóc Polakom w zakupie opału na zimę. W "Wiadomościach" TVP o tym nie powiedzą, ale rzeczywistość boleśnie zreflektowała piękne słowa Mateusza Morawieckiego.Ostrowiec Świętokrzyski to jedno z miast, gdzie dodatek węglowy nie trafił do wszystkich, którzy złożyli wniosek o jego wypłatę oraz otrzymali pozytywną odpowiedź. Samorządy są bezradne, gdyż nie są w stanie pokryć obietnic władzy, gdyż kasy świecą pustkami.Pani Agnieszka złożyła wniosek w sierpniu i zgodnie z zapowiedziami resortu klimatu pieniądze powinny trafić do niej do dwóch miesięcy od tego terminu. Jest koniec listopada, a przelew nadal nie nadszedł. - Mamy temperaturę minusową. Udało mi się kupić dwa metry sześcienne drewna po tym, jak otrzymałam 500+. Ale na długo nie wystarczy - powiedziała kobieta w rozmowie z portalem interia.pl.

Czy Morawiecki i Sasin pośpieszyli się z dystrybucją węgla przez samorządy?
15.11.2022 09:34 Czy rząd kupił zbyt drogi węgiel? "Ceny na światowych rynkach spadają"

Ceny węgla w naszym kraju spadają w zatrważającym tempie. W opinii niektórych ekspertów wkrótce "rządowa cena" może być zdecydowanie wyższa od tej rynkowej. Dodają, że ceny węgla w niedalekiej przyszłości będą zależeć od kilku czynników, m.in. od pogody.

policjant-zatrzymanie-mezczyzna-kajdanki-przestepstwo-areszt-kwp-bialystok
14.11.2022 19:30 Mazowieckie: Okradł własną babcię. Jego łupem padł węgiel

Bulwersujące wieści z Płońska. Wnuczek okradł własną babcię, jego łupem padł zakupiony przez kobietę... węgiel oraz złota obrączka. Sprawca zuchwałego rabunku został zatrzymany na terenie Warszawy, a następnie przekazany płońskim stróżom prawa. 25-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Tani węgiel nie będzie tani, resort klimatu ujawnił haczyki w przepisach
13.11.2022 14:14 Tani węgiel nie będzie tani. Ministerstwo Klimatu potwierdza "haczyki" w przepisach

Tani węgiel od samorządów wcale nie będzie tani, a maksymalna cena 2 tys. zł za tonę będzie kolejną mrzonką rządu PiS? Ministerstwo Klimatu otwarcie potwierdza istnienie haczyków na temat sprzedaży "taniego węgla". Lista dodatkowych, ukrytych opłat będzie kosztownym szczegółem.Tani węgiel będzie kolejną niespełnioną obietnicą rządu PiS. Polacy składający do gmin wnioski o zakup surowca na preferencyjnych warunkach mogą zdziwić się, że deklarowane maksymalne 2 tys. złotych za tonę jest nierealne."Fakt" poinformował, że samo Ministerstwo Klimatu otwarcie przyznaje się do istnienia kilku haczyków, które wywindują cenę "taniego węgla". Zabezpieczenie się na zimę nie będzie tak niskokosztowe, jak obiecał rząd PiS?

komin pieniądze Pixabay
04.11.2022 14:48 Ruszają kontrole ws. dodatku węglowego, urzędnicy zapukają do drzwi. Nie wszyscy dostaną pieniądze

W całym kraju ruszają kontrole dodatku węglowego. Mają one na celu ustalenie, czy osoby deklarujące piec węglowy jako główne źródło ogrzewania, faktycznie korzystają z takiego źródła ciepła. Urzędnicze wizyty w polskich domach to pokłosie licznych doniesień o nieprawidłowościach, do których miało dochodzić podczas składania wniosków.

Senat przegłosował ustawy mówiące o cenach węgla i prądu. Naniesione przez izbę wyższą poprawki obniżają zaproponowane pierwotnie stawki.
27.10.2022 20:16 Senat przyjął ustawy rządowe o cenach węgla i prądu. Wśród poprawek niższe stawki

Senat przegłosował dwie ustawy ustalające maksymalne ceny węgla i prądu. Wśród naniesionych poprawek wyższa izba parlamentu obniżyła stawki uchwalone przez Sejm oraz rozszerzyła krąg podmiotów uprawnionych do skorzystania z niższych taryf.

Protest pod biurem Mateusza Morawieckiego, policja starła się z protestującymi
24.10.2022 11:52 Protest pod biurem Morawieckiego. Chcieli tani węgiel, ale zamiast tego starli się z policją

Policja i protestujący pod biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Doszło do przepychanek między górnikami i funkcjonariuszami. - Ten oszust, tchórz... to, że nasłał na nas kordony policji... Niech nie myśli, że to koniec - mówił Rafał Jedwabny. Zapowiedziano kolejny protest, tym razem w Warszawie.Pod biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach pojawiły się tłumy. Odbyła się cykliczna akcja "kolejka po tani węgiel od Morawieckiego". Od dwóch miesięcy co poniedziałek pod biurem premiera pojawiały się tłumy rozżalonych i złych górników.Akcja Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80" wywołała poruszenie. Protestujący ponownie nie mogli spotkać się z premierem, ale zamiast Mateusza Morawieckiego na spotkanie wyszli im policjanci. Nie obyło się bez przepychanek.- Ja tu nie stoję, żeby z wami walczyć, bo jesteście w pracy. Niech ten oszust tu przyjedzie i powie, co robi z tym krajem - grzmiał protestujący wprost w stronę umundurowanego policjanta, schowanego za hełmem z przyłbicą.

Anna Moskwa skomentowała brak węgla i doniesienia o przyzwoleniu Jarosława Kaczyńskiego
18.10.2022 11:11 Anna Moskwa zabrała głos ws. węgla. "Dla nikogo nie zabraknie". Wskazała prawdziwy sens słów Kaczyńskiego

Węgla nie brakuje, a prezes PiS wcale nie pozwalał na palenie w piecu śmieciami. Minister Anna Moskwa wyjaśniła Polakom, co dzieje się w Polsce i zwróciła uwagę, że nie wszyscy z uwagą słuchają słów Jarosława Kaczyńskiego. Anna Moskwa była gościem Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet. Minister klimatu i środowiska odniosła się do zarzutów o braku węgla i obawach Polaków w związku z nadchodzącym wielkimi krokami sezonem grzewczym.Drżący na myśl o zimie mogą oficjalnie przestać się martwić. Anna Moskwa poinformowała, że u niej węgiel jest. - Nie mamy kłopotu z ilością węgla, bo jego jest dużo - poinformowała minister Moskwa. Rządzący widzą inny problem.

Cena węgla u samorządu będzie niższa, rząd opublikował założenia projektu nowej ustawy
15.10.2022 18:14 Tani węgiel od samorządów już wkrótce. Rząd podał najważniejsze szczegóły jak i za ile kupić

Chcesz kupić węgiel od samorządu? Będziesz musiał złożyć specjalne wniosek. Rząd chce po raz kolejny ułatwić proces wspomagania samorządowców i zwykłych obywateli. Pojawił się specjalny komunikat na temat taniego węgla, który już niedługo ma zasilić piece w kolejnych gospodarstwach. - Cena węgla sprzedawanego przez samorządy będzie bardzo atrakcyjna - czytamy.Węgiel to w ostatnich tygodniach temat wyjątkowo gorący. Polacy dyskutują na temat wszelkich wariacji zorientowanych wokół "czarnego złota". Niektórzy martwią się, skąd wezmą węgiel, drudzy martwią się kosztem tony węgla, a jeszcze inni skąd wezmą pieniądze na opał.Rząd obiecywał węgiel i ciągle obiecuje coś nowego. Najnowszy komunikat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) dotyczy kwestii zakupu węgla od samorządów. Konkretnie o zaproponowany przez ministrów projekt ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Komornik prędko zajął 3 tys. dodatku węglowego, który nie podlega pod egzekucje.
06.10.2022 17:53 Otrzymał długo wyczekiwany dodatek węglowy. Komornik od razu zajął jego pieniądze

Ogromnego zdumienia doznał jeden z obywateli w woj. kujawsko-pomorskim, który po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu dodatku węglowego po wejściu na konto nie ujrzał żadnych pieniędzy. Jak się okazało, środki zdążył już ściągnąć komornik, który według prawa nie powinien był tego uczynić. Jak jednak tłumaczą przedstawiciele środowiska komorniczego zdarzenie to obciąża bank, nie zaś egzekutora.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w dwóch niezależnych źródłach.

Ruszyła wypłata dodatków węglowych. Niektórzy zamiast pieniędzy, otrzymają wezwanie do zapłaty
05.10.2022 08:41 Ruszyła wypłata dodatków węglowych. Niektórzy zamiast pieniędzy otrzymają surowe kary

Po wielu miesiącach przygotowań i legislacyjnego zamieszania, ruszyły wypłaty tzw. dodatków węglowych w wysokości 3 tys. złotych. Samorządy przy rozdawaniu pieniędzy są jednak bardzo ostrożne i dokładnie weryfikują wszystkie wnioski z podaniami o inną pomoc, a tych, którzy wcześniej nie wywiązywali się ze swoich obowiązków, straszą dotkliwymi karami. Tak jest chociażby w przypadku osób, które w ostatnich latach składały fałszywe deklaracje śmieciowe.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w trzech niezależnych źródłach.Od 17 sierpnia Polacy mają możliwość składania wniosków o tzw. dodatek węglowy, który ma być wsparciem dla gospodarstw domowych w obliczu rosnących cen na rynku węgla. Ci, którzy nie zwlekali z formalnościami, mogą już nawet być posiadaczami dodatkowych 3 tys. złotych, jednak wiele osób wciąż czeka, bo ich dokumenty budzą zastrzeżenia urzędników.

Morawiecki i Sasin kłócą się o kłopoty z węglem. Zima zadecyduje o losie premiera
26.09.2022 16:58 Morawiecki i Sasin kłócą się o kłopoty z węglem. Zima zadecyduje o losie premiera?

Wraz ze spadającymi na dworze temperaturami, rośnie napięcie w obozie władzy. Tlący się od dawna konflikt między Mateuszem Morawieckim a Jackiem Sasinem przybiera na sile, a wzajemnym oskarżeniom nie ma końca. Cała sprawa zakrawa o dawne spory, ale demony na nowo rozbudziły problemy związane z kryzysem na rynku węgla. - Oni wiedzą, że w sprawie cen energii i całej polityki zrobili masę błędów i to się źle skończy - komentuje rządową telenowelę wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.To, że losy Mateusza Morawieckiego w fotelu premiera są niepewne wiadomo nie od dziś. Dotychczasowy pupil Jarosława Kaczyńskiego nie ma w partii wielu przyjaciół, a i sam prezes coraz bardziej niecierpliwi się jego nieudolnością.Kwestia ta nie byłaby tak martwiąca, gdyby nie fakt, że wewnętrzne waśnie mocno odbijają się na notowaniach Zjednoczonej Prawicy. Prezes PiS tymczasem dwoi się i troi, by zachęcić elektorat do dania mu kolejnego mandatu zaufania, jeżdżąc od miasta do miasta, a rząd trwa w letargu.W PiS-ie nie ma dziś osoby, która ne czułaby, że los ugrupowania przesądzi się w najbliższych tygodniach i zależeć będzie od tego, czy nadchodząca zima mocno da się we znaki Polakom pozbawionym możliwości zakupu już nawet nie taniego, ale jakiegokolwiek węgla.

Mieszkanka Zawiercia zakupiła 3 tony węgla. Zamiast tego otrzymała kamienie pomalowane na czarno. Sprawę ujawnił deszcz
23.09.2022 21:32 Dopłaty do ciepła nie dla wszystkich. Ministerstwo tłumaczy, kto może liczyć na wsparcie od państwa

21 września w życie weszła ustawa o wsparciu odbiorców ciepła, która przewiduje obowiązkowe ograniczenie cen ciepła sieciowego przez wytwórców oraz dodatki dla gospodarstw domowych używających do ogrzewania drewna, pelletu, LPG lub oleju opałowego.Podstawowym warunkiem, aby móc ubiegać się o dopłatę, jest posiadanie źródła ciepła, które jest wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dodatek wynosi 3 tys. zł w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy, z wyłączeniem drewna. W przypadku pieców na olej opałowy można liczyć na dopłatę 2 tys. zł, w przypadku opalania drewnem dodatek wynosi 1 tys. zł, a osoby ogrzewające dom gazem LPG otrzymają 500 zł.

Mieszkanka Zawiercia zakupiła 3 tony węgla. Zamiast tego otrzymała kamienie pomalowane na czarno. Sprawę ujawnił deszcz
22.09.2022 19:01 Zawiercie: Kupiła trzy tony węgla. Gdy spadł deszcz okazało się, że dostała kamienie pomalowane na czarno

Do absurdalnej wręcz sytuacji doszło w Zawierciu. Pewna mieszkanka zdecydowała się zakupić węgiel w jednej z lokalnych firm. Wszystko przebiegało sprawnie, dopóki dostawca nie wyładował "towaru" pod jej domem. Na węgiel pozostawiony "pod chmurką" zaczął padać deszcz, który... zmył z niego farbę. Okazało się, że dostarczono jej trzy tony najzwyklejszych kamieni pomalowanych na czarno z gruzem.

Jarosław Kaczyński znów "radzi" Polakom, jak przetrwać zimę. Słowa prezesa wprawiają w osłupienie
22.09.2022 14:49 Jarosław Kaczyński znów "radzi" Polakom, jak przetrwać zimę. Kontrowersyjne słowa o węglu

Jarosław Kaczyński nie przestaje zaskakiwać swoimi pomysłami na przetrwanie energetycznego kryzysu. Przezes Prawa i Sprawiedliwości tak bardzo martwi się o los Polaków, że podrzuca im coraz bardziej absurdalne propozycje, które mocno zbliżają się do granicy absurdu. Tym razem lider Zjednoczonej Prawicy złotą myślą podzielił się z mieszkańcami Siedlec, wywołując falę pełnych oburzenia komentarzy. Jarosław Kaczyński nie próżnuje i przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, szykując solidny grunt pod nadchodzące wielkimi krokami wybory do parlamentu. Wyraźnie zrelaksowany po wakacyjnej przerwie przezes PiS włączył piąty bieg i wrócił do swojego objazdu z głową pełną pomysłów na to, jak zaradzić utrapieniom Polaków, a tych jest przecież coraz więcej.Jednym z bardziej martwiących zagadnień, poza szalejąca inflacją, jest zdecydowanie kwestia zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego na nadchodzącą zimę. Problem nie powstał dziś, ale urósł do poważnych rozmiarów wraz z nagłą zmianą pogody i kolejnymi niepokojącymi doniesieniami o pustych składach węgla.Rząd uspokaja sytuację i zapewnia, że surowca nie zabraknie, ale wśród zwykłych obywateli narasta niepokój i frustracja. Na szczęście, na ratunek skołatanym nerwom spieszy "ojciec narodu" Jarosław Kaczyński, który jak z rękawa sypie kolejnymi nieocenionymi radami.

Ilość wniosków na dodatek węglowy wyczerpała pulę przeznaczoną na jego wypłatę.
13.09.2022 18:58 Dodatek węglowy. Błyskawiczne wyczerpanie funduszu. Co zrobi rząd?

Portal TVN24 Biznes dotarł do informacji, z których wynika, iż liczba wniosków złożonych w gminach w związku z przyznaniem dodatku węglowego, wyczerpała pulę pieniędzy przeznaczoną na ich wypłatę. Łącznie, suma zawarta we wnioskach z 14 województw opiewa na kwotę 15,7 mld zł, gdy rząd przeznaczył na ten cel zaledwie 11,5 mld zł.

Katarzyna Kolenda-Zalewska nie wytrzymała w czasie "Faktów po Faktach"
07.09.2022 10:24 Katarzyna Kolenda-Zaleska nie wytrzymała. Jej reakcja podczas rozmowy ze Zbigniewem Girzyńskim przejdzie do historii

Katarzyna Kolenda-Zaleska mimo ogromnego doświadczenia w pracy dziennikarskiej nie wytrzymała w studiu TVN24. Prowadząca "Faktów po Faktach" zwyczajnie załamała ręce, a głowę ukryła w dłoniach. - Na takim poziomie nie będziemy rozmawiać - grzmiała dziennikarka poirytowana zachowaniem Zbigniewa Girzyńskiego, który mimo krytycznej opinii o rządzie nadal wspiera Prawo i Sprawiedliwość.Katarzyna Kolenda-Zaleska na własnej skórze przekonała się, że nie da się przygotować na absurdalnie niski poziom debaty na polskiej scenie politycznej. Widzowie TVN24 byli świadkami niecodziennego zachowania prowadzącej "Fakty po Faktach".Kiedy w studio TVN24 pojawili się poseł koła poselskiego Polskie Sprawy Zbigniew Girzyński i Cezary Tomczyk reprezentujący Platformę Obywatelską, Katarzyna Kolenda-Zaleska mogła być pewna, że emocje sięgną zenitu. Nie była jednak gotowa na to, co padło z ust jednego z jej gości.

sejm
03.09.2022 13:50 Sejm przyjął kluczową ustawę, Polacy będą zadowoleni. Można dostać nawet 3 tys. zł rekompensaty

Piątkowe nadzwyczajne posiedzenie Sejmu zakończyło się przyjęciem ustawy o wsparciu odbiorców ciepła. Przewiduje ona obowiązkowe ograniczenie cen ciepła sieciowego przez wytwórców oraz dodatki dla gospodarstw domowych używających do ogrzewania drewna, pelletu, LPG lub oleju opałowego. Dofinansowanie wahać się będzie w granicach od 500 zł do 3 tys. zł. Na tę ustawę z niecierpliwością i coraz większą irytacją czekały rzesze Polaków. Jesień i zima za pasem, noce i poranki są coraz chłodniejsze, a rachunki za ogrzewanie, co tu dużo mówić, będą tylko wyższe.Jak doskonale pamiętamy, droga do politycznego kompromisu wcale nie była łatwa. Rząd do niedawna planował jeszcze wsparcie jedynie dla tych osób, które ogrzewają swoje gospodarstwa domowe węglem, jednak pod naporem opozycji i niezadowolonych wyborców zmuszony został do wypracowania rozwiązań także dla pozostałych odbiorców.W końcu, w wielkich bólach, w zaciszu politycznych gabinetów udało się stworzyć przepisy gwarantujące dopłaty również do innych źródeł ogrzewania niż węgiel. Te, niemal na ostatnią chwilę, przyjęto na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu w piątek 2 września.

Węgiel, gaz i prąd będą jeszcze droższe. Eksperci nie mają wątpliwości, zima może okazać się horrorem
03.09.2022 11:52 Węgiel, gaz i prąd będą jeszcze droższe. Eksperci ostrzegają Polaków, zima może okazać się koszmarem

Kryzys surowcowy w Europie nabiera coraz poważniejszych kształtów. Po tym, jak Władimir Putin zaczął szantażować swoich odbiorców przykręceniem kurka, a w wyniku inwazji na Ukrainę wprowadzono sankcje na Rosję, nie ma już żadnych złudzeń, że przed nami wyjątkowo trudna zima. W składach brakuje węgla, a jeśli jest to słabej jakości lub horrendalnie drogi. Galopująco rosną też ceny gazu i prądu. Eksperci prognozują, że jeśli rząd nie zdecyduje się na interwencję, Polacy będą marznąć we własnych domach.Przed tak dramatycznym scenariuszem już dawno przestrzegali górnicy i eksperci ds. energetyki, ale rząd Mateusza Morawieckiego wiedział lepiej, a przynajmniej udawał, że tak jest. I choć o problemach z dostawą surowców energetycznych w obozie władzy wiedziano od samego początku wojny w Ukrainie, działań nie podejmowano, bezczelnie zwodząc opinię publiczną.Jeszcze pod koniec lipca, kiedy sytuacja już była na ostrzu noża, premier grzmiał z mównicy sejmowej o sztucznej panice wywoływanej przez opozycję i chwalił się ambitnym celem, jaki postawił państwowym spółkom, zgodnie z którym "węgla ma być nadmiar".Zgodnie z decyzją, składy węgla miały być załadowane niemalże do pełna do końca października br., jednak plany te uległy zmianie. Teraz szef polskiego rządu wskazał nowy termin - 30 kwietnia 2023 r. Czyżby rząd zapomniał zatem, że zanim nastanie wiosna, najpierw musi nadejść zima?

ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AFP/East News
01.09.2022 13:38 Rosjanie przekroczyli kolejną granicę, skandaliczne słowa o Polakach. "Zamarzną lub umrą z głodu"

Rosja nie ustaje w rozpowszechnianiu kłamliwych informacji mających wywołać wśród Europejczyków zamęt i panikę. W tamtejszych mediach bezustannie można usłyszeć kolejne groźnie brzmiące zapowiedzi poważnego kryzysu związanego ze wstrzymaniem dostaw surowców energetycznych. Szczególnie mroczne wizje dotyczą Polski, jednak rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych uspokaja. To jedynie element podłego szantażu ze strony bezwzględnego reżimu.Zboże, paliwa i groźba światowego głodu - tą bronią Władimir Putin próbuje wywierać presję na stojąca murem za Ukrainą Europę od pierwszych dni agresji na swojego południowego sąsiada.Rosyjski dyktator, gdy tylko zorientował się, że nie jest w stanie wygrać rozpętanej przez siebie wojny na polu bitwy, coraz bardziej ochoczo zaczął sięgać po inne metody zwalczania przeciwnika, w tym wywoływanie strachu, w którym nieocenioną rolę pełni jego nadzwyczaj sprawny aparat propagandowy.O jego możliwościach nieraz przekonać mogli się sami Polacy, którzy w ostatnich miesiącach wprost zalani zostali fake newsami produkowanymi przez putinowską fabrykę trolli. Ta z kolei wykazuje się niezwykłym wyrachowaniem i zdolnością do konfabulacji, o czym świadczą najnowsze wieści przekazywane przez prokremlowskie media.

Węgla braknie, branża ujawniła dane. Mateusz Morawiecki i rząd przyłapani na kłamstwie?
29.08.2022 18:27 Zimą zabraknie w Polsce węgla. Branża ujawniła dane, o których milczał premier Morawiecki

Węgla na zimę jednak braknie? Polacy z niepokojem patrzą na pojawiającą się na horyzoncie jesień i kroczącą za nią zimę. Branża ujawniła o jakich brakach opału mowa. Nie jest to jedynie kropla w morzu potrzeb osób ogrzewających swoje domy węglem. Władimir Putin dopiął swego? Węgiel osiąga kosmiczne ceny. Polacy cieszą się nie z niskiej ceny, a w ogóle możliwości zakupu surowca, który zimą pozwoli ogrzać dom. Sytuacja jest zła i ciche działania rządu tylko to potwierdzają.Mateusz Morawiecki był jednym z pierwszych liderów, którzy głośno mówili o konieczności nałożenia embarga na rosyjski węgiel w związku z najechaniem przez Władimira Putina Ukrainy. Premier zapomniał jednak, że nałożenie embarga niesie ze sobą znaczące konsekwencje, a Polacy zimą nie ogrzeją się przy pełnych dumy słowach o potędze rządu PiS i kolejnych obietnicach o poprawie jakości życia. Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla opublikowała dane. Widmo mroźnej zimy dawno nie było już tak realne.

Wypłata 14. emerytury jeszcze w sierpniu, dodatkowe pieniądze trafią do seniorów w różnych terminach
16.08.2022 17:50 PGG podnosi już ceny węgla o nawet 40 proc. Co z rządowymi dopłatami?

PGG podnosi gwałtownie ceny węgla - nawet o 40 proc. Tymczasem wydaje się, że kwestia dopłat dla klientów indywidualnych całkowicie stoi, urzędnicy rozkładają ręce. Czy niektórzy Polacy będą musieli próbować przetrwać zimę z wyłączonymi kaloryferami?Rząd zapowiedział dopłaty, a zdaje się, że niewielu pośredników w skupie węgla z nich skorzysta. Wszystko przez niepewność związaną z tym, czy rządzący na pewno wywiążą się z obietnicy i przekażą środki w odpowiednim czasie.