Goniec.pl
Prognoza pogody: Erik namiesza, początek grudnia przywitamy z mrozami

Unsplash.com/ Aaron Lee; imgw

Prognoza pogody na początek grudnia. IMGW ostrzega Polaków. Będzie zimno i ślisko

28 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody na początek grudnia obfituje w temperatury nawet -20 stopni Celsjusza. Meteorolodzy IMGW ostrzegają nie tylko przed mrozem, ale przede wszystkim przed śliskimi chodnikami i drogami. Za wszystko odpowiedzialny jest wyż Erik.

Prognoza pogody na przełom listopada i grudnia to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Jesienna aura walczy z wdzierająca się od Rosji zimą.

Aleksandr Łukaszenka wpadł w panikę, wymienia najbliższe otoczenie

Aleksandr Łukaszenka wpadł w panikę. Śmierć ministra skłoniła go do radykalnych kroków

CZYTAJ DALEJ

IMGW przedstawiło prognozę pogody okres od 28 listopada do 4 grudnia. Meteorolodzy udowadniają, że już na początku grudnia przygotować trzeba się na spory spadek temperatury. Nie zabrakło również ostrzeżeń.

Prognoza pogody: będzie zimno i mgliście

Najnowsze prognoza pogody to prawdziwy cios dla wszystkich liczących, że polska, złota jesień powróci. Zimne powietrze chce w tym roku pokazać siłę i ponownie wdziera się do kraju.

- W ciągu tego tygodnia Polska pozostawać będzie w zasięgu wyżu, ale ten jesienny wyż przyniesie nam pogodę pochmurną i mglistą ze słabymi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu oraz opadami marznącymi powodującymi gołoledź - czytamy w komunikacie IMGW.

Na przebłyski słońca w rozpoczynającym się tygodniu nie ma co liczyć. Meteorolodzy wskazują, że przejaśnienia o ile się w ogóle pojawią, to doświadczą ich jedynie mieszkańcy południowego krańca Polski.

Tydzień 28.11-04.12 upłynie pod znakiem niskich temperatur. W grudzień wejdziemy z mrozami. Lokalnie temperatura spadnie do -14 stopni Celsjusza. Na Podlasiu termometry pokażą w nocy nawet -20 stopni Celsjusza.

Wyż Erik nadciąga znad Rosji, to on odpowiada za pogodę

Chłodne powitanie przez grudzień jest zasługą wyżu Erik. Meteorolodzy w prognozach pogody długoterminowych wskazują, że masy powietrza nadciągające znad Rosji przyniosą ze sobą ogromne ochłodzenie.

Gdańsk: śmierć dwóch mężczyzn w kościele na Jelitkowie

Gdańsk: śmierć dwóch mężczyzn w kościele na Jelitkowie. Prokuratura zabezpieczyła ich zwłoki

CZYTAJ DALEJ

- Według dzisiejszych prognoz na początku grudnia na wschodzie kraju, tam gdzie dotrze wyż Eric, może być nawet od -12 do -14 st - powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z portalem tvp.info.

Niestety mróz nie przyniesie ze sobą bajkowych opadów śniegu. Opady będą występować tylko lokalnie. Od poniedziałku do środy należy spodziewać się również utrudnień w postaci mgły.

- Nocą i w godzinach porannych lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m - ostrzega IMGW. Nie jest to jednak jedyne ostrzeżenie ze strony meteorologów.

Uwaga, będzie ślisko

W prognozie pogody na najbliższe siedem dni IMGW zwróciło się do wszystkich bez wyjątku. Nie tylko kierowcy muszą uważać na marznące na jezdniach opady.

- Drogi i chodniki okresami będą śliskie z powodu oblodzenia mokrej nawierzchni przy spadku temperatury poniżej 0°C lub też za sprawą marznącego deszczu i mżawki powodujących gołoledź - ostrzega IMGW.

fot. Twitter

Mundial 2022. Memy po meczu Polski z Arabią Saudyjską. Szczęsny nowym ministrem obrony

Najlepsze memy po meczu Polska - Arabia Saudyjska.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: imgw, tvp.info

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek

Wiadomości

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Czytaj więcej >
Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Wielu Polakom należą się dodatkowe pieniądze, a nawet o tym nie wiedzą. Wnioski od 7 lutego

Czytaj więcej >
Papież Franciszek

Wiadomości

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >