W Gdańsku było o krok od tragedii. Zrozpaczona i spanikowana matka zadzwoniła na policję, gdyż nie mogła otworzyć samochodu, w którym siedziało jej 11-miesięczne dziecko. Kobieta zatrzasnęła kluczyki w środku. Każda minuta była na wagę złota.
Małopolska policja wystawiła list gończy, prosząc o pomoc w ujęciu 82-letniego mężczyzny. Wstawiając zdjęcie, zaliczyła jednak sporą wpadkę, która rozśmieszyła Polaków. Jak się okazało, poszukiwany Jan Czulewicz jest młodszy o dobrych kilkadziesiąt lat, a świadczy o tym właśnie zdjęcie. Jak można się domyślać, z małopolskiej policji śmieje się cały kraj.
Płońsk (woj. mazowieckie). Tamtejsza policja otrzymała zgłoszenie o małej dziewczynce przebywającej wewnątrz rozgrzanego pojazdu. Dziecko nie dawało oznak życia. Policjanci nie zwlekając wybili szybę, uwalniając kilkulatkę. Matka w tym czasie przebywała u znajomych, a dziecko zostawiła “tylko na chwilę”.
Bulwersujące doniesienia z Kielc. W sobotę (20 maja) miejscowa policja interweniowała w mieszkaniu, gdzie odbywała się zakrapiana alkoholem posiadówka. Na czas imprezy, jedna z jej uczestniczek uwięziła swoją 7-letnią córkę w tapczanie. 32-letnia kobieta usłyszała zarzut narażenia dziewczynki na niebezpieczeństwo.
Makabryczne odkrycie w Resku (woj. zachodniopomorskie). Policja w niedzielę wieczorem ujawniła zwęglone zwłoki mężczyzny. Ciało znajdowało się na terenie toru motocrossowego. Lokalne media informują, że ofiara miała zadzwonić do partnerki i zaalarmować ją, że została porwana przez nieznanych sprawców.
Kolejne koszmarne doniesienia ws. znęcania się nad małymi dziećmi. Tym razem bulwersujące wieści napływają z Kobylnicy koło Słupska. To tam, 29-letnia kobieta oraz 35-letni mężczyzna zostali zatrzymani, po tym jak służby ustaliły, że para znęca się nad swoimi potomkami w wieku 2,3 i 5 lat. Oboje trafili do aresztu, usłyszeli już zarzuty.
Tragiczne doniesienia z województwa podlaskiego. Na niestrzeżonej plaży w Wojtkowicach Glinna (gm. Ciechanowiec) w rzece Bug, utonął 43-letni mężczyzna. Okoliczności dramatycznego wydarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.
Nocna strzelanina w Łodzi. Jak podaje RMF FM przy ul. Rokicińskiej padły strzały. Drugi uczestnik zdarzenia trzymał w rękach siekierę. Niedługo później jeden z łódzkich szpitali przyjął pacjenta z nietypową raną, lekarze natychmiast zadzwonili po policję.
Tragiczna sobota na Śląsku. Dwie młode osoby jadące Audi A3 drogą w Pilchowicach zakończyły swoją podróż, uderzając w przydrożne drzewo. Niestety 19-latek i 21-latek nie przeżyli. Policja ujawniła nieco informacji na temat ustaleń.
Niepokojące doniesienia z Małopolski. W miejscowości Zawoja doszło do zawalenia drewnianych schodów znajdujących się przy karczmie zlokalizowanej w pobliżu Mosornego Gronia. Na skutek incydentu ucierpiało osiem osób przebywających w chwili wypadku na konstrukcji. Pięcioro poszkodowanych trafiło do szpitala.
Komenda Powiatowa Policji w Malborku poinformowała o śmierci jednego ze swoich policjantów. W wieku 41 lat na wieczny spoczynek odszedł młodszy aspirant Tristan Fijołek. Jak informują funkcjonariusze, był związany z niebieskim mundurem przez ostatnie 16 lat. - Dziś w nocy odszedł nagle, mając zaledwie 41 lat, pozostawiając pogrążoną w żalu rodzinę - nie kryją żalu koledzy.
Tragiczne doniesienia z miejscowości Lubice (woj. mazowieckie). W wypadku czołowym samochodów osobowych marki audi oraz lexus zginęła jedna osoba, dwie natomiast trafiły do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pasażerowie jednego z aut uczestniczących w dramatycznym zdarzeniu jechali na wesele.
Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Rodzina oraz policja proszą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 20-letniej Patrycji Rzadkosz. Dziewczyna wyszła z domu 16 maja i od tamtego czasu nie wróciła do domu, a także nie skontaktowała się z bliskimi.
Zatrważające zdarzenie w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). 16-letni chłopak został brutalnie napadnięty przez dwóch mężczyzn przed jednym ze sklepów spożywczych. Motywem ataku była sprzeczka o e-papierosa. Sprawcy pobicia, którego skutki okazały się być poważne, są już w rękach policji.
Koszmarne doniesienia z powiatu sulęcińskiego (woj. lubuskie). Na wysokości wsi Krasnołęg, w piątek nad ranem doszło do fatalnego wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Niestety w wyniku zderzenia śmierć poniósł 34-letni kierowca dostawczego busa. Dwie osoby trafiły do szpitala. Zdjęcia z miejsca zdarzenia budzą grozę.
Koszmarne doniesienia z Legnicy. Tamtejsza policja zatrzymała 34-letnią kobietę, która znęcała się nad czwórką swoich dzieci. Jak informują mundurowi, legniczanka biła, poniżała i ograniczała posiłki maluchom. Pomimo prokuratorskiego wniosku o areszt, sąd zastosował wobec niej jedynie policyjny dozór.
Porażające doniesienia z Opolszczyzny. W miejscowości Malnia wandal zdewastował wnętrze miejscowej parafii. Zniszczone zostały niezwykle cenne dla lokalnej wspólnoty figury świętych. Trwają poszukiwania sprawcy haniebnego czynu.
Niesamowita historia ze Zgierza (woj. łódzkie). W minioną niedzielę pan Andrzej, jak zawsze, wsiadł za kierownicę autobusu zmierzającego do Łodzi, ale w trakcie kursu zmuszony był zatrzymać pojazd, gdyż zobaczył siedzące na jezdni bose dziecko. Mężczyzna nie wahał się ani chwili i uratował będącego w opresji malca, a następnie wezwał policję. W międzyczasie na miejscu pojawił się też ojciec chłopca, który musiał się gęsto tłumaczyć ze spuszczenia synka z oka. Co było dalej? Opowieść miała nieprawdopodobne zakończenie.
Kierowcy nigdy nie powinni tracić czujności, ale w piątek 19 maja będzie ona wyjątkowo wskazana wszystkim, chcącym uniknąć przykrych konsekwencji. Na drogach pojawią się bowiem dodatkowe patrole policji, które przeprowadzą kontrolno-prewencyjną akcję “Prędkość”. Funkcjonariusze skupią się na dokonywaniu pomiarów prędkości zwłaszcza tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Na prawdziwych piratów drogowych zapolują natomiast mundurowi ze specjalnej grupy SPEED.
Mieszkańcy jednego z bloków w Kielcach musieli mieć wyjątkowo przyspieszone tętno w czwartek rano. A to za sprawą scen, które mieli okazję obserwować w bloku naprzeciwko. Na wysokości kilku pięter, malutki chłopczyk spacerował sobie po zewnętrznym parapecie okien. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję, na szczęście nic się nie stało.
Szokujące sceny w Gorlicach (woj. małopolskie). Dwie nastolatki, w jednym z gorlickich parków odbyły regularną bójkę na pięści. Walkę pomiędzy 17-latką i 14-latką obserwował tłum gapiów. Nikt nie wykazał inicjatywy, by rozdzielić dziewczyny. Sprawą zajmują się służby, które dotarły do nagrania z bulwersującego widowiska.
Fatalne informacje z województwa podkarpackiego. W czwartek, 18 maja, na trasie Zapałów - Wólka Zapałowska w województwie podkarpacki doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. W prawidłowo jadące audi na łuku drogi uderzył dostawczy volkswagen. Na skutek poniesionych obrażeń śmierć poniósł 21-letni kierowca osobówki.
Przerażające sceny w Konstancinie-Jeziornie (woj. mazowieckie). Mężczyzna miał zaatakować dziewczynkę w wieku około 8 lat. Napastnik uciekł dopiero w momencie, gdy dziecko zaczęło krzyczeć. Mundurowi apelują do świadków zdarzenia o pomoc w poszukiwaniach sprawcy.
Ważna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Elbląga i Olsztyna. W tych właśnie miastach w czwartek 18 maja przeprowadzone zostaną ćwiczenia taktyczno-specjalne pod kryptonimem Renegade/Sarex-23. Towarzyszył im będzie sygnał ostrzegający przed zagrożeniami z powietrza. Co to oznacza? W ruch pójdą syreny alarmowe.
38-latek w Nowym Sączu nie miał żadnego szacunku i skrupułów względem grobu Romana Stramki – bohaterskiego kuriera Armii Krajowej. Zaczaił się na cmentarzu i dopuścił haniebnego czynu. Ukradł z pomnika Stramki mosiężną tablicę oraz figurę orła. Złodziej jest już w rękach policji.
Dantejskie sceny na boisku w Aleksandrowie na Lubelszczyźnie. 13-letni Maks wdał się w kłótnię z młodszym o rok kolegą, a ten miał podczas szarpaniny odgryźć chłopcu kawałek skóry z czoła. Poszkodowany nastolatek wymagał pilnej interwencji medyków, a obecnie cały czas jest w ciężkim szoku. O jego dalszym losie wypowiedziała się dla “Nowej Gazety Biłgorajskiej” starsza siostra. Do redakcji zgłosiła się również matka 12-letniego agresora.
Skandaliczny czyn w jednym z kościołów w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Przebywająca w świątyni wierna w trakcie modlitwy została okradziona przez inną kobietę, która zabrała jej torebkę z dokumentami w środku. Sprawę natychmiast zgłoszono na policję, a funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring. Po tygodniach poszukiwań bez efektów zdecydowali się prosić o pomoc i opublikowali wizerunek podejrzanej.
Krzysztof Jackowski jest najbardziej rozpoznawalnym jasnowidzem w Polsce. Wizjoner uważa, że pomógł policji w odnalezieniu 700 ciał i rozwiązaniu ponad tysiąca spraw. Dotychczas policja nie przyznawała się do współpracy z mężczyzną. W ostatnim czasie rzecznik Komendanta Głównego Policji ujawnił, że funkcjonariusze korzystają z pomocy jasnowidzów. Zaznaczył jednak, że nie może ujawnić ich danych.