Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński rozpływa się nad Tadeuszem Rydzykiem, ujawniono treść listu. "Dziękujemy Stwórcy za ten dar"

4 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Jarosław Kaczyński nie mógł osobiście stawić się na sobotnich 31. urodzinach Radia Maryja, ale skierował z tej okazji długi list do uczestników imprezy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w swojej korespondencji skupił się nie tyle na rozgłośni, co na osobie jej założyciela, o. Tadeuszu Rydzyku, nie szczędząc pochwał pod jego adresem. - Dziękujemy Stwórcy za ten dar, przez który działa Opatrzność, za osobę czcigodnego Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka - napisał.

31. urodziny Radia Maryja. Jarosław Kaczyński wielkim nieobecnym

Jak informowaliśmy w portalu Goniec.pl , w sobotę w toruńskiej hali widowiskowo-sportowej Arena zgromadzili się sympatycy i twórcy Radia Maryja. Pokaźny tłum z pompa świętował 31. urodziny rozgłośni, a wśród uczestników widoczne były twarze m.in. Jacka Sasina, Mariusza Błaszczaka, Zbigniewa Ziobry, Antoniego Macierewicza czy też Michała Wójcika.

Niestety, na widowni zabrakło chyba najważniejszego, z punktu widzenia o. Tadeusza Rydzyka, gościa, a mianowicie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w tym roku nie mógł przybyć do Torunia, bowiem ciążyły nad nim inne obowiązki związane z wyborczą ofensywą i mobilizacją odpływającego coraz wyraźniej elektoratu .

Oczywiście, nie oznacza to, że zupełnie zapomniał o jednym ze swoich najwierniejszych przyjaciół, którzy z chęcią, w zamian za "skromne" dofinansowanie z państwowej kasy, werbują u kolejnych wyborców i wychwalają prowadzoną przez niego politykę.

Prezes PiS wychwala dzieła o. Tadeusza Rydzyka

Lider Zjednoczonej Prawicy, choć osobiście nie stawił się na imprezie, wystosował do wszystkich zgromadzonych długi list, który odczytał w jego imieniu minister Mariusz Błaszczak. Korespondencja wręcz naszpikowana była zachwytami pod adresem o. Rydzyka i jego sztandarowego dzieła.

- Dziękujemy Panu Bogu za wielki dar, jakim dla milionów wiernych są Radio Maryja oraz inne wspaniałe przedsięwzięcia, rozwijane pod auspicjami o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR i toruńskich ojców redemptorystów - napisał w liście Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS, podobnie jak także nieobecny prezydent Andrzej Duda, zwrócił uwagę na inne dzieła przedsiębiorczego duchownego, takie jak TV Trwam, "Nasz Dziennik", Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, fundacje i ciepłownia geotermalna. Jak podkreślił, wszystko to "wzbudza podziw i zdumienie".

Kaczyński o znanym redemptoryście: "Dziękujemy Stwórcy za ten dar"

W dalszej części listu zachwyty nad o. Tadeuszem Rydzykiem lały się szerszym strumieniem. - Dziękujemy również Stwórcy za ten dar, przez który działa Opatrzność, za osobę czcigodnego Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. To jego śmiałej wyobraźni i odważnym myślom wspieranym przez charyzmę, żelazną wolę i pragnienie całkowitego oddania się służbie Panu Bogu i Ojczyźnie zawdzięczamy, że to wielkie dzieło nieustająco się rozwija. Bóg zapłać Ojcze Dyrektorze za wszystko, co uczyniłeś dla Kościoła i naszej Ojczyzny! - rozpływał się Kaczyński.

W swojej odezwie do słuchaczy były premier podziękował Bogu za ich obecność, wierną służbę "Panu Bogu i Ojczyźnie" oraz "piękne zaznaczanie swojej obecności w polskim życiu duchowym, społecznym i politycznym".

- Bóg zapłać również za Państwa jakże dobitnie wyrażaną niezgodę na to, co złe w przestrzeni politycznej, na to, co godzi w naszą wiarę, co szkodzi interesom naszej Ojczyzny, co jest wymierzone w polską rację stanu, co kwestionuje polskość i ten szczególny związek dziejowy chrześcijaństwa i państwa polskiego - zakończył.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]