Rozpoczęła się opóźniona o pół godziny debata kandydatów na prezydenta w Końskich. Mimo początkowych informacji, podczas starcia pojawiło się więcej kandydatów, niż początkowo zakładano. Nie obyło się jednak bez ogromnych emocji. Jeszcze przed rozpoczęciem doszło do sprzeczki i bijatyki, w których uczestniczył dziennikarz TV Republika. Oto szczegóły.
Podczas opuszczania wiecu wyborczego Rafał Trzaskowski został zatrzymany przez dziennikarzy TV Republika, którzy domagali się odpowiedzi na pytanie, czy weźmie udział w debacie z Karolem Nawrockim. Prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta z ramienia PO próbował mimo wszystko uniknąć konfrontacji. Doszło do szamotaniny. “Napluł pan na mnie i jest agresywny” – krzyczał Rafał Trzaskowski.
W Warszawie odbyła się manifestacja “w obronie Republiki”. To pokłosie ostatniego wyroku WSA, który uchylił decyzję o przyznaniu stacji koncesji. Do protestujących dołączyli między innymi Michał Rachoń i Danuta Holecka. Ta druga z drżącym głosem zwróciła się zebranych. Wiemy, co powiedziała.
Dziennikarze TV Republika nie zostali wpuszczeni do siedziby TVP na rozmowy w sprawie organizacji debaty Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego. Obecny na miejscu Jarosław Olechowski twierdził, że to kpina odmawiać im przepustki, skoro są “największą telewizją informacyjną w Polsce”. Kiedy przyjechała policja, doszło do słownej potyczki między nim a funkcjonariuszami. “To są jaja” – krzyczeli pracownicy mediów Tomasza Sakiewicza.
Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w sprawie koncesji dla Telewizji Republika i kanału wPolsce24 wywołała falę komentarzy na najwyższych szczeblach politycznych. Wyrok sądu, uchylający decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), spotkał się z ostrą krytyką prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
W środę, 9 kwietnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił uchwałę KRRiT o przyznaniu koncesji Telewizji wPolsce24 oraz TV Republika. Decyzja wymiaru sprawiedliwości nie uszła uwadze politykom Prawa i Sprawiedliwości. Na mocne słowa zdecydował się m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie decyzji KRRiT dotyczącej przyznania koncesji na ogólnopolskie nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej dla stacji wPolsce24 i TV Republiki. Wielu fanów stacji będzie niepocieszonych tym, jak zdecydował wymiar sprawiedliwości. Z obozu PiS słychać już głosy krytyki.
W panelu dla mediów, po zapowiedzi nowej ustawy dotyczącej obrony narodowej, minister MON starł się z dziennikarzem TV Republika. Władysław Kosiniak-Kamysz zadrwił z danych, na których reporter oparł swoje pytanie, sugestywnie zarzucając mu popieranie wieloletniej doktryny PiS. Wtrącił się także wiceszef resortu, apelując do pracowników stacji Tomasza Sakiewicza, by w trudnym czasie nie “wprowadzać ludzi w błąd” i nie dezinformować.
Część widzów zamieszkujących kilka regionów Polski zapewne w ostatnim czasie zauważyło, że włączając telewizor i ustawiając kanał, na którym dotychczas oglądali TV Republikę, mogli mieć problem z odbiorem. Okazuje się, że nie były to kłopoty z np. ich anteną czy też chwilowe zakłócenia, lecz stacja zniknęła z lokalnych multipleksów. Wiadomo, dlaczego tak się stało.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Stolica Apostolska straciła wówczas swojego wielkiego przywódcę, a miliony wiernych – ukochanego papieża. TV Republika, z okazji obchodów 20. rocznicy jego śmierci, przygotowała niespodziankę dla swoich widzów. Poł minuty przed słynną godziną prowadząca wieczorne wydanie nagle przerwała wywiad i wygłosiła emocjonalne przemówienie. Chwilę potem na ekranie ukazał się niebywały widok.
TV Republika w swoim kąciku plotkarskim podjęła temat rzekomego romansu Agnieszki Kaczorowskiej, która niedawno wróciła do “Tańca z gwiazdami”. Powodem spekulacji stało się zdjęcie wykonane z ukrycia przez reporterów jednego z portali – uchwycono na nim tancerkę w dwuznacznej sytuacji z tajemniczym mężczyzną. Prowadzący program sarkastycznie komentowali fotografię, jednak Rafał Patyra postanowił pójść o krok dalej. Jego żart rozbawił jednak głównie jego samego.
TV Republika w ogłoszeniach o pracę reklamuje się jako “największa stacja informacyjna w Polsce”. Utrzymuje także, że nie ma problemów finansowych po masowym odejściu reklamodawców. Jednocześnie Tomasz Sakiewicz ogłosił nowy plan finansowania, w związku z którym zwrócił się do widzów, prosząc ich o kolejne pieniądze. “Rozpoczęliśmy taką akcję, którą nazwaliśmy Solidarni z Republiką” – mówił na antenie stacji jej redaktor naczelny.
Ważne wieści w sprawie TV Republika i wPolsce24. Sąd decyduje ws. odwołania spółki, która przegrała ze stacjami walkę o miejsce na ósmy multipleksie. Sytuacja jest mocno napięta. Czy nadawcy mogą utracić koncesję na nadawanie? Oto szczegóły.
Na antenie Telewizji Republika doszło w środę, 26 marca do zaskakujących scen. Stacja, która z uporem maniaka powiela spekulacje działaczy PiS, jakoby śmierć Barbary Skrzypek miała związek z jej przesłuchaniem jako świadka kilka dni wcześniej, zaprosiła do swojego programu Sebastiana Maciejko z Trzeciej Drogi. Tego, co powiedział gość, z pewnością się nie spodziewano.
W ostatnich miesiącach Telewizja Republika stawia na dynamiczny rozwój. Stacja, kierowana przez Tomasza Sakiewicza, odnotowała znaczący wzrost oglądalności, co skłoniło ją do poszukiwania nowych pracowników. Co oferuje?
W sobotę, 22 marca w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach odbyły się uroczystości pogrzebowe Barbary Skrzypek, wieloletniej współpracowniczki Jarosława Kaczyńskiego. Tuż przed wydarzeniem rodzina i bliscy zmarłej apelowali do mediów o uszanowanie ich woli i nie relacjonować przebiegu wydarzenia. Niestety telewizje Republika i wPolsce24.pl nie zastosowały się do tych próśb, a podczas ich relacji na żywo dochodziło do kuriozalnych scen.
Prokuratura bierze się za projekt stworzony przez Fundację Niezależne Media, którego współzałożycielem jest Tomasz Sakiewicz, szef m.in. TV Republika. Serwis powiązany z mediami o charakterze konserwatywnym przez kilka lat korzystał z grantu państwowego funduszu – uzyskał kilkumilionowe finansowanie. Do śledztwa wróciła w jednym z ostatnich wywiadów prok. Ewa Wrzosek. Oto szczegóły.
Adrian Klarenbach, dziś gwiazda TV Republika, a jeszcze niedawno czołowy publicysta TVP Info i Polskiego Radia 24, doskonale wykorzystał swoją znajomość z rektorem Collegium Humanum. Jego żona potrzebowała 3 miesięcy, by uzyskać dyplom MBA - wynika z dziennikarskiego śledztwa Piotra Krysiaka. Na dodatek nie zapłaciła za niego nawet złotówki. Wszystko – jak twierdzą – pracownicy Collegium Humanum w wymianie barterowej. W zamian za darmową edukację dziennikarz miał nie tylko prowadzić zajęcia z PR ze studentami, ale również wspierać uczelnię swoim wizerunkiem oraz zapraszać jej wykładowców do programów TVP Info. Miał według świadków zeznających w prokuraturze także otrzymać w barterze dyplom MBA.
TV Republika – jak informowali jej włodarze – zamierza stać się pierwszym wyborem Polaków, szukających informacji, a także zdominować technologicznie inne media. Niedawno Tomasz Sakiewicz mówił o fortyfikacji siedziby, tak żeby nikt nie mógł wyłączyć ich sygnału. Teraz z kolei dyrektor programowy Michał Rachoń pochwalił się istotnymi zmianami, które są właściwie pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce.
Wielkie zmiany nadeszły w TV Republika, która ewidentnie od pewnego czasu cieszy się wyraźnym wzrostem zainteresowania widzów. Okazuje się, że jeden z kluczowych programów, który był nadawany na antenie stacji, zostaje usunięty. Wiadomo, czym zostanie zastąpiony i który z prowadzących otrzyma dzięki temu dłuższy czas antenowy.
W niedzielne popołudnie przed budynkiem Prokuratury Okręgowej w Warszawie pojawiły się znicze i kwiaty. To gest, który miał nawiązywać do niedawnej śmierci Barbary Skrzypek, wieloletniej współpracowniczki Jarosława Kaczyńskiego. Jej odejście i okoliczności z nim związane stały się źródłem wielu kontrowersji.
Tuż po konferencji przed gmachem Prokuratury Okręgowej w Warszawie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, w rozmowie z mediami udział wzięła prokurator Ewa Wrzosek. Kobieta nie mogła liczyć na przychylność mediów, zwłaszcza prawicowych. Doszło do spięcia prokurator z dziennikarzem Telewizji Republiki.
Zmarła Barbara Skrzypek, wieloletnia współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego. “Była moją przyjaciółką” – wyznał prezes Prawa i Sprawiedliwości na antenie TV Republika. W rozmowie z prezenterami Kaczyński sugerował, że do tej “bardzo przedwczesnej śmierci” mogło częściowo doprowadzić przesłuchanie w prokuraturze. “Oczywiście głównym odpowiedzialnym jest Tusk” – dodał. Prokurator Ewa Wrzosek publicznie skomentowała słowa lidera PiS.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazał ważne wieści w sprawie TV Republika. Okazało się, że została udzielona zgoda na zmianę nazwy i charakteru stacji. Wiemy, na co muszą przygotować się telewidzowie. W wypowiedzi przewodniczącego KRRiT nie zabrakło także kwestii skarg, które wpłynęły na nadawcę. Oto szczegóły.
Ważne wieści w sprawie TV Republika. Stacja Tomasza Sakiewicza znalazła się wśród podmiotów ukaranych finansowo przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Kanał miał aż trzykrotnie złamać zasady, przez co musi zapłacić wysoką karę pieniężną. Znamy jej kwotę. To jednak nie koniec postępowań dotyczących nadawcy. Prezentujemy szczegóły sprawy.
Takich scen w TV Republika jeszcze nie było. Konserwatywna stacja Tomasza Sakiewicza zaprosiła do swojego programu działacza społecznego Jana Śpiewaka, by ten skrytykował Radosława Sikorskiego. Chodzi o niedawną wymianę zdań polskiego ministra z Elonem Muskiem, który nazwał go “małym człowieczkiem”. Ewidentnie jednak plan zdyskredytowania Sikorskiego w oczach widzów Republiki nie wypalił – Jan Śpiewak “wywinął” jej niezły numer.
Po zaskakującej wymianie zdań pomiędzy Radosławem Sikorskim Elonem Muskiem i Marco Rubio, głos postanowił zabrać Tomasz Sakiewicz. Szef TV Republika w swoim wystąpieniu poruszył wiele zaskakujących kwestii - nie tylko zaczął straszyć Polaków, ale także uderzył w polskiego polityka.
Sejm przegłosował uchylenie immunitetu posła PiS, Dariusza Mateckiego. W piątek funkcjonariusze ABW dokonali jego zatrzymania na terenie Warszawy. Na konferencji Prokuratury Krajowej dziennikarz TV Republika wykłócał się z rzecznikiem prasowym PK o słowa, które rankiem tego samego dnia padły na antenie Republiki i które mówiły, że Matecki spędził noc w jej siedzibie. Głos w sprawie zabrał też redaktor naczelny telewizji, Tomasz Sakiewicz. Jak twierdzi, udało im się obronić redakcję, ale służby użyły wobec niej narzędzi jak przy działaniach kontrwywiadu.