Cyberprzestępcy wymyślają kolejne metody, by pozyskać dane lub pieniądze nieświadomych Polaków i znowu podszywają się pod instytucję publiczną. Tym razem próbują wykorzystywać do swoich celów wizerunek Narodowego Funduszu Zdrowia. Przedstawiciele instytucji ostrzegają przed niepokojącymi wiadomościami.
Dramatyczne doniesienia z Podkarpacia. W budynku Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) w Rzeszowie stojący w kolejce mężczyzna w pewnym momencie stracił przytomność i upadł na ziemię. Pomimo podjętej reanimacji, 90-latek zmarł na miejscu.
Mama Ginekolog znalazła się na celowniku NFZ. Na oficjalnym koncie Narodowego Funduszu Zdrowia na Twitterze pojawiło się oświadczenie skierowane do szpitala, w którym zatrudniona jest Nicole Sochacki-Wójcicka.
Nicole Sochacki-Wójcicka, znana w sieci jako Mama Ginekolog, nie kryła się z tym, że w swoim gabinecie na NFZ przyjmuje rodzinę oraz koleżanki z pierwszeństwem przed innymi. Po tym, jak influencerka podzieliła się z fanami swoją praktyką, w internecie zawrzało.
Już 1 lutego wchodzą w życie nowe zasady rozliczania szpitali za pobyt pacjenta. Od teraz pierwsze trzy dni hospitalizacji mają podwyższone stawki refundowane przez NFZ. Zmiana ma na celu zmotywowanie placówek medycznych do szybszego udzielania specjalistycznej pomocy.
Doskonała wiadomość dla wszystkich chętnych zadbać o zdrowie swoich zębów. Narodowy Fundusz Zdrowia gwarantuje refundację wielu niezbędnych do utrzymania zdrowia jamy ustnej zabiegów, przenaczając na jednego pacjenta raz do roku nawet 450 zł. Aby skorzystać z przywileju, konieczne jest jednak spełnienie określonych warunków. Jak one brzmią? I na co możemy liczyć? Odpowiedź w naszym artykule.
Ministerstwo zdrowia wychodzi naprzeciw pacjentom i przedstawia projekt, którego celem jest skrócenie kolejek do specjalistów oraz czasu oczekiwania na zabiegi. Wśród jego założeń znalazły się m.in. stworzenie scentralizowanej rejestracji pacjentów do poradni i szpitali oraz możliwość umawiania wizyt przez internet. Czy śmiałe plany resortu Adama Niedzielskiego okażą się receptą na uzdrowienie chorej od lat służby zdrowia?
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczyna badanie dotyczące ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Ankieterzy NFZ dzwonią do pacjentów, żeby poznać ich opinie. Jeśli niedawno kontaktowałeś się z lekarzem, zadzwonią także do ciebie.
Kondycja polskich hospicjów jest dramatyczna i pogarsza się z roku na rok. Brakuje przede wszystkim pieniędzy – wycena świadczeń dedykowanych opiece paliatywno-hospicyjnej w Narodowym Funduszu Zdrowia, pomimo dwóch tegorocznych korekt, w dalszym ciągu jest daleka od skali potrzeb. W obliczu pandemii, inflacji, wysokich cen energii oraz paliwa, nakłady te są skrajnie nieadekwatne i zupełnie niewystarczające. Często brakuje wolnych łóżek, niejednokrotnie personelu posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Dodatkowo w polskim społeczeństwie pokutuje błędne przekonanie, że hospicjum to przykra szpitalna umieralnia, a zupełnie tak nie jest. Takie miejsca najczęściej przepełnione są życiem, szacunkiem do każdej chwili, życzliwością, empatią oraz ludźmi oddanymi drugiemu człowiekowi.
Nadchodzą spore zmiany w kwestii wyjazdów sanatoryjnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, poinformował o szeregu planowanych nowości w ramach reformy lecznictwa uzdrowiskowego. W ramach modyfikacji m.in. kuracjusz sam będzie wybierał ośrodek, do którego będzie chciał trafić. Co jeszcze planuje MZ?
Polskie szpitale w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Bezpośredni wpływ na taką sytuację mają piętrzące się problemy związane z wysoką inflacją oraz kryzysem energetycznym i lipcowymi podwyżkami dla personelu medycznego. Trudno przewidzieć, co przyniesie jutro, a sytuacja komplikuje się dodatkowo w obliczu nadchodzącej zimy oraz rosnącej liczby osób zakażonych COVID-19. - W tym roku za energię elektryczną zapłacimy około 630 tysięcy złotych, a w roku przyszłym, przy takim samym zużyciu aż 3 miliony 230 tysięcy złotych -stwierdził dyrektor SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, Robert Lasota. - Im dłużej taka sytuacja będzie się utrzymywać, tym bardziej będzie odbijała się na pacjentach - powiedział z kolei dla "Onetu" Robert Stępień, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.
Piotr Kupicha (43 l.) od lat jest liderem zespołu Feel. W lipcu informowaliśmy, że uległ kontuzji, w wyniku której znalazł się w szpitalu. Okazało się, że uszczerbek na zdrowiu był nieco poważniejszy, niż początkowo zakładano. Piosenkarz musiał przejść operację dolnej kończyny. Na swoim profilu postanowił opowiedzieć, jak wyglądał jego kontakt z państwową służbą zdrowia. Piotr Kupicha nabawił się kontuzji podczas niewinnej gry w piłkę nożną. Uległ namowom swojego menedżera i wziął udział w grze, która okazała się dla niego niezwykle pechowa. Wskutek niefortunnie postawionego kroku został pozbawiony pełnej swobody ruchów. Wszystko wskazywało na to, że po dwóch tygodnia nie będzie śladu po kontuzji. Szczegóły zdarzenia opisaliśmy w artykule poniżej.Niestety, uszczerbek okazał się nieco poważniejszy, niż zakładano na początku. Wokalista miał naderwane ścięgno Achillesa. Poważny uraz nie przekreślił jednak jego zawodowych planów. Wciąż brał i bierze udział w koncertach. Jest to możliwe za sprawą pomocy żony, Eweliny Sienickiej (II wicemiss Polonia 2007). Kobieta towarzyszyła mężowi podczas występów, pomagała mu w ubieraniu się, a także masowała kontuzjowaną nogę.Jednym z koncertów, które zaszczycił swoją obecnością Piotr Kupicha, był niedawny Top of the Top Sopot Festival. Kilka dni później piosenkarz, chociaż poruszał się o kulach, pojawił się na Earth Festival w Uniejowie. Kontuzjowana noga nie przeszkodziła mu w realizacji zawodowych obowiązków, a publiczność obu festiwali nagrodziła to brawami.
Są już wyniki kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie, gdzie zmarła 30 -letnia Izabela. - Niestety, wypada to kiepsko dla zespołu, który tam pracował - powiedział we wtorek Adam Niedzielski w "Rozmowie Piaseckiego" na antenie TVN24.We wtorek rano minister zdrowia ujawnił, że otrzymał już wyniki kontroli NFZ w pszczyńskim szpitalu. Wiadomości przekazane na temat okoliczności śmierci 30-letniej Izabeli mogą bulwersować.
Osoby przebywające niedawno w szpitalu otrzymają telefon z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdza, że ankieterzy zadadzą w imieniu NFZ dziewięć pytań. Celem ma być poprawienie jakości oferowanych przez służbę zdrowia świadczeń.- Od 26 października ruszamy z ankietą oceny doświadczeń pacjenta z pobytu w szpitalu - poinformował w poniedziałek 25 października minister Adam Niedzielski.Szef resortu zdrowia z góry podziękował wszystkim pacjentom, którzy odbiorą telefon i odpowiedzą na pytania zadawane przez ankieterów. NFZ ujawniło, o co zapyta osoby przebywające niedawno w szpitalu.Od 26 października ruszamy z ankietą oceny doświadczeń pacjenta z pobytu w szpitalu. Pacjenci, którzy przebywali ostatnio w szpitalu, będą proszeni o odpowiedź na 9 pytań dot jakości komunikacji, traktowania i wyżywienia. Z góry dziękuję za poświęcony czashttps://t.co/Bya9cK4DLQ— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) October 25, 2021
Ministerstwo Zdrowia poinformowało Polaków o starcie programu Profilaktyka 40 Plus. Resort zaapelował do obywateli o skorzystanie z Internetowego Konta Pacjenta, za pomocą którego można uzyskać skierowanie na bezpłatne badania diagnostyczne.Program Profilaktyka 40 Plus to część Polskiego Ładu, która ma na celu podniesienie jakości opieki medycznej w Polsce. Każdy obywatel po 40. roku życia zyskał prawo do bezpłatnego pakietu badań profilaktycznych.
W mediach społecznościowych Narodowego Funduszu Zdrowia pojawił się komunikat, w którym poinformowano o ukazaniu się nowego numeru magazynu „Ze Zdrowiem”, który jest tworzony przez tę instytucję. Dziennikarze poruszyli temat przemocy wobec seniorów.- Nie bądź obojętny na przemoc wobec seniorów! Osoby starsze najczęściej zmagają się z przemocą psychiczną i ekonomiczną - alarmowali administratorzy profilu NFZ na Twitterze.