Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Prognoza Pogody

Prognoza Pogody

Prognoza pogody: nadchodzą silny wichury
13.02.2023 09:32 Prognoza pogody nie wieje optymizmem. Trzeba się przygotować, zrobi się niebezpiecznie

Prognoza pogody przynosi ze sobą kolejne problemy. Trzeba przygotować się na to, iż już niedługo Polskę nawiedzi silny wiatr. Wichury dadzą się we znaki, gdyż porywy mogą osiągnąć prędkość do nawet 100 km/h.

Mróz nie odpuszcza, IMGW ostrzega przed niskimi temperaturami
07.02.2023 09:24 "Jęzor mrozu" nad Polską. IMGW ostrzega Polaków. Nadciągają siarczyste mrozy

Prognoza pogody. "Jęzor mrozu" wdarł się do Polski i nie ma zamiaru jej opuścić. IMGW ostrzega przed ekstremalnie niski temperaturami. Ostrzeżenia I stopnia nie kłamią, będzie nawet -22 stopnie Celsjusza. Trzeba się przygotować, sytuacja jest naprawdę wymagająca.

Atak zimy w Polsce: cyklon Piotr przyniósł ze sobą śnieżyce i zawieje śnieżne
03.02.2023 11:29 Nagły atak zimy w Polsce. Cyklon Piotr namieszał w pogodzie, nadchodzą potężne śnieżyce

Prognoza pogody na weekend. Cyklon Piotr zafundował atak zimy. Najbliższe dni upłyną pod znakiem śniegu i oblodzeń. IMGW wydało już ostrzeżenia II stopnia w związku z silnym wiatrem. Na południu Polski trzeba przygotować się na zamiecie i zawieje śnieżne.

Fajerwerki, Sylwester
26.12.2022 18:34 Pogoda na Sylwestra. Nowy rok powitamy w deszczu

Już za kilka dni Sylwester. Warto zaznajomić się z prognozą pogody, aby dobrać kreacje do panującej na dworze pogody. Na co przygotować się podczas ostatniej nocy w roku? Okazuje się, że zamiast w śniegu powitamy 2023 rok w deszczu.

IMGWAlert
24.12.2022 11:56 Stany alarmowe w wielu miejscach Polski. Najgorzej jest w trzech województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega — w wyniku roztopów rzeki przekroczyły stany alarmowe. Najgorsza sytuacja jest w województwach: śląskim, opolskim i lubelskim. Sytuacja pogarsza się również pod Wrocławiem.

IMGW wydało alerty przed marznącym deszczem, zamieciami śnieżnymi i silnym wiatrem
19.12.2022 09:34 IMGW wydało alerty I i II stopnia. Trzeba uważać, będzie ślisko i zimno, pojawią się zamiecie śnieżne

IMGW ostrzega, że chociaż siarczysty mróz odpuszcza, to nadal trzeba uważać. Meteorolodzy utrzymują szereg alertów, a ten dotyczący marznących opadów obejmuje praktycznie pół kraju. Poniedziałkowa prognoza pogody to jednak także zamiecie i zawieje śnieżne oraz silny wiatr.IMGW alarmuje, że prognoza pogody nie pozwala na błogi relaks i zapomnienie o troskach. Marznące opady realnie wpłyną na poziom bezpieczeństwa. Trzeba uważać nie tylko na to.Chociaż siarczysty mróz powoli daje za wygraną, a za nami jedna z najzimniejszych nocy tej zimy, to IMGW wskazuje, że nie należy chować ciepłych ubrań do szafy. Nadal obowiązują ostrzeżenia I i II stopnia. Alerty objęły praktycznie cały kraj, ale zagrożenia dotykające poszczególnych mieszkańców Polski są różne.O godzinie 9 przestają być ważne ostrzeżenia I stopnia przed mrozem. Alerty objęły wschodnią część kraju. Prognoza pogody na poniedziałek uwagę zwraca na zachodnią i południową część kraju.

EN 01474847 5305 (1)
14.12.2022 16:16 Cyklon Colleen nadciąga do Polski. Kolejne śnieżyce i mróz

Wyż Julian powoli odpuszcza na rzecz cyklonu Colleen. Minionej nocy odnotowano aż -24 stopnie Celsjusza w Lublinie i Zamościu. Choć kolejne noce mają nie być aż tak mroźne, dokuczliwy chłód powróci około 18 grudnia.

Śnieg na święta 2022
12.12.2022 09:24 Śnieg na święta 2022. Czy Boże Narodzenie 2022 będzie białe i bajeczne?

Śnieg na święta to coroczna zagadka i wymarzona pogoda na ten okres. W grudniu wszyscy bacznie obserwują prognozy i liczą, że w Boże Narodzenie spadnie śnieg. Czy święta 2022 będą białe i tym samym spełnią marzenie wszystkich Polaków? Sprawdźcie prognozę pogody.

Marek BAZAK/East News
11.12.2022 11:18 Niż Brygida już nad Polską. Cały kraj jest zasypany, sytuacja jest poważna. Uwaga na drogach

W nocy (10/11.12) niż Brygida dotarł do Polski. Wszystkie drogi krajowe mają być przejezdne, ale są zasypane śniegiem, który ma padać przez cały dzień. Najtrudniejsza sytuacja panuje w południowej i południowo-wschodniej części kraju.

EN 01474847 5305
01.12.2022 21:20 Zaskakująca prognoza pogody na grudzień. Nad Polską dojdzie do "zderzenia gigantów"

Synoptycy przewidują w Polsce pogodowe zróżnicowanie w zależności od regionu. W północnej i wschodniej części kraju nocami należy spodziewać się temperatury utrzymującej się poniżej zera stopni – w piątek (2.12) nawet w ciągu dnia.

Prognoza pogody: Erik namiesza, początek grudnia przywitamy z mrozami
28.11.2022 15:04 Prognoza pogody na początek grudnia. IMGW ostrzega Polaków. Będzie zimno i ślisko

Prognoza pogody na początek grudnia obfituje w temperatury nawet -20 stopni Celsjusza. Meteorolodzy IMGW ostrzegają nie tylko przed mrozem, ale przede wszystkim przed śliskimi chodnikami i drogami. Za wszystko odpowiedzialny jest wyż Erik. Prognoza pogody na przełom listopada i grudnia to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Jesienna aura walczy z wdzierająca się od Rosji zimą.IMGW przedstawiło prognozę pogody okres od 28 listopada do 4 grudnia. Meteorolodzy udowadniają, że już na początku grudnia przygotować trzeba się na spory spadek temperatury. Nie zabrakło również ostrzeżeń.

Prognoza pogody: ponowny atak zimy w Polsce, IMGW ostrzega i wydało alerty
23.11.2022 14:54 Prognoza pogody. Cyklon genueński nad Polską odpowiada za kolejny atak zimy. IMGW wydało alerty

Prognoza pogody. Czeka nas ponowny atak zimy. Meteorolodzy ostrzegają, że śnieg, marznące opady deszczu, a nawet śnieżyce nie zniknęły. Wszystko przez nadciągający nad Polskę niż baryczny nazywany cyklonem genueńskim. Tylko w nocy ze środy na czwartek w niektórych miejscach spadnie 15 cm śniegu.Prognoza pogody ponownie przynosi ze sobą atak zimy. Mroźna aura rozgościła się nad Wisłą i nie ma zamiaru opuszczać Polski. IMGW ostrzega, że po chwilowym wzroście temperatury zima uderzy po raz drugi. Za ponowne oziębienie odpowiada cyklon genueński. Niż baryczny najpierw pojawi się na wschodzie kraju i właśnie tam IMGW wydała ostrzeżenia I stopnia.

Prognoza pogody: ostrzeżenia I stopnia IMGw przed śniegiem
19.11.2022 17:16 Prognoza pogody. IMGW utrzymuje ostrzeżenia przed śniegiem. Lokalnie pojawią się zawieje śnieżne

Prognoza pogody. Śnieg nie odpuści i noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo trudna. IMGW utrzymuje ostrzeżenia I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu. - Wysoko w górach w porywach do 60 km/h, powodujący lokalnie zawieje śnieżne - alarmują meteorolodzy.Prognoza pogody na najbliższe godziny obfituje w ostrzeżenia przed śniegiem. Eksperci IMGW nie mają wątpliwości, że zimowa aura mocno utrudni nam życie. Noc z soboty 19 listopada na niedzielę 20 listopada nie będzie wyjątkiem.- Dziś najchłodniejszy dzień w najbliższym czasie. W całym kraju, z wyjątkiem obszarów nadmorskich, w dzień i w nocy temperatura będzie wciąż poniżej 0 stopni Celsjusza - przekazało IMGW w popołudniowym komunikacie. Nocna prognoza pogody jest jednak ostrożniejsza. Trzeba przygotować się na trudne warunki i iście grudniową aurę. Nadal w mocy pozostają alerty I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu. IMGW przewiduje, że na południu kraju mogą pojawić się zawieje śnieżne.

Prognoza pogody obfituje w ostrzeżenia I stopnia. Mgły to dopiero początek, IMGW ostrzega przed oblodzeniami
14.11.2022 09:40 Prognoza pogody. Ostrzeżenia I stopnia przed mgłami to początek, IMGW alarmuje o kolejnym zagrożeniem

IMGW alarmuje, że gęsta mgła ograniczy widoczność nawet tylko do 50 m. Prognoza pogody na rozpoczynający się tydzień nie jest dobra. Ostrzeżenia I stopnia mogą objąć również zagrożenie oblodzeniem. Wyjaśniamy, gdzie trzeba szczególnie uważać. Prognoza pogody na poniedziałek. IMGW przypomina, że nadal obowiązują ostrzeżenia I stopnia w związku z gęstymi mgłami. Są one zagrożeniem szczególnie w przypadku poruszania się samochodem, niemniej piesi także muszą uważać.

Na horyzoncie pojawił się śnieg. IMGW: za kilka dni czeka nas wielkie ochłodzenie
13.11.2022 11:39 Zima zaatakuje Polskę. Najnowsze prognozy nie pozostawiają złudzeń

Zima da o sobie znać już w nadchodzącym tygodniu. IMGW poinformowało, że od środy przygotować trzeba się na zmianę w prognozach pogody. Eksperci nie ukrywają, że do kraju wtargnie mroźne powietrze. W listopadzie ma spaść także pierwszy śnieg.Zima zaatakuje Polskę jeszcze w listopadzie? Najnowsze modele średnioterminowe opracowane przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że warto poszukać w szafie cieplejszych ubrań. Mowa o rękawiczkach, szalikach i ciepłych czapkach.Niedziela kończy tydzień mgłami, które uprzykrzą życie kierowcom jeszcze w następnym tygodniu. IMGW ostrzega jednak, że wraz z odejściem mgieł dojdzie do załamania pogody. Mowa o odczuwalnym ochłodzeniu i przyjściu mrozu.

Prognoza pogody na niedzielę: mgły i ostrzeżenia I stopnia IMGW
13.11.2022 08:15 Prognoza pogody na niedzielę. "Zgniły wyż" nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia

Prognoza pogody na niedzielę. Polska znalazła się pod wpływem "zgniłego wyżu". Tydzień zakończymy gęstymi mgłami, które obejmą zasięgiem prawie cały kraj. Nadal będziemy rozpieszczani wysoką - jak na listopad - temperaturą. Trzeba mieć się jednak na baczności, gdyż IMGW wydało alerty.Prognoza pogody na niedziele przynosi ze sobą przede wszystkim mgły. IMGW już wcześniej ostrzegał, że noc z 12 na 13 listopada będzie dla kierowców trudna ze względu na ograniczenie widoczności. Poranek nie przyniesie w tej kwestii ulgi.Prognoza pogody na niedzielę daje jednak nadzieję na przejaśnienia. Za obecną aurę w Polsce odpowiada "zgniły wyż". Nazwę zawdzięcza specyficznej wymianie powietrza.

prognoza pogody
07.11.2022 15:37 Pierwsze śniegi już lada dzień. Długoterminowa prognoza IMGW. Uwagę przykuwa jeden miesiąc

Ostatnia aktualizacja długoterminowej prognozy pogody zaskoczy chyba nie tylko meteorologów z IMGW, ale także wszystkich, którzy spodziewali się ekstremalnej zimy. Synoptycy poinformowali bowiem, jakie warunki będą czekać Polaków w nadchodzących miesiącach – grudniu, styczniu, lutym i marcu. W listopadzie natomiast możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu.

IMGW: ostrzeżenia I stopnia przed deszczem i gwałtownym wzrostem stanów wód
04.11.2022 22:45 IMGW ostrzega, są ostrzeżenia I stopnia. Nad Polakami aż dwa pogodowe zagrożenia

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia. Zagrożenie pogodowe związane jest z intensywnymi deszczami, a co za tym idzie wzrostem stanu wód. - Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć charakter gwałtowny - podała synoptyk Karolina Wolanin.IMGW ostrzega Polaków, meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z silnymi opadami deszczu. Alerty obejmują jednie skraj kraju, ale zagrożenie jest realne.- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 35 mm - czytamy w ostrzeżeniu I stopnia dla powiatu karkonoskiego.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę: IMGW ostrzega przed upałem i burzami z deszczem oraz gradem
27.08.2022 16:16 Fatalne wieści dla Polaków, muszą być na to gotowi na upał i burze. Prognozy IMGW nie pozostawiają złudzeń

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę przynosi ze sobą lejący się z nieba żar. IMGW ostrzega jednak, że w niektórych częściach kraju zagrzmi i będzie padać ulewny deszcz. Wydano nawet ostrzeżenia. Koniec wakacji przynosi ze sobą prawdziwą huśtawkę pogodową. Na co się przygotować? Na skrajności.Jaka pogoda w sobotę 27 sierpnia? Upał, a do tego burze i ulewne deszcze i grad. IMGW ostrzega, że ostatni weekend wakacji będzie wyjątkowo nieprzewidywalny. Pewne jest jednak, że aura będzie niebezpieczna.Prognoza pogody na sobotę przynosi ze sobą ostrzeżenia I i II stopnia dla niemal całego kraju. Część z nich dotyczy groźnych dla życia oraz zdrowia upałów. Drugi rodzaj alertów związany jest z prognozowanymi burzami. To nie będzie weekend marzeń, wręcz przeciwnie.

IMGW wydało ostrzeżenia II i I stopnia przed upałem i burzami, środa będzie niebezpieczna
17.08.2022 14:20 IMGW ostrzega wszystkich Polaków. Upały to niejedyne zagrożenie, będzie niebezpiecznie

Tropikalna noc za nami, a w ciągu dnia sytuacja będzie bardzo podobna. IMGW wydało ostrzeżenia II i I stopnia dla niemal całej kraju. Powodem nie tylko piekielny upał, ale również prognozowane burze. Wskazania synoptyków na najbliższe godziny nie są zbyt łaskawe. Najnowsze prognoza pogody IMGW pełna ostrzeżeń II i I stopnia. Symulacja "ogni piekielnych" stała się faktem i kolejne alerty dotyczące morderczego upału to już niemal codzienność.- Temperatura powietrza miejscami wynosi już od 27°C do 29°C. Temperatura rośnie, prognozowana temperatura maksymalna od 30°C do 32°C - przekazali synoptycy IMGW w odniesieniu do pogody panującej w powiecie kaliskim w Wielkopolsce.

Prognoza pogody 01-07 sierpnia, IMGW prognozuje więcej słońca, mniej deszczu, ale burze nie znikną
02.08.2022 07:44 Prognoza pogody na tydzień (01-07 sierpnia). IMGW: będzie cieplej, ale burze nie znikną

Prognoza pogody na tydzień 01-07.08.2022. IMGW ma dobrą wiadomość dla wszystkich zmęczonych weekendowymi opadami deszczu. Nadchodzi spora zmiana. - Początek sierpnia będzie dość pogodny i ciepły, dopiero w piątek możliwe są gwałtowne burze. Środa i czwartek upalne - czytamy w tygodniowej prognozie pogody.Prognoza pogody na tydzień. Od poniedziałku 1 sierpnia diametralnie zmieni się to, co widzimy za oknem. Ostatnie deszcze, silne zachmurzenie i niższe temperatury odejdą w zapomnienie.Lato nie daje o sobie zapomnieć. Tygodniowa prognoza pogody IMGW to potwierdza. Czeka nas ciepły tydzień. Termometry ponownie pokażą ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. - Początek sierpnia będzie dość pogodny i ciepły, dopiero w piątek możliwe są gwałtowne burze. Środa i czwartek upalne. Koniec tygodnia spokojny, na ogół bez opadów - przekazali meteorolodzy. #IMGW-PIB: Prognoza pogody na 31 tydzień roku (01-07.08.2022)Początek sierpnia będzie dość pogodny i ciepły, dopiero w piątek możliwe są gwałtowne burze. Środa i czwartek upalne. Koniec tygodnia spokojny, na ogół bez opadów.https://t.co/3cqzHVjIir#IMGWmeteo #prognoza #pogoda pic.twitter.com/ArtwNCuwqc— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) August 1, 2022

Potężne ulewy nadciągają nad Polskę, IMGW ostrzega, możliwe podtopienia
30.07.2022 11:12 Zacznie się za chwilę, pogodowy Armageddon z ulewami. IMGW ostrzega, a RCB wysyłało alerty

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę obfituje w deszcz i burze. W związku z przewidywanymi ulewami IMGW ostrzega przed lokalnymi podtopieniami. Wydano ostrzeżenia II i I stopnia. To będzie mokry weekend. Jesień chce o sobie przypomnieć?- Dziś pochmurno, tylko na północy więcej słońca. W centrum i na południu silne opady deszczu z sumą do 30-40 mm. Na południowym wschodzie burze z gradem i porywami do 75 km/h. Temperatura od 18°C w strefie opadów do 23°C na północy i 29°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany - podało IMGW w telegraficznym skrócie prognozy pogody na sobotę.Sobota upłynie pod znakiem deszczu. W ciągu całego weekendu może spać aż 80 litrów wody na metr kwadratowy. Warto zaznaczyć, że ilość opadów z soboty 30 lipca i niedzieli 31 stanowi... średnią wartość miesięcznej normy opadów dla lipca.🌧️Pogodę w weekend będzie kształtował niż, który nasunie się najpierw na południe PL, a później na północ wzdłuż wschodniej granicy. 🌧️Przyniesie on intensywne opady deszczu, głównie na południu i wschodzie kraju, ale także w centrum.ℹ️Prognoza: https://t.co/nnosU1dntP#IMGW pic.twitter.com/nVo7BTCLWI— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) July 29, 2022

Prognoza pogody
23.07.2022 09:38 "Sobota zapowiada się groźnie". Synoptycy prognozują upały i burze

Sobota da się we znaki Polakom. - Dziś nadal będzie upalnie, do 34 stopni Celsjusza, ale prognozowane są też groźne burze z silnym wiatrem do 90 kilometrów na godzinę - przekazał synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski.Ostatnie dni upływają Polakom pod znakiem wysokich temperatur, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i negatywnie wpływają na zdrowie osób chorych i starszych. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy mogli odpocząć od upałów. Niestety, sobota 23 lipca będzie kolejnym ciężkim do przetrwania dniem.

Prognoza pogody na niedzielę: IMGW prognozuje zachmurzenie i przelotne opady w całym kraju
17.07.2022 11:50 Prognoza pogody na niedzielę: IMGW prognozuje zachmurzenie i przelotne opady w całym kraju

Prognoza pogody na niedzielę. Na horyzoncie zaczynają pojawiać się wyższe temperatury i słońce. Koniec tygodnia upłynie jednak w większości kraju na przelotnych opadach i umiarkowanym zachmurzeniu. - Napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać - podało IMGW w studzącej wakacyjne nastroje prognozie pogody.17 lipca prognoza pogody. IMGW planuje we wtorek wydanie ostrzeżeń II i I stopnia w związku z morderczą falą upałów. Polski weekend rządzi się jednak odwiecznym prawem brzydkiej pogody. Nie inaczej będzie i tym razem.Urlopowicze liczący, że skorzystają na zmieniającej się pogodzie, będą rozczarowani, wyglądając za okno. - Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C, 19°C na północnym wschodzie do 23°C, 24°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wybrzeżu okresami silny od 30 km/h do 45 km/h, północno-zachodni i zachodni - podało IMGW w prognozie pogody dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami, alerty I stopnia w praktycznie całym kraju
16.07.2022 12:53 Prognoza pogody. IMGW wydało ostrzeżenie dla całej Polski. "80-procentowe ryzyko groźnych zdarzeń"

Prognoza pogody IMGW: sobota z burzami i żółtymi alertami w praktycznie całym kraju. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do około 15 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad - ostrzegają meteorolodzy mieszkańców powiatu konińskiego w Wielkopolsce. Takich miejsc na mapie Polski 16 lipca jest zdecydowanie więcej.Prognoza pogody na weekend obfituje w niebezpieczne wyładowania i obfite opady deszczu. IMGW podkreśla, że burzom towarzyszyć będzie również wiatr, a nawet grad.Zamiast pakować torbę na plażę lepiej przepakować auto spod drzewa, zamknąć okna i przed wyjściem z domu zabrać ze sobą parasol. - Dzisiaj pochmurno i opady deszczu. W wielu miejscach burze, w centrum i na wschodzie silniejsze. Możliwe opady do 20 mm, grad i porywy wiatru do 85 km/h - podało IMGW w sobotnim komunikacie.Dzisiaj pochmurno i opady deszczu☔ W wielu miejscach burze⛈, w centrum i na wschodzie silniejsze. Możliwe opady do 20 mm, grad i porywy wiatru do 85 km/h. 🌡Temperatura maksymalna od 16°C na północy, około 20°C w centrum, do 24°C na południowym wschodzie. pic.twitter.com/XpdEHTKaM6— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) July 16, 2022

Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem
15.07.2022 20:39 Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem. Będzie niebezpiecznie

Prognoza pogody na weekend. Sobota i niedziela wypełnione będą burzami i porywistym wiatrem. IMGW już teraz ostrzega i urlopowicze liczący na wypoczynek na plaży będą zawiedzeni. Prognozowane jest wydanie alertów I stopnia dla całego kraju. Prognoza pogody na weekend 16-17.07. - Weekend zapowiada się z umiarkowaną temperaturą, w wielu miejscach będzie deszczowo – zwłaszcza na północy. W sobotę w prawie całym kraju pojawią się burze, lokalnie z silniejszym deszczem i wiatrem - podali synoptycy IMGW.Pojawiające się na horyzoncie upały poprzedzą burze i wichury. Wakacje 2022 przynoszą ze sobą gwałtowną aurę i rozpoczynający się weekend nie będzie wyjątkiem. IMGW przewiduje, że od soboty rano zaczną obowiązywać alerty przed burzami.

burze pogoda imgw
01.07.2022 10:51 Silne załamanie aury w Polce. Od męczących upałów, po niebezpieczne burze i więcej

Przed nami bardzo ciężkie godziny w pogodzie. Lipiec zaczyna się od niezwykłych, wręcz rekordowych upałów. Jednak oprócz ekstremalnie wysokiej temperatury zagrożą nam także silne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już teraz wydał alerty przed zbliżającymi się nawałnicami. Sprawdź, w których regionach zjawiska będą miały najsilniejszy przebieg.Pierwszy lipcowy piątek już od rana powitał nas pełnym słońcem i ciepłą temperaturą. W wielu regionach termometry już od wczesnych godzin porannych przekraczały 20-25 st. C. Jedynie mieszkańcy zachodu i północy za oknem widzą lekko zachmurzone niebo i przelotne opady deszczu.

uv-polska
19.06.2022 08:22 Upały w Polsce. Indeks UV niebezpiecznie wysoki w niedzielę. Wysokie zagrożenie dla zdrowia

Fala upałów wkroczyła od zachodu do Polski, a niedziela będzie kolejnym gorącym dniem. Mogą czekać nas temperatury do nawet do 37 stopni Celsjusza. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), indeks UV osiągnie wszędzie poziom oznaczający bardzo wysokie zagrożenie dla zdrowia.

  • 1
  • 2