Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Jacek Kurski ma kłopoty. Jest zawiadomienie do prokuratury
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 25.03.2024 21:33

Jacek Kurski ma kłopoty. Jest zawiadomienie do prokuratury

jacek kurski
Fot. East News/Pawel Wodzynski

Telewizja Polska wydała specjalny komunikat w sprawie działań kontrolnych, przeprowadzonych w spółce. W związku z wykazaniem szeregu nieprawidłowości, zdecydowano o złożeniu zawiadomienia do prokuratury. Chodzi o działania firmowane przez byłego prezesa zarządu, Jacka Kurskiego.

Kontrola w TVP. "Ktoś zniszczył media publiczne”

W związku ze zmianą zarządu Telewizji Polskiej, spółka przechodzi przez szereg działań kontrolnych. Ustalenia dotyczą nie tylko wyjątkowo wysokich wynagrodzeń niegdysiejszych twarzy stacji, ale także nieprawidłowości dotyczących samego zarządzania spółką. W zeszłym tygodniu minister kultury złożył zawiadomienie w sprawie "możliwości popełnienia przestępstwa” przez byłego prezesa zarządu TVP, Jacka Kurskiego.

Ktoś zniszczył media publiczne i musi ponieść za to odpowiedzialność. Samo odebranie narzędzia politycznego, jakim stała się telewizja publiczna w rękach Jacka Kurskiego, nie zmienia faktu, że misja telewizji publicznej nie była realizowana – mówił w rozmowie z „Wyborczą” minister kultury, Bartłomiej Sienkiewicz.

„Miał żonę i dziecko, a nocami napadał prostytutki”. Profiler o kulisach swojej pracy

TVP wykazało "wielomilionowe zobowiązania” poprzedniego zarządu

W poniedziałek, 25 marca, Centrum Informacji Telewizji Polskiej wydało komunikat w sprawie wykazanych nieprawidłowości. Poinformowano o złożeniu zawiadomienia do prokuratury

W dniu 21 marca br. Telewizja Polska S.A. w likwidacji skierowała do prokuratury zawiadomienie w sprawie szeregu nieprawidłowości przy zawieraniu umów, w których zaciągane były wielomilionowe zobowiązania, co narazić mogło TVP na szkodę wielkich rozmiarów. To efekt trwających działań kontrolnych – napisano.

ZOBACZ TAKŻE: Księża oburzeni zachowaniem parafian. Wydano komunikat

TVP zawiadamia prokuraturę ws. działań Jacka Kurskiego

W oświadczeniu Telewizji Polskiej doprecyzowano, że zawiadomienie dotyczy "działań firmowanych przez byłego prezesa Zarządu TVP Jacka Kurskiego”. Nieprawidłowości wykazane miały zostać także w działaniach innych członków zarządu i rady nadzorczej.

Telewizja Polska S.A. w likwidacji nie wyklucza, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw będzie uzupełniane o kolejne wątki, gdyż kontrola i szczegółowa analiza dokumentacji w Spółce prowadzone są nadal na szeroką skalę – dodano.

Źródło: wyborcza.pl, centruminformacji.tvp.pl