Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Urodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk na widok Macierewicza zaczął śpiewać
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.12.2023 09:33

Urodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk na widok Macierewicza zaczął śpiewać

Rydzyk
Pawel Wodzynski/East News

W sobotę 2 grudnia odbyły się uroczyste obchody 32. rocznicy funkcjonowania Radia Maryja. Na uroczystości pojawili się znamienici goście, w tym wielu polityków Zjednoczonej Prawicy. Ojciec Rydzyk z ambony zwrócił się szczególnie do Antoniego Macierewicza, któremu… zaśpiewał fragment piosenki.

Rocznica Radia Maryja. Ojciec Rydzyk powitał wielu ważnych gości

W sobotę 2 grudnia w Toruniu Radio Maryja świętowało 32. rok istnienia. Z tej okazji Ojciec Rydzyk odprawił specjalną mszę świętą, nie zabrakło również atrakcji. Wystąpił m.in. Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, a wśród zaproszonych na tę okoliczność gości nie mogło zabraknąć kilku najważniejszych krajowych polityków.

Na obchodach 32. rocznicy działalności Radia Maryja pojawili się między innymi minister sprawiedliwości Marcin Warchoł, szefowa kancelarii prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, ale także jedne z ważniejszych postaci Zjednoczonej Prawicy - Zbigniew Ziobro, Przemysław Czarnek, a także Antoni Macierewicz. To właśnie tego ostatniego Ojciec Rydzyk powitał w niecodzienny sposób. 

Zaskakujące słowa na koniec "Faktów" TVN. Diana Rudnik ujawniła, co się jutro stanie

Ojciec Rydzyk powitał Macierewicza nucąc piosenkę

Według relacji "Gazety Wyborczej" Rydzyk przywitał Macierewicza fragmentem piosenki "Dobrze, że jesteś" zespołu Arka Noego. - A jest minister Macierewicz - zauważył Rydzyk i zanucił tekst piosenki: "Dobrze, że jesteś, dobrze, że jesteś. Co by było, gdyby Cię nie było. Dobrze, że jesteś, dobrze, że jesteś".

Uroczystość 32. rocznicy powstania Radia Maryja uświetnił także list od prezydenta Andrzej Dudy. Głowa państwa nie pojawiła się w Toruniu osobiście, ale pismo w jego imieniu odczytała szefowa kancelarii prezydenta - Grażyna Ignaczak-Bandych.

32. urodziny Radia Maryja. List od prezydenta

- Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także społecznym - napisał prezydent Andrzej Duda. Dodał, że obecnie świat, Europa, jak i "nasza ojczyzna przechodzą liczne i głębokie przeobrażenia, w opinii niektórych przypominające sztorm na wodach dotąd względnie spokojnych".

Andrzej Duda przyznał, że ufa, iż Radio Maryja nadal będzie "służyło jako ważny punkt odniesienia w sprawach wiary, etyki życia publicznego i obywatelskiego zaangażowania".

Źródło: Gazeta Wyborcza/Goniec