Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Długa lista polityków na 31. urodzinach Radia Maryja. Nie brakowało zachwytów pod adresem o. Rydzyka
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 04.12.2022 08:45

Długa lista polityków na 31. urodzinach Radia Maryja. Nie brakowało zachwytów pod adresem o. Rydzyka

Tadeusz Rydzyk
Długa lista polityków na 31. urodzinach Radia Maryja. Nie brakowało zachwytów pod adresem o. Rydzyka

W sobotę 3 grudnia odbyły się 31. urodziny Radia Maryja. Z tej okazji o. Tadeusz Rydzyk wyprawił huczną imprezę, na której nie zabrakło wiernych słuchaczy rozgłośni oraz prominentnych polityków koalicji rządzącej. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak oraz przedstawicielka Kancelarii Prezydenta. - Każde wielkie dzieło potrzebuje inicjatora - rozpływał się zaś nad geniuszem redemptorysty minister Jacek Sasin.

Huczne 31-lecie Radia Maryja

Na przestrzeni lat niepisaną tradycją stało się, że kolejne urodziny Radia Maryja obchodzone są z wielką pompą i w doborowym towarzystwie. Nie inaczej było w tym roku, co tylko dowiodło, że wbrew odczuciom o. Tadeusza Rydzyka, Kościół nie cierpi biedy, nawet w czasach galopującej inflacji.

Patrząc zresztą na pokaźną listę gości i obszerny program, nie dziw, że na urodzinową imprezę słynnej rozgłośni nie szczędzono grosza, a wszystko po to, by pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Sądząc po zachwytach uczestników fety, domniemać można, że cel udało się osiągnąć.

Długa lista polityków ugrupowania rządzącego

W przypadku urodzin Radia Maryja o skromności mowy być nie może. Te wyprawiane są od dłuższego czasu w ogromnej hali widowiskowo-sportowej w Toruniu, a jedną z ich części stanowią przemówienia zaproszonych przez o. Tadeusza Rydzyka polityków.

Co jasne, na widowni upatrywać można jedynie reprezentantów żyjących z Radiem Maryja w przyjaznej symbiozie partii, takich jak Solidarna Polska czy Prawo i Sprawiedliwość. Pozostali parlamentarzyści uważani są za persona non grata z uwagi na fakt, że nie podzielają zachwytów swoich kolegów nad biznesową smykałką założyciela Radia Maryja.

On sam sobotnią uroczystość z pewnością wspominał będzie jeszcze długo, głównie dlatego, że od dawna nie słyszał tylu pochlebnych sobie słów, których wcale nie szczędziły mu osoby z politycznego świecznika, nawet jeśli nie zawsze mogły osobiście stawić się Toruniu.

- Radio Maryja wraz z kolejno powstającymi 'Naszym Dziennikiem', Telewizją Trwam i Akademią Kultury Społecznej i Medialnej od 31 lat niezmiennie niosą otuchę i wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę. Inspirują też i pokazują liczne przykłady tego, jak w świecie współczesnym służyć bliźnim i Ojczyźnie. To wielka zasługa, za którą gorąco dziękuję - pisał prezydent Andrzej Duda w liście, który odczytała szefowa jego kancelarii, Grażyna Ignaczak-Bandych.

Jacek Sasin: "Każde wielkie dzieło potrzebuje inicjatora"

Po strumieniu miłych słów, skierowanych z Krakowskiego Przedmieścia, przyszedł czas na kolejne peany, tym razem wygłaszane osobiście przez polityków Zjednoczonej Prawicy. Z lukrem z pewnością przesadził przy tym minister Jacek Sasin, nazywając uczestników obchodów 31-lecia "solą polskiej ziemi".

- Dziękuję za to, że obroniliście Polskę. Te ponad 30 lat waszej modlitwy, miłości do ojczyzny, waszego zaangażowania, obroniło Polskę przed laicyzacją, przed pozbawieniem naszych korzeni, naszej kultury, naszej wiary, naszej historii, dumy z tego, jakim jesteśmy narodem. Za to wam dziękuję - mówił wicepremier.

Wyjątkowo ciepło na sercu o. Rydzyka zrobić musiało się jednak dopiero wraz z określeniem Radia Maryja mianem "wielkiego dzieła", a także słowami, które padły zaledwie chwilę później.

- Każde wielkie dzieło potrzebuje inicjatora, więc szczególne podziękowania kieruję do o. Tadeusza Rydzyka. Ojcze dyrektorze, może być ojciec dzisiaj dumny z tego dzieła, które udało się zbudować - rozpływał się polityk.

Apel szefa MON do młodych

Nieco mniej wylewny, ale równie wdzięczny był także szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. On dziękował przede wszystkim za wsparcie polskich żołnierzy i "stanie murem za polskim mundurem".

- Bóg zapłać za to, że kiedy żołnierze Wojska Polskiego byli tak atakowani przez różnych celebrytów, polityków opozycji, wy poparliście naszych żołnierzy, stanęliście za nimi murem - podkreślił.

Przy okazji zareklamował młodym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji co do ścieżki życiowej, rozpoczęcie kariery w Wojsku Polskim, zapewniając, że "naprawdę warto".

Polityk odczytał także list napisany przez Jarosława Kaczyńskiego, który nie mógł osobiście uczestniczyć w urodzinach, bowiem tego dnia kontynuował swoją pre-kampanijną ofensywę, tym razem w Legnicy i Zielonej Górze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Interia