Goniec.pl
Prognoza pogody na niedzielę: mgły i ostrzeżenia I stopnia IMGW

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; imgw

Prognoza pogody na niedzielę. "Zgniły wyż" nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia

13 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody na niedzielę. Polska znalazła się pod wpływem "zgniłego wyżu". Tydzień zakończymy gęstymi mgłami, które obejmą zasięgiem prawie cały kraj. Nadal będziemy rozpieszczani wysoką - jak na listopad - temperaturą. Trzeba mieć się jednak na baczności, gdyż IMGW wydało alerty.

Prognoza pogody na niedziele przynosi ze sobą przede wszystkim mgły. IMGW już wcześniej ostrzegał, że noc z 12 na 13 listopada będzie dla kierowców trudna ze względu na ograniczenie widoczności. Poranek nie przyniesie w tej kwestii ulgi.

We wsi Klepary (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do morderstwa 64-letniej kobiety.

Kujawsko-pomorskie: 64-latka znaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Policja zatrzymała jej 72-letniego męża

CZYTAJ DALEJ

Prognoza pogody na niedzielę daje jednak nadzieję na przejaśnienia. Za obecną aurę w Polsce odpowiada "zgniły wyż". Nazwę zawdzięcza specyficznej wymianie powietrza.

Jak prognoza pogody na niedzielę? IMGW wydał alerty

Niedziela upłynie pod znakiem szczególnej uwagi podczas podróży, powodem będzie prognoza pogody. Mgły szczególnie utrudnią codzienność na południu kraju. Tam IMGW zdecydował się na utrzymanie nocnych alertów I stopnia.

- Miejscami wciąż występują gęste mgły. Widzialność we mgle ograniczona jest lokalnie do 100 m. Mgły będą utrzymywać się nad regionem do godzin przedpołudniowych. Po wschodzie słońca widzialność powinna stopniowo zacząć się poprawiać - czytamy w ostrzeżeniu I stopnia wydanym dla powiatu wodzisławskiego.

IMGW utrzymało nocne alerty przed mgłami

IMGW utrzymało nocne alerty przed mgłami

"Zgniły wyż" będzie jednak odczuwalny również w innych częściach kraju. W prognozach zagrożeń meteorologicznych widać, że ostrzeżenia I stopnia przed mgłami obejmują praktycznie cały kraj.

Prognoza alertów I stopnia w związku z silnymi mgłami

Prognoza alertów I stopnia w związku z silnymi mgłami

Linia możliwych alertów w związku z prognozą pogody na niedzielę obowiązuje od Gorzowa Wielkopolskiego, przez Poznań, Konin, Płock, powiat ostrołęcki, aż do Białej Podlaskiej. Meteorolodzy przewidują, że zagrożenie mgłami zniknie dopiero we wtorek 15 listopada około godziny 7.

dziś w tv

Dziś w tv "Kler" i genialna kreacja Leonarda di Caprio. Co obejrzeć w niedzielę?

CZYTAJ DALEJ

"Zgniły wyż": o co chodzi?

Niedzielna pogoda to efekt "zgniłego wyżu". Aż do połowy przyszłego tygodnia będzie on odpowiedzialny za aurę nad Wisłą. Nie bez powodu jego obecność nad Polską jest powiązana z terminem obowiązywania ostrzeżeń przed mgłami.

IMGW wyjaśnił, że wyż dotarł do Polski z południa. Centrum "zgniłego wyżu" ulokowane jest nad Rumunią, jednak zaczął przesuwać się na północ i obecnie znajduje się nad naszym krajem.

- W dzień pochmurnie z rozpogodzeniami na południu. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Miejscami na wschodzie i północy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura od 7°C na południowym wschodzie do 13°C nad morzem. Wiatr słaby, na ogół południowo-wschodni - napisało w porannym komunikacie IMGW.

Najnowszy sondaż o rządzie i inflacji to dla Mateusza Morawieckiego dotkliwy cios

Ekspertka wytknęła błędy Mateuszowi Morawieckiemu. Premier się nie popisał, zobacz zdjęcia

Mateusz Morawiecki postanowił iść z duchem czasu i stworzył newsletter. W najnowszym liście premiera można przeczytać między innymi, że "w całej Europie narasta bunt wobec politycznego marazmu i tego, że Europa odwraca się od własnych tradycji i bezmyślnie zmierza w kierunku nawet nie przepaści, ale jakiegoś bagna, w którym wszyscy potoniemy, robiąc miejsce dla innych cywilizacji". Poruszono również kwestię tradycyjnych wartości. Niestety, list szefa KPRM był naszpikowany błędami, co zrujnowało jego oficjalny charakter i naraziło szefa rządu na kpiny. Ekspertka ds. etykiety zwróciła uwagę na wszystkie uchybienia Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • Emerytury 2023 r. Co z 13. i 14. emeryturą w nowym roku? Seniorzy mają powody do zadowolenia

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Wielu Polakom należą się dodatkowe pieniądze, a nawet o tym nie wiedzą. Wnioski od 7 lutego

Czytaj więcej >
Papież Franciszek

Wiadomości

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >