Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Radio Maryja dostąpiło wielkiego prestiżu. Papież Franciszek wspomniał dzieło o. Rydzyka w czasie audiencji generalnej
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.03.2023 20:49

Radio Maryja dostąpiło wielkiego prestiżu. Papież Franciszek wspomniał dzieło o. Rydzyka w czasie audiencji generalnej

Papież Franciszek zabrał głos, mówił o Radiu Maryja o. Tadeusza Rydzyka
ANDREAS SOLARO/AFP/East News; Pawel Wodzynski/East News

Papież Franciszek dobrze wie o istnieniu Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka? Środowa audiencja generalna w Watykanie nie pozostawiła wątpliwości, że tak właśnie jest. Głowa Kościoła zwróciła się bezpośrednio do pielgrzymów z Torunia obecnych na placu Świętego Piotra.

Papież Franciszek dobrze wie, kim jest Tadeusz Rydzyk?

Papież Franciszek w środę brał udział w audiencji generalnej. Podczas spotkania padły słowa, które dla wielu mogą być zaskoczeniem. Radio Maryja kojarzone jest nie tylko w Polsce.

Tadeusz Rydzyk ma powody do zadowolenia. Jego dzieło życia zostało wspomniane wprost z ust następcy Świętego Piotra. Papież Franciszek publicznie przywołał katolicką rozgłośnię. 

Justyna Żyła zabrała głos w sprawie problemów zdrowotnych Marty Kubackiej. Padły ważne słowa

Papież Franciszek wspomniał o Radiu Maryja o. Rydzyka

Tadeusz Rydzyk największą sławą cieszy się w Polsce. Co prawda toruński redemptorysta najczęściej pojawia się w dyskusji w kontekście połączeń z władzą i wielkimi pieniędzmi, ale raczej nie spędza mu to snu z powiek.

Papież Franciszek w swoim stylu postanowił przemilczeć trudne tematy i skupić się na miłej działalności Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. W czasie środowej audiencji generalnej głowa Kościoła zwróciła się m.in. do Polaków. Papież Franciszek mówił o Dniu Świętości Życia. Środowe spotkanie na placu Świętego Piotra przybrało nagle niespotykany tor, gdy pojawił się polski wątek. 

- Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, a szczególnie pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Radia Maryja z Torunia. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W waszej ojczyźnie jest to również Dzień Świętości Życia - mówił papież Franciszek.

Tadeusz Rydzyk ma powody do zadowolenia

Pielgrzymi z Torunia, który przebyli wiele kilometrów, aby móc zobaczyć papieża Franciszka na pewno nie byli w stanie opanować radości z personalnego zauważenia przez głowę Kościoła. 

Reakcja Tadeusza Rydzyka pozostaje jednak tajemnicą. Niemniej pozytywne słowa wprost z Watykanu na pewno są miłym akcentem, który pomaga w budowaniu marki katolickiego medium o międzynarodowym zasięgu. To tylko kwestia czasu, aż o. Rydzyk pochwali się tym na antenie Radia Maryja

Źródło: wp.pl