Goniec.pl
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

8 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Jacek Kurski rozpocznie nowy rok na intratnym stanowisku dyrektorskim w Banku Światowym. Wieści o nowej posadzie byłego prezesa Telewizji Polskiej stały się w części mediów powodem do wielu żartów. Nie odpuszczono więc także na antenie TVN24, gdzie w programie "Szkło kontaktowe" ujawniono nieznany dotąd fakt, który stawia byłego polityka w niezbyt korzystnym świetle.

"Szkło kontaktowe"o Jacku Kurskim w Banku Światowym

- Oficjalnie rekomendował go prezes NBP Adam Glapiński. W oficjalnym komunikacie jest o wielu talentach Kurskiego i doświadczeniu. O budowaniu partyjnej propagandy w TVP nie ma ani słowa – wybrzmiały "Fakty" w TVN, przygotowując materiał w zupełnie innej retoryce, niż nadawca publiczny.

Zagraniczne media nie pozostawiły suchej nitki na Jacku Kurskim.

Zagraniczne media bezlitosne dla Jacka Kurskiego. "Bullterrier Jarosława Kaczyńskiego"

CZYTAJ DALEJ

W podobnej konwencji wypowiadali się Tomasz Sianecki i Tomasz Jachimek, czyli gospodarze popularnego programu publicystycznego z lekkim zabarwieniem satyrycznym. W "Szkle kontaktowym" omówiono bowiem ową "laurkę", jaką wystawiły "Fakty" Jackowi Kurskiemu. Szczególną uwagę na wykorzystany w materiale fragment, kiedy Jacek Kurski przechadza się po Sejmie w dość osobliwych okularach a’la Michał Wiśniewski.

Przytoczono także kilka szczegółów nowego "stołka" pupila Jarosława Kaczyńskiego. Z waszyngtońskiej centrali na jego konto rocznie wpłynie okrągły milion złotych. Jego praca będzie odporna także na zmianę politycznej władzy w Polsce.

Te ciekawostki dość uszczypliwie skomentował jeden z prowadzących "Szkło kontaktowe", po czym uznał za stosowne, by podzielić się z rozmówcą pewną interesującą anegdotą związaną z bohaterem tematu.- On przegrał ze mną zakład i jest mi winny butelkę whisky, myślę, że już z osiem lat co najmniej – rozpoczął Tomasz Sianecki, po czym dodał:

- Kiedyś pan Jacek Kurski oglądał nie tylko telewizją publiczną, ale i nas, i napisał mi, że nie mówi się "kopalń", ale "kopalni". Ja mu na to natychmiast, że to nie prawda, że to jest oboczność. Wtedy on zaproponował ten zakład, założyliśmy się i przegrał – opowiadał.

- A czy honorowało się zachował? - dopytywał Jachimek.

- Nie, ale czy Pana to zaskoczyło? – zripostował rozbawiony dziennikarz.

Jarosław Kaczyński

Zapytaliśmy sztucznej inteligencji, jak widzi Kaczyńskiego. Numer 3 zaskakuje, ale 7 to prawdziwa petarda

Jarosław Kaczyński to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najpopularniejszych obecnie postaci na polskiej scenie politycznej. Ciężko znaleźć osobę w naszym kraju, która choć raz nie słyszałaby o jego działalności. Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezes Prawa i Sprawiedliwości widziany jest okiem sztucznej inteligencji. Niektóre z portretów szefa PiS, które powstały automatycznie na podstawie algorytmów wykorzystywanych przez urządzenia, mogą zaskoczyć.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Marcin Prokop zatańczył jak góal w Dzień dobry TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Marcina Prokopa poniosło. Tego nie było w scenariuszu

Czytaj więcej >
Katarzyna CIchopek w Jordanii poddała się ciekawemu zabiegowi. Fot. Instagram @katarzynacichopek

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zażywają kąpieli błotnych

Czytaj więcej >
Ryszatd Kotys miał urok i wróżono mu wielką karierę. Fot. kapif

Gwiazdy

Ryszard Kotys w młodości zachwycał "mocną, brutalną i męską twarzą". Wróżono mu wielką karierę. Jak wtedy wyglądał?

Czytaj więcej >
Jacek Sasin, fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

"Szkło kontaktowe" zadrwiło z Jacka Sasina. Ten żart polityk zapamięta na długo

Czytaj więcej >
Paulina Krupińska, fot. KAPiF

Gwiazdy

Paulina Krupińska w żałobie. Nie żyje jej kolega z TVN

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Andrzej Śliwa nie żyje. Gitarzysta Mr. Lonely miał 55 lat

Czytaj więcej >