Goniec.pl
Prognoza pogody: ostrzeżenia I stopnia IMGw przed śniegiem

Unsplash.com/Heather Shevlin; imgw

Prognoza pogody. IMGW utrzymuje ostrzeżenia przed śniegiem. Lokalnie pojawią się zawieje śnieżne

19 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody. Śnieg nie odpuści i noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo trudna. IMGW utrzymuje ostrzeżenia I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu. - Wysoko w górach w porywach do 60 km/h, powodujący lokalnie zawieje śnieżne - alarmują meteorolodzy.

Prognoza pogody na najbliższe godziny obfituje w ostrzeżenia przed śniegiem. Eksperci IMGW nie mają wątpliwości, że zimowa aura mocno utrudni nam życie. Noc z soboty 19 listopada na niedzielę 20 listopada nie będzie wyjątkiem.

Jarosław Kaczyński publicznie zbagatelizował śmierć dwóch mężczyzn z Przewodowa

Jarosław Kaczyński o śmierci dwóch mężczyzn z Przewodowa: "To jest tylko incydent"

CZYTAJ DALEJ

- Dziś najchłodniejszy dzień w najbliższym czasie. W całym kraju, z wyjątkiem obszarów nadmorskich, w dzień i w nocy temperatura będzie wciąż poniżej 0 stopni Celsjusza - przekazało IMGW w popołudniowym komunikacie.

Nocna prognoza pogody jest jednak ostrożniejsza. Trzeba przygotować się na trudne warunki i iście grudniową aurę. Nadal w mocy pozostają alerty I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu. IMGW przewiduje, że na południu kraju mogą pojawić się zawieje śnieżne.

Prognoza pogody: uwaga na śnieg, obowiązują alerty IMGW

Prognoza pogody dla części kraju nie pozostawia złudzeń co do tego, jak należy się ubrać, wychodząc z domu. Północnozachodnia część kraju objęta jest ostrzeżeniami I stopnia IMGW z powodu prognozowanych silnych opadów śniegu.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm - czytamy w alercie I stopnia dla powiatu stargardzkiego.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, obowiązują alerty I stopnia

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, obowiązują alerty I stopnia

Ostrzeżenia IMGW obejmują pas od Szczecina, przez Gorzów Wielkopolski, okolice Poznania, Bydgoszcz, Toruń oraz powiaty kościerski i człuchowski. Noc z soboty na niedzielę będzie trudna szczególnie dla kierowców, którzy planują wyjechać na drogi. IMGW w prognozie zagrożeń drogowych wskazuje, że spadający na jezdnię śnieg może tworzyć cienką warstwę lodu.

Noc z soboty na niedzielę upłynie pod znakiem mrozu i śniegu

Ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu nie znikną aż do końca weekendu. Alerty IMGW zaczną znikać około godziny 20 w niedzielę na zachodzie kraju.

Kremlin.ru / Twitter Nexta

Potężny wybuch pod Petersburgiem, słup ognia widać z wielu kilometrów. Putin ma problem

CZYTAJ DALEJ

W okolicach powiatów żnińskiego i mogileńskiego ostrzeżenie przed opadami śniegu ma przestać obowiązywać dopiero około godziny 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek. - Miejscami występują i są prognozowane opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, które mogą do wieczora powodować przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm - wyjaśniono w komunikacie dla tego regionu.

- W nocy na ogół pogodnie, na północy oraz na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie duże z opadami śniegu. Lokalnie na północy do około 5 cm. Temperatura od -10°C do -3°C, jedynie nad morzem do -1°C. W kotlinach sudeckich mróz do -11°C. Wiatr słaby i umiarkowany - czytamy w prognozie pogody IMGW na nadchodzącą noc.

Niemniej jest nadzieja na to, że koniec weekendu przyniesie ze sobą lekką zmianę w zimowych krajobrazach. - Od jutra stopniowe ocieplenie - przekazali meteorolodzy. - Z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie - wyjaśnili eksperci IMGW w prognozie pogody na weekend 19-20.11.

screeny z serialo Matki, żony i kochanki i Rodzina zastępcza / fot. Instagram @ofeliaigakrefft @mateuszdamiecki

Jak wyglądają i co robią dziecięce gwiazdy ekranu? Niektórych ciężko rozpoznać. Będziecie zdziwieni

Aleksander Ihnatowicz, Roger Karwiński, Julia Wróblewska, Sergiusz Żymełka, a może Mateusz Pawłowski? Jeśli wydaje Wam się, że większości z tych nazwisk nie kojarzycie, udowodnimy, że to nieprawda. Wszystkich wymienionych łączy jedno – na ekranie pojawili się, gdy mieli raptem kilka lat. W pamięci widzów wciąż trwają jako sympatycznie dzieciaki o anielskich buziach, ale jak wyglądają po latach? Sprawdzamy, co słychać u niegdysiejszych małoletnich gwiazd ekranu. Przy niektórych z nich będzie mocno zaskoczeni.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Źródło: imgw, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >