Goniec.pl
Prognoza pogody: ponowny atak zimy w Polsce, IMGW ostrzega i wydało alerty

Unsplash.com/Tim Umphreys; imgw

Prognoza pogody. Cyklon genueński nad Polską odpowiada za kolejny atak zimy. IMGW wydało alerty

23 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody. Czeka nas ponowny atak zimy. Meteorolodzy ostrzegają, że śnieg, marznące opady deszczu, a nawet śnieżyce nie zniknęły. Wszystko przez nadciągający nad Polskę niż baryczny nazywany cyklonem genueńskim. Tylko w nocy ze środy na czwartek w niektórych miejscach spadnie 15 cm śniegu.

Prognoza pogody ponownie przynosi ze sobą atak zimy. Mroźna aura rozgościła się nad Wisłą i nie ma zamiaru opuszczać Polski.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego: oburzające sceny pod kościołem

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Pod kościołem odbyła się manifestacja, oburzające

CZYTAJ DALEJ

IMGW ostrzega, że po chwilowym wzroście temperatury zima uderzy po raz drugi. Za ponowne oziębienie odpowiada cyklon genueński. Niż baryczny najpierw pojawi się na wschodzie kraju i właśnie tam IMGW wydała ostrzeżenia I stopnia.

Prognoza pogody: ponowny atak zimy, IMGW ostrzega

Śnieg niespodziewanie przykrył praktycznie całą Polskę, ale obecnie próżno szukać po nim śladu. Wzrost temperatury roztopił płytką pokrywę, jednak IMGW ostrzega, że czeka nas kolejny atak zimy.

Nad wschodnią część kraju nadciąga niż baryczny określany jako cykl genueński. Wysoka wilgotność i duża dynamika niżu niesie dla meteorologów IMGW jasne wnioski. Szykuje się kolejny atak zimy. Nie są wykluczone lokalne śnieżyce.

IMGW wydało ostrzeżenia dla województwa lubelskiego, mazowieckiego oraz małopolskiego. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm - czytamy w komunikacie na temat prognozy pogody w najbliższych godzinach. Nagłe i gwałtowne śnieżyce mogą spowodować przerwy w dostawie prądu.

Ostrzeżenia I stopnia: gdzie obowiązują

Pojawienie się cyklonu genueńskiego spowodowało jednoznaczną reakcję ze strony IMGW. Gdzie obowiązują ostrzeżenia I stopnia? Wyjaśniamy.

Andrzej Duda powołał radę złożona z samych mężczyzn, w sieci zawrzało

Andrzej Duda wstawił zdjęcie nowej rady. Zawrzało, "Rada ds tropienia patriarchatu w nauce polskiej"

CZYTAJ DALEJ

Ostrzeżenia I stopnia przed marznącymi opadami obejmująca całą wschodnią ścianę Polski. Uważać trzeba od powiatów: bartoszyckiego, oleckiego i suwalskiego, przez powiaty wołomiński, radzyński, piotrkowski i zamojski. Alerty obejmują także południowo-wschodni kraniec Polski, w tym Bielsko-Białą, Kraków, Tarnów, Krosno, Rzeszów i Przemyśl.

Intensywne opady śniegu zagrażają m.in. mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, Częstochowy, Warszawy, Lublina. Śnieżyce mogą pojawić się także w powiatach: siedleckim, bialskim, chełmskim, czy tomaszowskim.

Prognoza pogody: IMGW wydała ostrzeżenia w związku z silnymi opadami śniegu

Prognoza pogody: IMGW wydała ostrzeżenia w związku z silnymi opadami śniegu

Zima ponownie wkracza do Polski

Atak zimy zniknie tak szybko, jak się pojawi? Nie jest to wykluczone, jednak najbliższe godziny będą obfitowały w zimową aurę, na którą trzeba się przygotować.

W prognozie pogody na środę i czwartek eksperci są zgodni. Na atak zimy szczególną uwagę zwrócić muszą kierowcy. - Warunki na drogach miejscami wciąż mogą być trudne - czytamy w komunikacie IMGW.

Co z prognozą pogody we czwartek? Niestety zimowa aura nadal będzie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na wschodzie zima nie odpuści i 24 listopada nadal wystąpić tam mogą śnieżyce oraz mróz. Nieco cieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry oscylować będą powyżej 0 stopni Celsjusza.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Fot.: Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Mamy zdjęcia z ceremonii, poruszające sceny w kościele

Pogrzeb Jerzego Połomskiego w Warszawie ściągnął prawdziwe tłumy. Przejmująca uroczystość pogrzebowa wielkiego artysty obfitowała w gesty honorujące jego życie i twórczość. Ksiądz prowadzący mszę pogrzebową zdecydował się na zacytowanie słów piosenkarza. Poruszające jest to, jak wielu fanów chciało pożegnać idola.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Wielu Polakom należą się dodatkowe pieniądze, a nawet o tym nie wiedzą. Wnioski od 7 lutego

Czytaj więcej >
Papież Franciszek

Wiadomości

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >