Goniec.pl
Na horyzoncie pojawił się śnieg. IMGW: za kilka dni czeka nas wielkie ochłodzenie

Jakub Kaminski/East News; imgw

Zima zaatakuje Polskę. Najnowsze prognozy nie pozostawiają złudzeń

13 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Zima da o sobie znać już w nadchodzącym tygodniu. IMGW poinformowało, że od środy przygotować trzeba się na zmianę w prognozach pogody. Eksperci nie ukrywają, że do kraju wtargnie mroźne powietrze. W listopadzie ma spaść także pierwszy śnieg.

Zima zaatakuje Polskę jeszcze w listopadzie? Najnowsze modele średnioterminowe opracowane przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że warto poszukać w szafie cieplejszych ubrań. Mowa o rękawiczkach, szalikach i ciepłych czapkach.

Wołodymyr Zełenski naraził się żonie, jej mina mówi wszystko

Wołodymyr Zełenski naraził się żonie podczas wywiadu. Mina Oleny mówi wszystko

CZYTAJ DALEJ

Niedziela kończy tydzień mgłami, które uprzykrzą życie kierowcom jeszcze w następnym tygodniu. IMGW ostrzega jednak, że wraz z odejściem mgieł dojdzie do załamania pogody. Mowa o odczuwalnym ochłodzeniu i przyjściu mrozu.

Zima w listopadzie: IMGW ostrzega przed drastycznym ochłodzeniem

15 stopni Celsjusza w listopadzie cieszy wszystkich, którzy obawiają się o opał na zimę. Nie jest jednak zaskoczeniem, że to anomalia pogodowa. IMGW na bieżąco monitoruje sytuację w kraju i eksperci przekazali najnowsze informacje na temat pogody. Fani ciepłego listopada będą załamani.

Nadchodzący tydzień przyniesie ze sobą uderzenie chłodu. Punktem granicznym między ciepłymi dniami i koniecznością noszenia szalika będzie środa 16 listopada.

- Wg dzisiejszych realizacji modeli średnioterminowych środa będzie ostatnim ciepłym dniem. Później nastąpić ma poważna zmiana i wtargnięcie mroźnego powietrza - napisał IMGW w specjalnym poście, gdzie pokazał wspomniane modele pogodowe.

Na koniec krótkiego komunikatu na temat nadchodzącego ochłodzenia i mrozu dodano zdanie, które rozwiewa wszelkie nadzieje na utrzymanie złotej, polskiej jesieni. - Nieubłaganie nadchodzi zima - czytamy w komunikacie IMGW.

W prognozach pogody pojawia się śnieg

"Zgniły wyż" dyktujący niedzielną pogodę będzie w połowie tygodnia miłym wspomnieniem? Wszystko na to wskazuje. Od środy temperatura spadnie na łeb na szyję.

Amerykańska prognoza pogody na zimę 2022/2023. Wiadomo, na co mogą liczyć Polacy

Eksperci już wiedzą, jaka zima czeka Polaków w tym roku. Wielu będzie niepocieszonych

CZYTAJ DALEJ

Środa rozpocznie prawdziwą karuzelę zima. IMGW podkreśla, że od piątku 18 listopada aż do środy 23 listopada spodziewać można się lokalnych opadów śniegu. Białym puchem początkowo pokryje się jedynie północna oraz wschodnia Polska.

Później śnieg spadnie już zarówno w centrum Polski, jak i na zachodzie oraz południu kraju. Opady śniegu są bezpośrednio związane ze wskazywanym przez ekspertów z IMGW spadkiem temperatury.

Zgodnie z prognozami pogody w Krakowie ma być w czwartek 17 listopada -5 stopni Celsjusza (temperatura w nocy). Noc później, krakowskie termometry wskażą już -8 stopni Celsjusza.

screen z filmu "To ja, złodziej"  / grób Krystyny Feldman, Goniec.pl

Tak wygląda dziś grób Krystyny Feldman. Jeden szczegół na płycie przyciąga szczególną uwagę

Krystyna Feldman zmarła 27 stycznia 2007 roku w Poznaniu. To artystka, której znakomite i wyraziste role przeszły do historii polskiego kina. Należała do aktorek charakterystycznych, jednak warsztatem przewyższała wiele koleżanek z branży. Jak dziś, po 15 latach, wygląda jej grób i czy fani nadal o niej pamiętają?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, rmf fm

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >