Goniec.pl
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

ALEX MARCINOWSKI/East News

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

2 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Tadeusz Rydzyk błaga słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam o wsparcie pieniężne. - Musimy się bardzo gimnastykować, aby dać sobie radę ze wszystkimi należnościami - wyjaśniał biedny ojciec Rydzyk. Wszystko w tle hucznych i pełnych przepychu sobotnich urodzin katolickiej rozgłośni.

Tadeusz Rydzyk postanowił ujawnić przed słuchaczami, że Radio Maryja potrzebuje finansowego wsparcia. Najsłynniejszy polski redemptorysta poprosił o pieniądze.

Władimir Putin miał wypadek, prezydent Rosji spadł ze schodów

General SVR: Władimir Putin miał wypadek. Prezydent Rosji spadł ze schodów

CZYTAJ DALEJ

Tadeusz Rydzyk prosi o wsparcie pieniężne

Tadeusz Rydzyk niedawno znalazł się na ustach wszystkich ze względu na niepowtarzalną ofertę dla młodzieży. Radio Maryja zaprasza osoby w przedziale wiekowym 13-19 lat na wspólnego... Sylwestra.

Pożegnanie starego roku w towarzystwie Tadeusza Rydzyka nie jest bezpłatne. Najnowsze słowa mogą sugerować, że Radio Maryja oraz Telewizja Trwam nie bez powodu chce, by nastolatkowie płacili za imprezę Sylwestrową.

Katolickie media mają problemy finansowe? Tadeusz Rydzyk zwrócił się do słuchaczy o przesyłanie pieniędzy z racji trudnej sytuacji. Oczywiście nie jest to pierwszy tego typu apel toruńskiego redemptorysty.

- Polecamy się Waszej pamięci. Prosimy o pomoc materialną, żeby to radio utrzymać, żebyśmy dali radę, bo wszystko drożeje - mówił na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk.

- Musimy się bardzo gimnastykować, aby dać sobie radę ze wszystkimi należnościami - dodawał redemptorysta. Jest to o tyle kuriozalne, że już w sobotę 3 grudnia odbędą się urodziny katolickiej rozgłośni. Nie zabraknie przepychu i gości z całego kraju.

Urodziny Radia Maryja już w sobotę 3 grudnia

3 grudnia 2022 roku zapisze się pod znakiem urodzin Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk nie ukrywa, iż liczy, że do Torunia zjadą "pielgrzymi" z całej Polski. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli wśród nich znajdą się najważniejsze osoby w państwie.

Na urodziny Radia Maryja, jak na spotkania z Jarosławem Kaczyńskim: nie można wejść z ulicy. Wymagana jest specjalna wejściówka. Pierwsi szczęśliwcy zajmą miejsca w toruńskiej arenie już o godzinie 10.

Lech Wałęsa uderzył w ojca Mateusza Morawieckiego. Mocne słowa pod adresem Kornela Morawieckiego

Lech Wałęsa nie wytrzymał, uderzył w ojca Mateusza Morawieckiego. "To była zdrada"

CZYTAJ DALEJ

Tadeusz Rydzyk zachęcając słuchaczy do wizyty w Toruniu podkreślał, że osobiste uczestnictwo w urodzinach Radia Maryja "to jest zupełnie coś innego niż w telewizji". - To jest o wiele większe ubogacenie, radość - zapewnił przedsiębiorczy zakonnik.

Niemiły prezent urodziny dla Radia Maryja od Facebooka

31. urodziny Radia Maryja to czas, gdy Tadeusz Rydzyk słyszy wiele miłych słów. Na stornie katolickiej rozgłośni znaleźć można jednak serię artykułów na temat niespodziewanej blokady mediów społecznościowych toruńskiego radia.

- Od czwartkowego wieczora dziennikarze Radia Maryja nie mogą publikować na facebookowym profilu żadnych treści. Nie ma merytorycznego uzasadnienia blokowania katolickiej rozgłośni w sieci społecznościowej. Co znamienne, do zdarzenia doszło w przededniu 31. rocznicy powstania Radia Maryja - czytamy na stronie radia.

Specjaliści Radia Maryja rozgryźli jednak, kto i dlaczego stoi za niemiłym prezentem urodzinowym. - Rozgłośnia jest blokowana za to, że mówi prawdę m.in. na temat małżeństwa i rodziny, broni dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwia się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne - oświadczyło w oficjalnym komentarzu na stronie Radio Maryja.

Dziennikarze Tadeusza Rydzyka przekonują, że treści (uderzające w godność drugiego człowieka) zgłaszane są przez lewicowych działaczy i polityków. Ich celem jest zablokowanie przekazywanie wiadomości przez Radio Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk zaprezentował pokaźną kolekcję "maybachów". Wideo z miejsca stało się hitem

O. Tadeusz Rydzyk zaprezentował pokaźną kolekcję "maybachów". Nagranie z miejsca stało się hitem

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ks Sebastian Picura kazanie

Wiadomości

Zakładasz to na szyję? Ksiądz nie ma wątpliwości co do konsekwencji: "To grzech"

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Małżeństwo seniorów pojechało na poranną mszę. Nie żyją

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >