Goniec.pl
Jarosław Kaczyński znów "radzi" Polakom, jak przetrwać zimę. Słowa prezesa wprawiają w osłupienie

Twitter/pisorgpl

Jarosław Kaczyński znów "radzi" Polakom, jak przetrwać zimę. Kontrowersyjne słowa o węglu

22 Września 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński nie przestaje zaskakiwać swoimi pomysłami na przetrwanie energetycznego kryzysu. Przezes Prawa i Sprawiedliwości tak bardzo martwi się o los Polaków, że podrzuca im coraz bardziej absurdalne propozycje, które mocno zbliżają się do granicy absurdu. Tym razem lider Zjednoczonej Prawicy złotą myślą podzielił się z mieszkańcami Siedlec, wywołując falę pełnych oburzenia komentarzy.

Jarosław Kaczyński nie próżnuje i przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, szykując solidny grunt pod nadchodzące wielkimi krokami wybory do parlamentu. Wyraźnie zrelaksowany po wakacyjnej przerwie przezes PiS włączył piąty bieg i wrócił do swojego objazdu z głową pełną pomysłów na to, jak zaradzić utrapieniom Polaków, a tych jest przecież coraz więcej.

Jarosław Kaczyński zarzucił opozycji ogromne kłamstwo i oszustwo.

Jarosław Kaczyński uderza w opozycję i TVN. "Kłamstwo, że aż mózg staje"

CZYTAJ DALEJ

Jednym z bardziej martwiących zagadnień, poza szalejąca inflacją, jest zdecydowanie kwestia zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego na nadchodzącą zimę. Problem nie powstał dziś, ale urósł do poważnych rozmiarów wraz z nagłą zmianą pogody i kolejnymi niepokojącymi doniesieniami o pustych składach węgla.

Rząd uspokaja sytuację i zapewnia, że surowca nie zabraknie, ale wśród zwykłych obywateli narasta niepokój i frustracja. Na szczęście, na ratunek skołatanym nerwom spieszy "ojciec narodu" Jarosław Kaczyński, który jak z rękawa sypie kolejnymi nieocenionymi radami.

Prezes PiS ma sposoby na kryzys energetyczny

Wiele osób wciąż nie wyszło z szoku po tym, jak z ust byłego wicepremiera ds. bezpieczeństwa padły słowa o tym, że, aby ogrzać swoje domy, "trzeba w tej chwili palić wszystkim".

Nie wiadomo już nawet, czy bardziej wstrząsające było to, że polityk de facto zarządzający krajem przyznaje, że jego rząd nie podołał zadaniu i doprowadził do energetycznej katastrofy, czy też to, w jaki sposób proponował zabrać się za posprzątanie własnego bałaganu.

Po tej skandalicznej wypowiedzi dobra praktyka nakazywałaby raczej zamilknąć, ale prezes PiS idzie pod prąd wszelkim schematom i nie odpuszcza. Jego chęć niesienia pomocy obywatelom jest najwyraźniej tak silna, że nie potrafi on opanować się przed kontyunuacją kuriozalnych rozważań, dlatego też tematu nie pominął będąc gościem w Siedlcach.

- Wiemy, że kwestia ogrzewania i energetyki to dziś coś, co jest najbliższe sercom wielu Polaków – przyznał, zaznaczając jednocześnie, że jego rząd robi wszystko, co może, by zapewnić ciepłą zimę.

Patrząc na ruchy gabinetu premiera Morawieckiego mocno zastanwiające jest określenie "wszystko", które zrównać należałoby już chyba ze słowem "nic", a to wyjątkowo niepokojące.

Jarosław Kaczyński niczym "wujek dobra rada"

Słuchając ostatniego wystąpienia Jarosława Kaczynskiego, nie sposób nie odnieść wrażenia, że on sam nie wierzy w swoje słowa i coś jest wyraźnie na rzeczy.

Gdyby rzeczywiście rząd starał się jak tylko może, niepotrzebne byłyby już bezwartościowe rady prezesa, a tak, ten sam musi główkować, a następnie kompromitować się kolejnymi genialnymi wskazówkami.

Najnowsze odkryciem lidera Zjednoczonej Prawicy wydaje się przy tym wyjątkowo nowatorskie, a opiera się na założeniu, że kupując węgiel, zaopatrzymy się tylko w połowę potrzebnej ilości, a drugą połową martwić będziemy się później.

Zamiast 3 ton węgla niech kupią (palący węglem - red.) teraz 1,5, a kolejne 1,5 tony dokupią sobie za kilka miesięcy – poradził Kaczyński.

Co mocno zadziwiające, sam przyznał także, że obecnie jest problem z węglem, ale po chwili zmazał złe wrażenie, obiecując, że do końca sezonu na pewno go wystarczy, bo do Polski płyną kolejne transporty.

Na wieść o tym, palącym węglem jednak zamiast poczucia ulgi towarzyszą przebiegające po plecach ciarki, bo, jak się przekonaliśmy, to, co przybywa do Polski to, jak mówią górnicy, "błoto". Co więcej, ich zdaniem importowany surowiec nie nadaje się do wykorzystania ani w gospodarstwach domowych, ani też elektrowniach i elektrociepłowniach.

Jarosław Kaczyński

Sondaż: Polacy odsyłają Kaczyńskiego na emeryturę. "Powinien odejść z polityki jak najszybciej"

CZYTAJ DALEJ

Bezbłędna riposta internautów

Rady prezesa Kaczyńskiego miały raczej przysporzyć mu sympatii wdzięcznego elektoratu, tymczasem wywołały niemałe oburzenie, a nawet wściekłość. Upust frustracji zbulwersowani Polacy dali w mediach społecznościowych, odwdzięczając się prezesowi równie pomocnymi spostrzeżeniami.

W katalogu propozycji znalazły się zatem kupowanie połówki chleba zamiast całego, jadanie co drugi dzień, mycie tylko dolnych zębów, czy gotowanie wody na herbatę do temperatury 50 stopni Celsjusza.

Nieco mniej skorzy do żartów zachodzą w głowę, jakie gwarancje na to, że za kilka miesięcy kupią brakujący węgiel da im rząd, skoro minister Moskwa zapewniała już, że surowiec będzie kosztował 996 złotych, a kosztuje ok. 1200 złotych.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: natemat.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Skulska Wieś. W tragicznym wypadku zginęła samotna matka czwórki dzieci. Przyjaciele chcą pomóc jej bliskim.

Wiadomości

Skulska Wieś. W tragicznym wypadku zginęła samotna matka czwórki dzieci. Przyjaciele chcą im pomóc

Czytaj więcej >
Pixabay.com svklimkin

Wiadomości

USA: Skandaliczna praca domowa dla 8-latki. Rodzice bez chwili wahania wezwali policję

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay

Wiadomości

Rybnik: 51-latek gwałcił i nagrywał kobiety. Wśród ofiar jest 16-latka

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Policja wyjechała na drogi w całej Polsce. Kierowcy muszą mieć się na baczności, kontrolują jedną rzecz

Czytaj więcej >
Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Wiadomości

Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Czytaj więcej >