Goniec.pl
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News / fot. IMGW

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News / fot. IMGW

Pierwsze śniegi już lada dzień. Długoterminowa prognoza IMGW. Uwagę przykuwa jeden miesiąc

7 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Ostatnia aktualizacja długoterminowej prognozy pogody zaskoczy chyba nie tylko meteorologów z IMGW, ale także wszystkich, którzy spodziewali się ekstremalnej zimy. Synoptycy poinformowali bowiem, jakie warunki będą czekać Polaków w nadchodzących miesiącach – grudniu, styczniu, lutym i marcu. W listopadzie natomiast możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu.

Jaka pogoda w zimie? IMGW ostrzega

Przełom 2022 i 2023 roku nieubłaganie się zbliża, lecz czy zima będzie łaskawa dla tych, którzy kupili mniej węgla? Rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski, zapowiedział (za WP), że pierwsze mrozy, a nawet śnieg, mogą czekać nas już w połowie tego miesiąca.

W wyniku tragicznego wypadku życie stracił kierowca samochodu osobowego.

Warszawa. Młody kierowca potrącił policjanta i uciekał na piechotę. [TYLKO U NAS]

CZYTAJ DALEJ

W tym okresie w Polsce będzie kilka mroźnych nocy, a wskaźniki termometrów powędrują ostro w dół. Według Moderowania Meteorologicznego na południu i wschodzie kraju nad ranem temperatura może oscylować nawet wokół 7 stopni "na minusie".

IMGW obwieścił także prognozę na nadchodzące miesiące, aż do marca. Po tej aktualizacji nie ma wątpliwości – ostatni badany miesiąc będzie inny, niż wynikałoby to z doświadczeń z lat poprzednich.

Prognoza pogody w grudniu, styczniu, lutym i marcu

W trakcie tegorocznego grudnia, wyczekiwanego miesiąca świąt i prezentów, uśredniona miesięczna temperatura powinna – jak informuje IMGW – mieścić się w zakresie wieloletnich norm, badanych od ponad 30 lat. Czy zatem możemy spodziewać się śniegu na Boże Narodzenie? Bazując na poprzednich latach, nie można tego jednoznacznie stwierdzić.

IMGW grudzień

screen, IMGW

Pogoda w styczniu 2023 również nie zapowiada się nad wyraz nieobliczalnie – także w granicach norm z lat 1991-2020. Jedynie w północnej części miesięczna suma opadów będzie nieco wyższa.

IMGW styczeń

screen, IMGW

Luty, czyli najkrótszy miesiąc roku, przez analityków pogodowych został uznany za miesiąc "normalny", w którym nie przewiduje się żadnych większych załamań temperatur, ani większych różnic w ciągu dni i nocy.

MGW Luty

screen, IMGW

Na koniec niespodzianka – według prognoz IMGW ciepło w marcu będzie ponad normę. Temperatura powietrza oraz suma miesięcznych opadów atmosferycznych na terenie całej Polski ukształtuje się wyżej, niż w ubiegłych latach, a zatem bardziej ekstremalni wielbiciele grillowania mogą zacierać ręce – możliwe, że sezon na rodzinne chwile spędzone przed domem zacznie się dużo wcześniej.

IMGW marzec

screen, IMGW

Warto zaznaczyć, że prognoza długoterminowa ma to do siebie, że czasem pozostaje niespełniona. Lepiej zatem śledzić temperatury na bieżąco.

Najnowszy sondaż o rządzie i inflacji to dla Mateusza Morawieckiego dotkliwy cios

Ekspertka wytknęła błędy Mateuszowi Morawieckiemu. Premier się nie popisał, zobacz zdjęcia

Mateusz Morawiecki postanowił iść z duchem czasu i stworzył newsletter. W najnowszym liście premiera można przeczytać między innymi, że "w całej Europie narasta bunt wobec politycznego marazmu i tego, że Europa odwraca się od własnych tradycji i bezmyślnie zmierza w kierunku nawet nie przepaści, ale jakiegoś bagna, w którym wszyscy potoniemy, robiąc miejsce dla innych cywilizacji". Poruszono również kwestię tradycyjnych wartości. Niestety, list szefa KPRM był naszpikowany błędami, co zrujnowało jego oficjalny charakter i naraziło szefa rządu na kpiny. Ekspertka ds. etykiety zwróciła uwagę na wszystkie uchybienia Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego wywołała burzę wśród celebrytek. Głos zabrała Aleksandra Żebrowska


Źródło: IMGWTagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek

Wiadomości

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Czytaj więcej >
Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Wielu Polakom należą się dodatkowe pieniądze, a nawet o tym nie wiedzą. Wnioski od 7 lutego

Czytaj więcej >
Papież Franciszek

Wiadomości

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >