Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk uderza w nowy rząd. "Ci ludzie nienawidzą Polski"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.12.2023 19:14

Tadeusz Rydzyk uderza w nowy rząd. "Ci ludzie nienawidzą Polski"

Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu portalowi wPolityce. Redemptorysta poruszył w nim wiele istotnych kwestii. Przyznał między innymi, że obawia się "uderzenia" nowych władz w Radio Maryja. - Polacy muszą się mobilizować, bo zagrożonych jest wiele spraw - podkreślał.

Ojciec Rydzyk o wyborach parlamentarnych

Ojciec Rydzyk bardzo stanowczo skomentował wyniki październikowych wyborów parlamentarnych. Stwierdził, że jest to wynik manipulacji. - To, co dokonało się ostatnio w Polsce - to moja opinia, subiektywna - to jest wynik wielkiej manipulacji. I myślę, że to nie były jednostki, które grały w tym teatrze manipulacji, to byli ludzie zorganizowani, przeszkoleni, finansowani, będący częścią wielkiej struktury, wielkiej, jak to nazywam, międzynarodówki - powiedział Rydzyk w rozmowie z portalem.

- To są ci, którzy Polski nienawidzą, zwłaszcza takiej, która ma wiarę w sercu, jest wierna tradycji humanistycznej, szanuje swoich bohaterów i świętych - dodawał redemptorysta.

800 plus już od 1 stycznia. Niektórzy dostaną nawet 1600 złotych

Ojciec Rydzyk o przyszłości Radia Maryja

Ojciec Rydzyk został również zapytany o to, czy nie obawia się o przyszłość swoich mediów i zmian, które zdaniem przeprowadzającego wywiad Michała Karnowskiego, "zapowiadała część środowisk przejmujących władzę".

- To ujadanie na Radio Maryja jest bardzo niesprawiedliwe, nie oparte na faktach czy merytorycznej rozmowie. W ogóle atak za dobro to jest coś najgorszego, do czego nas doprowadzili. Wiedzą, że jesteśmy jako naród emocjonalni i to wykorzystują - stwierdził Rydzyk.

Ojciec Rydzyk apeluje do Polaków

Ojciec Rydzyk stanowczo podkreślił, że kierowanie mediami to nie jest zwykła ośmiogodzinna praca. Wymaga to "wielkiego wysiłku, pracy przez większość doby, stałej troski, znoszenia stresów".

- Polacy muszą się dziś mobilizować, bo zagrożonych jest wiele spraw. W Radio Maryja też będą chcieli uderzyć - zaapelował ojciec dyrektor do rodaków.


Źródło: wPolityce.pl