Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Jacek Kurski

Jacek Kurski

jacek jurski joanna kurska
08.02.2024 16:41 Joanna Kurska pozywa TVP. Domaga się wielkich pieniędzy

Joanna Kurska chce stoczyć batalię sądową z Telewizją Polską. Była szefowa „Pytania na śniadanie” i żona Jacka Kurskiego zdecydowała się na pozwanie TVP. Zarzuca nowym zarządcom kłamstwa i domaga się za nie kosmicznego zadośćuczynienia. “To, co zrobili, to szczucie i hejt, który ma mnie zohydzić” – tłumaczyła. 

Jacek Kurski i Joanna Kurska
20.01.2024 16:02 Żona Jacka Kurskiego pozywa TVP. Poszło o jej zarobki w "Pytaniu na śniadanie"

Joanna Kurska zapowiedziała złożenie do sądu pozwu przeciwko TVP. Żona Jacka Kurskiego nie zgodziła się z treścią komunikatu opublikowanego przez stację po głośnym artykule Onetu. Oświadczenie dotyczyło zarobków byłej szefowej "PnŚ".

TVP Jacek Kurski
28.10.2023 22:42 Ujawnił kulisy pracy w TVP. Nagle wspomniał o Jacku Kurskim, padły mocne słowa

Były dyrektor TVP1 zabrał głos na temat Telewizji Polskiej. Jan Pawlicki nie tylko szczerze opowiedział o kulisach pracy z Jackiem Kurskim, ale również ujawnił, rolę jego żony w kierowaniu Telewizją Polską. - Promował najgorsze badziewie i tandetę - stwierdził gorzko były dziennikarz TVP.

Jacek Kurski
27.10.2023 11:46 Ciemne chmury nad Jackiem Kurskim. Nowy rząd szykuje przykrą niespodziankę

Dla idącej po władzę opozycji były prezes TVP Jacek Kurski to jeden z kluczowych polityków PiS do rozliczenia. Dzisiaj ma on intratną posadę w Banku Światowym dzięki prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu i tylko on może go pozbawić tego stanowiska. Według informacji Business Insider Polska istnieje jednak sposób, aby ograniczyć władzę szefa NBP i otworzyć drogę do odwołania Jacka Kurskiego. Żeby plan się powiódł, opozycja musi najpierw stworzyć rząd.

Jolanta Kwaśniewska
29.04.2023 16:53 Aleksander Kwaśniewski wygadał się o żonie. Nikt nie wiedział, co robiła Jolanta

Jolanta Kwaśniewska to bez wątpienia najbardziej uwielbiana polska pierwsza dama. Klasa, szyk i elegancja to słowa, które chyba najlepiej ją opisują, tak samo, jak ogromna otwartość, dzięki której zaskarbiła sobie przychylność milionów Polaków. Okazuje się jednak, że i w jej chwalebnym życiorysie istnieją pewne tajemnice, o których nikt nie miał pojęcia. Na jaw właśnie wyszła sensacyjna informacja, dla wielu mogąca być prawdziwym szokiem.

Jacek Kurski nie jest już felietonistą Rzeczpospolitej
16.04.2023 15:33 Jacek Kurski jednak nie wraca do mediów. Stracił nową fuchę w rekordowym tempie, został tylko niesmak

Redaktor naczelny “Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota przeprosił wszystkich urażonych decyzją o publikacji tekstu Jacka Kurskiego na łamach dziennika. Tłumaczył, że decyzja o zaproszeniu byłego prezesa TVP do współpracy była motywowana jego nowym doświadczeniem pracownika Banku Światowego.

Jacek Kurski
03.02.2023 13:38 Wiadomo, ile Jacek Kurski zarabiał w TVP. Astronomiczna kwota

Poseł Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka zwrócił się do Telewizji Polskiej o udostępnienie informacji na temat zarobków byłego prezesa nadawcy, Jacka Kurskiego. Kwota jest znacząco wyższa od medialnych doniesień sprzed kilku miesięcy. Jak się okazało, szef publicznej telewizji, w minionym, 2022 roku zarabiał bowiem 100 tys. zł miesięcznie.

Sylwester marzeń miał w tym roku rekordową oglądalność. Politycy Zjednoczonej Prawicy nie są z tego jednak zadowoleni.
01.01.2023 19:51 Sylwester Marzeń w TVP pobił rekord. Jacek Kurski może pozazdrościć

W szczytowym momencie Sylwestra Marzeń Telewizji Polskiej oglądało 8,3 mln widzów, zaś samo powitanie Nowego Roku przyciągnęło przed ekrany telewizorów 6,4 mln osób. Jak podało TVP Info te dwa wyniki są nowym rekordem oglądalności od momentu wprowadzenia pomiarów widowni według modelu oglądalności rzeczywistej w 2017 roku. Wynik ten kładzie cień na prezesurę Jacka Kurskiego. Biorąc jednak pod uwagę manifest główniej gwiazdy wieczoru, grupy The Black Eyed Peas, były prezes TVP zamiast zazdrości może poczuć ulgę.

Jacek Kurski
20.12.2022 16:11 Jacek Kurski otrzymał tajemniczą paczkę. W przesyłce znalazł ludzkie zęby i kości

Pod adresem byłego prezesa TVP a obecnie funkcjonariusza Banku Światowego Jacka Kurskiego nieraz były rzucane pogróżki. Zdarzało się, że otrzymywał tajemnicze paczki. Okazuje się, że w jednej z nich były... ludzkie zęby i fragmenty kości. Jak się okazuje, Jacek Kursk nadal jest otoczony państwową ochroną.

kwaśniewski
13.12.2022 19:20 Kwaśniewski krytycznie o nominacji Kurskiego. "Jedyne, co go łączyło z bankiem, to kredyt"

Nie milkną komentarze, po zeszłotygodniowych informacjach, że Jacek Kurski, do niedawna prezes TVP, otrzymał posadę w Banku Centralnym. Wielu obserwatorów nie pozostawiło suchej nitki na nominacji polityka. "Dla nich liczy się tylko kasa. Bierni, mierni ale wierni. Koryto plus w pełnej okazałości" - grzmiał Borys Budka z PO. Krytycznych słów nie szczędził także Aleksander Kwaśniewski, który w rozmowie z Wprost stwierdził - Co do kwalifikacji pewnie jedyne, co go łączyło z bankiem, to kredyt - oznajmił były prezydent.

Projekt bez tytułu (6)
11.12.2022 08:34 Były prezes TVP skomentował nową posadę Jacka Kurskiego. "Bezczelne zawłaszczanie polityczne"

Nie milkną echa intratnego awansu byłego prezesa TVP. Tym razem sprawę skomentował jego poprzednik, Juliusz Braun. Przyznał, że choć "niewiele go już w Polsce dziwi", kwestii nowej posady Jacka Kurskiego się to udało.

Projekt bez tytułu (5)
10.12.2022 13:24 Jacek Kurski chciał zostać w polityce. Jarosława Kaczyńskiego przerosły jego żądania?

Jacek Kurski rozpoczął w tym miesiącu pracę w Grupie Banku Światowego. Jak się okazuje, były prezes TVP bardzo chciał wrócić do polskiej polityki. Lista jego żądań była jednak nie do zaakceptowania przez jego byłego zwierzchnika, Jarosława Kaczyńskiego.

Jacek Kurski
10.12.2022 12:06 Majmurek: "TV Korea Północna, oddział Warszawa". Tak działa "model Kurskiego"?

Jacek Kurski wkrótce wyruszy za ocean, by objąć posadę dyrektora w Banku Światowym. Były prezes TVP zostawia tym samym telewizyjne dziedzictwo daleko za sobą. Mimo to TVP wciąż realizuje model, który zbudował właśnie eksprezes. Czy sytuacja odmieni się po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych?"Model Kurskiego" jest zjawiskiem, z którym widzowie telewizji publicznej nie mieli do czynienia nigdy wcześniej, mimo że już w przeszłości TVP miewała problemy z upolitycznieniem. - Jednak to w czasach Kurskiego upolitycznienie telewizji osiągnęło poziom, którego wcześniej nikt sobie nawet nie był w stanie wyobrazić. To wtedy weszła ona w zupełnie nowy wymiar, w nowe uniwersum politycznej propagandy - pisze dziennikarz Jakub Majmurek w opinii opublikowanej na portalu Wirtualna Polska.

jacek kurski fakty
09.12.2022 19:59 Jacek Kurski mocno oberwał. "Fakty" TVN nie miały litości dla byłego prezesa TVP

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym, o czym poinformował za pomocą mediów społecznościowych. Tej okazji nie mogły zmarnować "Fakty" TVN. Redakcja programu po raz kolejny wbiła bolesną szpilę byłemu prezesowi TVP.

EN 01519088 1075
08.12.2022 22:41 Jacek Kurski dzięki pracy w TVP i Banku Światowym będzie mógł liczyć na ogromną emeryturę

Jacek Kurski rozpoczął w tym miesiącu pracę w Grupie Banku Światowego. Już wczoraj (7.12) informowaliśmy o tym, ile były prezes TVP zarobi w nowej pracy. Dziś (8.12) Super Express donosi, na jak wysoką emeryturę może liczyć Jacek Kurski.

Zagraniczne media nie pozostawiły suchej nitki na Jacku Kurskim.
08.12.2022 10:16 Zagraniczne media bezlitosne dla Jacka Kurskiego. "Bullterrier Jarosława Kaczyńskiego"

Środowa nominacja Jacka Kurskiego na intratną posadę w Banku Światowym wywołała niemałe poruszenie na polskiej scenie politycznej. Jak się jednak okazuje, o nowej roli byłego prezesa TVP nie omieszkały napisać zagraniczne media, które nie były przychylne dla polityka Solidarnej Polski.

Jacek Kurski ma stawiać twarde warunki Jarosławowi Kaczyńskiemu.
07.12.2022 22:54 Jacek Kurski dostał nową pracę. "Wiadomości" TVP poświęciły mu 35 sekund

Były prezes Telewizji Polskiej rozpoczął pracę w Grupie Banku Światowego. W głównym wydaniu "Wiadomości TVP" poświęcono tej informacji nieco ponad pół minuty.

EN 01498481 0033
07.12.2022 15:58 Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Ile zarobi?

Jacek Kurski, były prezes TVP, rozpoczął w tym miesiącu pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Jest to stanowisko zastępcy dyrektora wykonawczego, które wiąże się z pensją w wysokości 226,5 tys. dolarów rocznie, czyli ponad miliona zł.

Wrze po informacji o nowej pracy Jacka Kurskiego, opozycja się nie hamuje
07.12.2022 15:56 Nowa praca Jacka Kurskiego wywołała lawinę komentarzy. Opozycja grzmi i oskarża

Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Nowa posada byłego prezesa TVP wywołała jednoznaczną reakcję ze strony opozycji. - To będzie pierwszy Sylwester disco polo w tej szacownej instytucji - zakpiła posłanka Hanna Gill-Piątek.Jacek Kurski potwierdził, że TVP to już przeszłość i mierzy zdecydowanie wyżej. Nowa posada w Banku Światowym nie pozostała bez echa.Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director w Waszyngtonie w szwajcarsko-polskiej konstytuancie Grupy Banku Światowego. Mocnych słów pod adresem kariery byłego posła PiS nie szczędził Szymon Hołownia, czy Borys Budka.

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym, były prezes TVP skomentował medialne doniesienia
07.12.2022 11:28 Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Były prezes TVP zrezygnował z "ambicji politycznych"

Jacek Kurski nie jest już bezrobotny. Były prezes TVP znalazł nową pracę i pochwalił się, że wreszcie robi coś zgodnego ze swoim wykształceniem. Telewizję Polską zastąpił... Bank Światowy. - Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest - stwierdził Jacek Kurski na Twitterze.Jacek Kurski ma nową pracę. Były poseł PiS i były prezes TVP zdecydował się na krok w nieoczekiwaną stronę. Padła również deklaracja dotycząca wycofania się z życia publicznego oraz politycznego.

Jacek Kurski ma stawiać twarde warunki Jarosławowi Kaczyńskiemu.
06.12.2022 12:48 Jacek Kurski postawił warunki Kaczyńskiemu. Prezes PiS jasno odpowiedział

Według informacji przekazanych przez Radio ZET Jacek Kurski ma namawiać Jarosława Kaczyńskiego, by ten podjął decyzję o zmianie szefa polskiego rządu. Dodatkowo polityk Solidarnej Polski ma się ubiegać o zmianę na fotelu szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jarosław Kaczyński miał zaproponować byłemu prezesowi TVP stanowisko w rządzie, ten jednak twardo stoi przy swoich warunkach.

Jacek Kurski
28.11.2022 17:04 Jacek Kurski ma starać się o wejście do rządu. Jaką funkcję będzie pełnił były prezes TVP?

Jacek Kurski stara się o stanowisko w rządzie. Według informacji "Newsweeka" były prezes TVP podjął już odpowiednie rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Doniesienia Radia Zet wskazują, że polityk miałby pełnić funkcję nowego ministra cyfryzacji.

"Newsweek": Jacek Kurski wystartuje z listy PiS. Obietnicę miał złożyć sam prezes
27.11.2022 18:00 "Newsweek": Jacek Kurski wystartuje z listy PiS. Obietnicę miał złożyć sam prezes

Trwają gorączkowe przygotowania Prawa i Sprawiedliwości do sporządzania list na najbliższe wybory parlamentarne. Walka o miejsca z pewnością będzie zacięta, ale o swój los nie musi martwić się Jacek Kurski. Jak ustaliła dziennikarka "Newsweeka" Renata Grochal, byłemu prezesowi TVP lokatę obiecał sam prezes Jarosław Kaczyński. Wcześniej Kurski może jeszcze wejść do rządu, niewykluczone też, że zostanie zaangażowany w organizację kampanii wyborczej.

Jacek Kurski nie dołączy do rządu? Na biurko prezesa PiS trafiła niewygodna taśma
22.09.2022 14:00 Jacek Kurski nie dołączy do rządu? Na biurko prezesa PiS trafiła niewygodna taśma

Po odwołaniu z funkcji prezesa TVP Jacek Kurski nie może być pewien co do swojej politycznej przyszłości. Choć w mediach wiele spekulowało się o jego wejściu do rządu lub objęciu nadzoru nad kampanią PiS przed wyborami parlamentarnymi, coraz częściej mówi się, że władze partii nie palą się do współpracy z byłym posłem. Powodem tego ma być osobisty uraz, jaki żywi do niego Jarosław Kaczyński, któremu Kurski podpadł kilkoma niefortunnymi słowami.Telenowela, której głównym bohaterem jest Jacek Kurski, trwa od 5 września. Wtedy to, zupełnie nieoczekiwanie, odwołano go ze stanowiska prezesa TVP, które piastował z przerwami przez 6 lat, zaprowadzając na Woronicza swoje własne rządy.Szybko po detronizacji Kurskiego okazało się jednak, że nie jest on niezastąpiony, bowiem kandydat na jego następcę pojawił się równie szybko, jak były prezes Telewizji Publicznej zabierał swoje pudła z gabinetu.Początkowo widziano w tym posunięciu większą operację polityczną, obliczoną na obsadzenie "Kury" w nowej roli, o czym mówił nie tylko z wielką ekscytacją sam zainteresowany, ale także rzecznik PiS Radosław Fogiel.Mijały dni, a status Kurskiego wciąż się nie wyklarował. Podczas swojej ostatniej konferencji prezes PiS zapewniał jeszcze, że decyzje nie zapadły, a podejmie je kierownictwo partii. Teraz Onet donosi, że Kaczyński mógł blefować, bo wyrok na swojego byłego posła już wydał i bynajmniej nie jest on dla szukającego wakatu pozytywny.

Według informacji dziennikarza śledczego Radia ZET, Jacek Kurski ma zostać nowym ministrem cyfryzacji.
20.09.2022 10:03 Jacek Kurski nowym ministrem? Media obiegły zaskakujące informacje, rzecznik PiS zabrał głos

Według informacji przekazanych przez dziennikarza śledczego Radia ZET, Jacek Kurski jest poważnym kandydatem do objęcia resortu cyfryzacji. Oznaczałoby to kolejny awans polityczny członka Solidarnej Polski oraz mocne osłabienie pozycji premiera Mateusza Morawieckiego.

andrzej duda jarosław kaczyński
17.09.2022 08:49 Andrzej Duda odpowiedzialny za zwolnienie Jacka Kurskiego z TVP? Prezydent odpowiedział

Andrzej Duda w wywiadzie dla "Wprost" skomentował odejście Jacka Kurskiego z TVP. W pewien sposób można to poczytywać za sukces prezydenta, który do prezesa telewizji publicznej miał wiele zastrzeżeń. Jak się okazało, miał jednak nie przyłożyć do tej zmiany nawet palca. - Za chwilę wyjdzie na to, że odpowiadam jeszcze za gradobicie i koklusz - żartował w wywiadzie prezydent.

Joanna Kurska w szerej rozmowie podzieliła się swoimi obawami i nadziejami w związku z nadchodzącą przyszłością.
07.09.2022 21:43 Joanna Kurska wraca do pracy w TVP po dymisji swojego męża. "Wierzę, że wszystko da się poukładać"

W szczerej rozmowie z "Super Expressem" Joanna Kurska podzieliła się swoimi obawami i nadziejami w związku ze zbliżającą się przyszłością. Ostatnie dni dla pary małżeńskiej mogą być słodko-gorzkie, albowiem z jednej strony pozycję prezesa TVP utracił Jacek Kurski, lecz z drugiej, szefową "Pytanie na Śniadanie" została jego żona.

Mateusz Matyszkiewicz spotkał się z przedstawicielami Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ws. działalności TVP pod jego egidą.
07.09.2022 20:40 Nowy prezes TVP nie traci ani chwili, już wprowadza pierwsze zmiany. Widzowie zauważą różnicę?

Nowy prezes TVP jest już po rozmowie z przedstawicielami Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Mateusz Matyszkowicz miał się w niej podzielić swoimi przyszłymi poczynaniami m.in. w TVP Info. Czy to oznacza nowy kurs w starej telewizji?

  • 1
  • 2