Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Nfz

Nfz

NFZ

szpital pieniądze
05.07.2024 19:04 Przykra wiadomość za seniorów. Za leczenie trzeba będzie zapłacić więcej

Narodowy Fundusz Zdrowia właśnie ujawnił plan przyszłorocznych wydatków. Wynika z niego, że już w 2025 roku czekają nas niemałe podwyżki składek zdrowotnych. Wpływy z nich mają wzrosnąć aż o 20 mld złotych, a pieniądze mają zostać pobrane między innymi z emerytur i rent.

przychodnia
12.06.2024 13:24 Pilne zmiany w wizytach lekarskich. Trzeba wiedzieć

Pod koniec maja opublikowano nową wersję Kodeksu Etyki Lekarskiej. Znalazły się w niej zapisy dotyczące m.in. korzystania z AI. Lekarze będą mieli nowy obowiązek.

przychodnia
14.05.2024 18:45 Zacznie się już 1 czerwca. Przełomowe zmiany w publicznej ochronie zdrowia

Nadchodzą wielkie zmiany w publicznej ochronie zdrowia. Już od czerwca pacjenci będą mieli możliwość do umawiania wizyt u lekarzy specjalistów przez internet. Jak zaznacza szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna, w pilotażowej fazie programu będzie można rezerwować wizyty tylko na konkretne badania. Wdrażanie e-rejestracji ma być stopniowe. 

SOR
11.05.2024 08:21 Rzeszów. Przed szpitalem zmarł pacjent. Prokuratura bada sprawę

Przed szpitalem w Rzeszowie zmarł młody pacjent. Mężczyzna niedługo przed zgonem na przystanku autobusowym został wypisany z placówki. Wcześniej sam zgłosił się na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Leczony był na oddziale kardiologicznym. Sprawę bada prokuratura.

NFZ
04.05.2024 22:29 Czają się praktycznie na każdym kroku. NFZ ostrzega

Piękna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tak ładnej majówki w Polsce nie było już dawno, ale poza oczywistymi korzyściami, wiążą się z tym i pewne zagrożenia. Narodowy Fundusz Zdrowia wydał nawet specjalne ostrzeżenie przed ukąszeniami pewnych małych, ale bardzo groźnych pajęczaków. Chodzi o kleszcze, a tych w polskich lasach, na łąkach, a nawet osiedlowych trawnikach jest coraz więcej.

recepta
18.03.2024 13:26 Na recepcie widnieje litera "S"? Lepiej tego dopilnować

Na recepcie wypisanej przez lekarza widnieje litera “S”? To kluczowa informacja, która pozwoli na ogromne oszczędności w aptece. Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina zasady otrzymywania tańszych leków. Skróty “CN”, “ZK”, czy “BW” są kluczowe. Lepiej to wiedzieć przed wizytą w gabinecie lekarskim.

NFZ
12.03.2024 22:35 Na Polaków czekają bony na leki do aptek? NFZ ostrzega

Ważny komunikat wprost od Narodowego Funduszu Zdrowia. Tematem są rzekome bony lekowe oraz wiadomości na temat kart podarunkowych przeznaczonych dla pacjentów aptek. NFZ ostrzega, można stracić pieniądze.

szpital
26.02.2024 16:44 Od dziś ważne zmiany na SOR-ach. Jest nowa lista świadczeń

Od poniedziałku 26 lutego pacjenci mogą korzystać z nowej listy świadczeń dostępnych na SOR-ach, czyli Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Zostały one podzielone na siedem kategorii. Mają przede wszystkim usprawnić działania opieki medycznej.

pieniądze, portfel
23.02.2024 11:42 Trwają prace nad zmianami w opłacaniu składki zdrowotnej

Szykują się zmiany w składce zdrowotnej? Polacy muszą się przygotować na kolejną rewolucję, ale jedno jest pewne. Sytuacja ze składką zdrowotną nie wróci do stanu przed Polskim Ładem. Resorty pracują nad nowymi rozwiązaniami, a wiceminister tłumaczy dlaczego, chociaż płacimy więcej pieniędzy, sytuacja w polskiej służbie zdrowia się nie polepszyła.

wózek, szpital
26.01.2024 10:19 Rewolucja w przychodniach już od lutego. Ci pacjenci nie będą musieli czekać w kolejkach do lekarzy

Już za kilka dni w życie wejdą ważne zmiany. Od 1 lutego 2024 r. pacjenci wybierający się do pobliskiej przychodni mogą być zaskoczeni. Zmienią się ważne elementy, a największe emocje wywoła fakt, iż zupełnie nowa grupa pacjentów będzie mogła umawiać się na wizyty poza obowiązującą kolejką.

przychodnia ludzie kolejka
13.01.2024 12:25 Nie musisz czekać w kolejce do lekarza na NFZ. Niewielu pacjentów wie o tym przywileju

Jak ominąć kolejkę do lekarza na NFZ? Nie tylko nie jest to niemożliwe, a wręcz w niektórych wypadkach jest to wskazane. Czekanie wiele miesięcy na wizytę w ramach Funduszu może stać się przeszłością. Sprawdź, czy zaliczasz się do grupy pacjentów, którzy od dziś nie będą musieli martwić się długim czasem oczekiwania na spotkanie z lekarzem specjalistą.

recepta
23.12.2023 11:25 Od 1 stycznia 2024 r. wielkie zmiany dla pacjentów. Lepiej o tym wiedzieć, nie wszyscy będą zadowoleni

Wielkie zmiany dla pacjentów od 1 stycznia 2024 r. Nowy Rok przyniesie szereg modyfikacji dotyczących nie tylko leków dostępnych w aptekach. Zmieni się system przyjmowania na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia większą wagę zaczęli przykładać również do pacjentów onkologicznych. Co trzeba wiedzieć?

przychodnia
03.11.2023 12:10 Ważne zmiany w POZ od listopada. Lekarze rodzinni będą mogli więcej

Wraz z początkiem listopada w życie weszły ważne zmiany w funkcjonowaniu Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), a także opiece nocnej i świątecznej. Lekarze rodzinni zyskają szereg nowych uprawnień, również w wypisywaniu skierowań. Ma to znacznie skrócić kolejki i ułatwić choremu otrzymanie niezbędnej pomocy medycznej.

lekarz telefon
22.10.2023 20:42 Znakomite informacje dla pacjentów. Ważne zmiany od 1 listopada

Wielkie zmiany od 1 listopada. Każdy ubezpieczony w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia powinien to wiedzieć. Już za kilka dni pacjenci uzyskają prawo do szerszego katalogu badań diagnostycznych. Aby zdobyć skierowanie, wystarczy udać się do najbliższej przychodni.

kolejka
17.10.2023 17:32 Poszła odebrać wyniki badań. Trudno uwierzyć, co usłyszała w rejestracji

Pewna kobieta wybrała się do przychodni w celu odebrania wyników swoich badań. Z całą pewnością nie spodziewała się tego, co usłyszy w rejestracji. 28-latka przyznaje, że wręcz nie mogła uwierzyć w to, co mówi do niej rejestratorka medyczna. Jak się okazuje sytuacja, która ją spotkała, jest jednak całkowicie zgodna z prawem.

None
15.09.2023 11:16 PIS zapowiada dopłaty do posiłków w szpitalach. Znamy kwotę

Tuż przed wyborami partia rządząca dwoi się i troi, aby pozostać u władzy. Okazuje się, że obok 14. emerytur i programu "800 plus" pojawił się kolejny pomysł na zyskanie kilku procent poparcia. Padła decyzja na dofinansowanie posiłków w placówkach Służby Zdrowia. Padła nawet konkretna kwota.

Szpital, pacjent
12.07.2023 22:15 Alarmujące dane na temat nowotworów w Polsce. Pacjenci załamują ręce

Niepokojące dane odnośnie do chorób nowotworowych w Polsce. Pacjenci coraz dłużej czekają na diagnozę i terapię. Jeżeli ktoś zdecyduje się na ominięcie kolejki, koszty okazują się przytłaczające.

Apteka, e-pacjent
05.07.2023 16:45 Fatalne wieści dla pacjentów. Zniknie popularna forma recepty

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że roczne recepty ulegną likwidacji. Zamiast nich zostanie wprowadzone rozwiązanie, które ma zapobiegać marnowaniu leków i narażaniu na marnowanie pieniędzy z refundacji.

Pieniądze, kalendarz
26.06.2023 08:15 ZUS i NFZ podejmą współpracę. Polacy będą "krócej chorować"

ZUS i NFZ połączą swoje bazy danych w celu usprawnienia procesu leczenia pacjentów i związanej z tym płatnej nieobecności w pracy. Celem tego działania jest oszczędność dla budżetu oraz skrócenie okresu pobierania zasiłku chorobowego przez pracowników. 

przychodnia
25.06.2023 21:35 Zacznie się już 1 lipca. Ważne zmiany w przychodniach nadchodzą wielkimi krokami

Już od soboty 1 lipca pacjenci muszą liczyć się ze zmianami w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Znaczące modyfikacje tym razem nastąpią w kwestii finansowania chorób przewlekłych. Ich beneficjentami mają być pacjenci leczący się na niektóre popularne schorzenia z wielu dziedzin medycyny. Co to dokładnie oznacza?

przychodnia
13.06.2023 22:07 Duże zmiany w przychodniach od 1 lipca. Dotkną wielu pacjentów

Wraz z początkiem lipca przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej czeka wielka zmiana dotycząca sposobu ich funkcjonowania. Narodowy Fundusz Zdrowia dokonał bowiem modyfikacji w zasadach finansowania chorób przewlekłych. Chodzi m.in. o schorzenia dziedziny diabetologii czy też endokrynologii. Co to oznacza dla pacjentów?

Nietypowy wypis ze szpitala w Krakowie
14.04.2023 17:47 Lekarz wypisał kobietę ze szpitala. Jego dopisek jest hitem sieci

Nietypowy wypis ze szpitala obiegł sieć. Pacjentka, która go otrzymała, musiała być wzruszona, że lekarz nie tylko udzielił jej porady pozamedycznej, ale też dokładnie rozpisał jej na dokumencie, co ma robić. Medyk zadbał, żeby kobieta bezpiecznie wróciła do domu.

None
10.04.2023 17:39 Skandal w gabinecie stomatologicznym. Dentystka usłyszała 1532 zarzuty

Stomatolożka z Nidzicy usłyszała ponad 1,5 tys. zarzutów. Przez wykazywanie w dokumentacji ponad 500 pacjentów usług dentystycznych, których faktycznie nie wykonała, NFZ straciło ponad 278 tys. zł. Za popełnione przestępstwa lekarce grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

None
30.03.2023 20:33 Dostałeś podobną wiadomość od NFZ? Musisz zrobić jedną rzecz

Cyberprzestępcy wymyślają kolejne metody, by pozyskać dane lub pieniądze nieświadomych Polaków i znowu podszywają się pod instytucję publiczną. Tym razem próbują wykorzystywać do swoich celów wizerunek Narodowego Funduszu Zdrowia. Przedstawiciele instytucji ostrzegają przed niepokojącymi wiadomościami.

pogotowie
21.03.2023 12:18 Koszmar w budynku NFZ, mężczyzna nagle upadł na ziemię. Służby były bezradne

Dramatyczne doniesienia z Podkarpacia. W budynku Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) w Rzeszowie stojący w kolejce mężczyzna w pewnym momencie stracił przytomność i upadł na ziemię. Pomimo podjętej reanimacji, 90-latek zmarł na miejscu. 

mamaginekolog
06.02.2023 17:45 Ostra reakcja NFZ na wywody Mamy Ginekolog. Celebrytka ma problem

Mama Ginekolog znalazła się na celowniku NFZ. Na oficjalnym koncie Narodowego Funduszu Zdrowia na Twitterze pojawiło się oświadczenie skierowane do szpitala, w którym zatrudniona jest Nicole Sochacki-Wójcicka.

szpital-karetka-ratownik
31.01.2023 20:46 Ważne zmiany już od 1 lutego. Dotyczą wszystkich pacjentów szpitali

Już 1 lutego wchodzą w życie nowe zasady rozliczania szpitali za pobyt pacjenta. Od teraz pierwsze trzy dni hospitalizacji mają podwyższone stawki refundowane przez NFZ. Zmiana ma na celu zmotywowanie placówek medycznych do szybszego udzielania specjalistycznej pomocy.

nfz
24.01.2023 11:17 NFZ zapłaci za naszą wizytę u dentysty. Nawet 450 zł zostaje w kieszeni

Doskonała wiadomość dla wszystkich chętnych zadbać o zdrowie swoich zębów. Narodowy Fundusz Zdrowia gwarantuje refundację wielu niezbędnych do utrzymania zdrowia jamy ustnej zabiegów, przenaczając na jednego pacjenta raz do roku nawet 450 zł. Aby skorzystać z przywileju, konieczne jest jednak spełnienie określonych warunków. Jak one brzmią? I na co możemy liczyć? Odpowiedź w naszym artykule.

  • 1
  • 2