Goniec.pl
Prognoza pogody obfituje w ostrzeżenia I stopnia. Mgły to dopiero początek, IMGW ostrzega przed oblodzeniami

Piotr Molecki/East News; imgw

Prognoza pogody. Ostrzeżenia I stopnia przed mgłami to początek, IMGW alarmuje o kolejnym zagrożeniem

14 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

IMGW alarmuje, że gęsta mgła ograniczy widoczność nawet tylko do 50 m. Prognoza pogody na rozpoczynający się tydzień nie jest dobra. Ostrzeżenia I stopnia mogą objąć również zagrożenie oblodzeniem. Wyjaśniamy, gdzie trzeba szczególnie uważać.

Prognoza pogody na poniedziałek. IMGW przypomina, że nadal obowiązują ostrzeżenia I stopnia w związku z gęstymi mgłami. Są one zagrożeniem szczególnie w przypadku poruszania się samochodem, niemniej piesi także muszą uważać.

"Wiadomości" TVP zmanipulowały wypowiedź Donalda Tuska, szef KRRiT włączył się do krytyki byłego premiera

"Wiadomości" TVP zmanipulowały wypowiedź Donalda Tuska. Padły mocne oskarżenia

CZYTAJ DALEJ

Prognoza pogody na poniedziałek: IMGW utrzymuje ostrzeżenia I stopnia przed mgłami

Poniedziałkowe prognoza pogody nie obfituje w słońce oraz błękitne niego. Zamiast tego meteorolodzy z IMGW alarmują, że aura da się Polakom we znaki. Na południu kraju do godziny 11 obowiązują alerty związane z wyjątkowo gęstą mgłą.

- Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m - czytamy w alercie IMGW.

Ostrzeżenia obowiązują w pasie od powiatu zgorzeleckiego, powiatu bolesławieckiego, przez Wrocław, Opole, Wałbrzych, Częstochowę, Katowice, Bielsko-Białą, Kraków, aż do Tarnowa, Nowego Sącza, Krosna i powiatu bieszczadzkiego.

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia, widoczność ograniczona do nawet 50 m

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia, widoczność ograniczona do nawet 50 m

Prognoza pogody na poniedziałek zapowiada nadchodzące załamanie pogody. - Dziś zachmurzenie duże, na zachodzie i w górach małe. Na wschodzie opady mżawki. Początkowo gęste mgły, zwłaszcza na południu. Temperatura od 8°C na północnym wschodzie do 14°C na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, w Sudetach silniejszy, w porywach do 90 km/h - poinformowało IMGW.

Na horyzoncie pojawił się śnieg. IMGW: za kilka dni czeka nas wielkie ochłodzenie

Zima zaatakuje Polskę. Najnowsze prognozy nie pozostawiają złudzeń

CZYTAJ DALEJ

To nie koniec ostrzeżeń, trzeba przygotować się na oblodzenie

Wszyscy liczący na to, że koniec poniedziałkowych ostrzeżeń przed mgłą sprawi, że aura nagle się poprawi... będą rozczarowani. W prognozach dotyczących zagrożeń meteorologicznych IMGW alarmuje o kolejnym groźnym zjawisku.

Eksperci IMGW w prognozie pogody na ten tydzień jasno wskazali, że od środy czeka nas znaczące ochłodzenie. Załamanie pogody i pojawienie się przymrozków przyniesie ze sobą wydanie kolejnych alertów I stopnia.

Ostrzeżenia I stopnia przed oblodzeniami obejmą we wtorek, środę i czwartek obszar wschodniej i centralnej Polski. IMGW wyda je najprawdopodobniej w pasie od Ostrołęki i powiaty mławski i sierpecki, przez Płock, Warszawę, Siedlce, Radom, Lublin, kończąc na Chełmnie i Zamościu.

IMGW najprawdopodobniej wyda ostrzeżenia I stopnia przed oblodzeniem

IMGW najprawdopodobniej wyda ostrzeżenia I stopnia przed oblodzeniem

Jednocześnie IMGW przewiduje, że mgły nie odpuszczą i nadal będą uprzykrzać życie mieszkańcom południowego skraju Polski. Meteorolodzy przewidują, że widoczność będzie utrudniona aż do wtorkowego poranka do godziny 7:30.

Kołobrzeg: jacht stojący w porcie stanął w płomieniach

Gęsty dym nad portem, wokół zrobiło się biało. W akcji 8 zastępów strażaków

W porcie w Kołobrzegu doszło do groźnego pożaru. Płomienie objęły jeden z tamtejszych jachtów. Do zdarzenia doszło około godziny 14:30, a strażacy musieli prowadzić akcję gaśniczą w otoczeniu innych łodzi. Cały port pokryty został specjalną pianą. Zdjęcia pokazują skalę zniszczeń. Śledczy znają już prawdopodobną przyczynę pożaru jachtu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >