Goniec.pl
Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem

NICHOLAS KAMM EAST NEWS

Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem. Będzie niebezpiecznie

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody na weekend. Sobota i niedziela wypełnione będą burzami i porywistym wiatrem. IMGW już teraz ostrzega i urlopowicze liczący na wypoczynek na plaży będą zawiedzeni. Prognozowane jest wydanie alertów I stopnia dla całego kraju.

Prognoza pogody na weekend 16-17.07. - Weekend zapowiada się z umiarkowaną temperaturą, w wielu miejscach będzie deszczowo – zwłaszcza na północy. W sobotę w prawie całym kraju pojawią się burze, lokalnie z silniejszym deszczem i wiatrem - podali synoptycy IMGW.

Chleb leżał w mecze, TikTokerka go zjadła i w sieci zawrzało

Wzięła chleb z ławki w metrze i zrobiła jedną rzecz. Internet nie wytrzymał, rozpętała się burza

CZYTAJ DALEJ

Pojawiające się na horyzoncie upały poprzedzą burze i wichury. Wakacje 2022 przynoszą ze sobą gwałtowną aurę i rozpoczynający się weekend nie będzie wyjątkiem. IMGW przewiduje, że od soboty rano zaczną obowiązywać alerty przed burzami.

Prognoza pogody na weekend: sobotni poranek przywita burzami i wiatrem

Niemal tak pewne, jak to, że "Wiadomości" TVP oskarżać będą Donalda Tuska o prace na rzecz interesu Niemiec, pewne jest również to, że prognoza pogody na weekend przyniesie ze sobą aurę niszczącą marzenia urlopowiczów.

IMGW potwierdza tę tezę w swojej prognozie pogody na weekend 16-17.07. Praktycznie cały kraj od soboty rano zostanie objęty żółtym alertem w związku z prognozowanymi burzami.

- Głównym zagrożeniem będą silne porywy wiatru do 85 km/h, lokalnie do 100 km/h. Opady gradu o średnicy do 2-4 cm. Opady deszczu do 20-25 mm - podało IMGW. Chmury zasłonią błękit nieba w całym kraju, a ilość prognozowanych opadów nie będzie mała. Niemal pewne jest, że strażacy będą mieć pełne ręce roboty.

Prognoza pogody IMGW na weekend: sobota z burzami w praktycznie całym kraju

Prognoza pogody IMGW na weekend: sobota z burzami w praktycznie całym kraju

Sobota to burze i silny wiatr. IMGW w prognozie pogody na sobotę 16 lipca wskazuje, że w województwach mazowieckim, łódzkim i lubelskim odnotowane zostaną największe porywy wiatru, osiągną nawet 80 km/h.

- Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18°C na północy do 22°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w czasie burz porywy do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni - przekazują meteorolodzy IMGW w prognozie pogody na sobotę dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego.

Weekend przed falą upałów z alertami przed burzami

Gwałtowna aura już w sobotę rano da o sobie znać. Od 7:30 w sobotę 16 lipca obowiązywać zaczną żółte alerty przed burzami i burzami z gradem. Poza kilkoma powiatami na południowym wschodzie kraju w niebezpieczeństwie znajdą się praktycznie wszyscy.

IMGW: Ostrzeżenia I stopnia przed burzami zaczną obowiązywać od sobotniego poranka

IMGW: Ostrzeżenia I stopnia przed burzami zaczną obowiązywać od sobotniego poranka

Żółte alerty zaczną obowiązywać w sobotę rano. Prognoza pogody na weekend IMGW przewiduje, że zagrożenie minie dopiero w niedzielę nad ranem. Jaka pogoda będzie w niedzielę?

Ciała ojca i trójka dzieci wyłowione ze stawu, poszli na ryby

Pojechał z dziećmi na ryby, nikt nie przeżył. Tajemnicza tragedia nad stawem w Indianapolis

CZYTAJ DALEJ

Niedziela będzie chłodna, deszcz nie da za wygraną

To nie będzie weekend dobry dla osób czekających cały rok na przyjemne i wypełnione słońcem dni. Urlopowicze, których czas odpoczynku przypada na weekend 16-17.07 mogą mówić o wielkiej przegranej na pogodowej loterii.

- Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Holandią. Napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać - podaje w prognozie pogody na niedzielę IMGW.

Najcieplej będzie na zachodzie i południu Polski. W Poznaniu będą 24°C, we Wrocławiu termometry także pokażą 24°C. W Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Katowicach w najcieplejszym momencie niedzieli będzie 23°C.

Zdecydowanie zimniej będzie w Białymstoku, Gdańsku, Koszalinie i Zakopanem. Jadąc tam na wakacje 2022 warto zabrać bluzę, gdyż prognoza pogody na niedzielę IMGW wskazuje, że maksymalnie termometry pokażą tam zaledwie 19°C.

Nadal będzie wiać i przelotnie padać. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W dzień przelotne opady deszczu - podali synoptycy UMGW dla mieszkańców województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W niedzielę za wygraną mają dać jedynie burze.

KP PSP Chojnice

Żywioł nie miał litości. Drzewo zmiażdżyło auto z 5 osobami w środku, tysiące interwencji bezradnych strażaków

Pierwsza lipcowa nawałnica zaowocowała dziesiątkami interwencji na terenie północnej Polski. W Chojnicach drzewa przygwoździły jadący samochód.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, imgw

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Seniorzy dostaną więcej niż się spodziewali

Czytaj więcej >
Policja w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie WOPR

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony 21-letni Filip z Radomia nie żyje

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

Czytaj więcej >