Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Radio Maryja znów wbija kij w mrowisko. Oberwało się dotychczasowym sojusznikom, "to jest niegodziwe"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.12.2023 08:53

Radio Maryja znów wbija kij w mrowisko. Oberwało się dotychczasowym sojusznikom, "to jest niegodziwe"

Tadeusz Rydzyk
YouTube/Radio Maryja

Prawo i Sprawiedliwość coraz bardziej podpada środowiskom związanym z Tadeuszem Rydzykiem. W ostatnim czasie w Radiu Maryja usłyszeć można głośną krytykę działań polityków tego ugrupowania, bezpośrednio związaną z ustawą o finansowaniu in vitro. Tym razem na internetowej stronie rozgłośni ukazał się tekst nieprzychylny wobec tych posłów, którzy opowiedzieli się za obywatelskim projektem. Czyżby właśnie rozpadał się długoletni sojusz?

Kontrowersje wokół ustawy o finansowaniu in vitro

To miał być jeden z tych projektów, którymi w pierwszej kolejności zajmie się opozycja, gdy tylko dojdzie do władzy i tak właśnie się stało. Obywatelska inicjatywa przywrócenia finansowania in vitro z budżetu państwa została przegłosowana przez Sejm, a swoją cegiełkę dołożyli do tego także niektórzy politycy PiS.

To dość niespodziewane, bowiem to właśnie te ugrupowanie zlikwidowało państwowe finansowanie procedury krótko po tym, jak wygrało wybory w 2015 roku. Zwrot jest zauważalny nawet u samego premiera, który niedawno stwierdził, że tak naprawdę zawsze życzliwym okiem patrzył na takie wsparcie dla niemogących mieć dzieci.

Istna wolta posłów niedawnego obozu rządzącego została zauważona nie tylko przez dziennikarzy, ale też środowiska związane z Radiem Maryja i o. Tadeuszem Rydzykiem. Te jednak nie są zachwycone cudowną przemianą i nie zamierzają milczeć. Właśnie dlatego, choć to nieco zaskakujące, zdecydowały się na ostrą krytykę sojusznika. Padły naprawdę poważne oskarżenia.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Krytyczne słowa pod adresem PiS ze strony Radia Maryja

Na stronie internetowej Radia Maryja ukazał się tekst, w którym cytowana jest m.in. wypowiedź dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka. Magdalena Guziak-Nowak wyraziła głębokie zaniepokojenie zachowaniem posłów, którzy zdecydowali się na poparcie wspomnianego projektu. Jej zdaniem, taka strategia polityczna jest krótkowzroczna.

ZOBACZ: Gorąco u Tadeusza Rydzyka. Mocne słowa w Radiu Maryja, grzmią o zdradzie

-  Pojawia się w tym miejscu pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość zaczyna dryfować w kierunku bardziej liberalnym po to, żeby zyskać głosy elektoratu liberalnego. Mateusz Morawiecki próbuje wciąż tworzyć rząd, więc może chce tymi działaniami zdobyć poparcie. Jest to jednak działanie krótkowzroczne - stwierdziła.

Skandaliczne słowa znanego ginekologa

Głos w sprawie zabrał także oburzony pomysłem, znany z kontrowersji ginekolog-położnik, prof. Bogdan Chazan. Lekarz wskazuje przy tym na niefortunność ewentualnej daty wejścia w życie ustawy.

- To, że ta ustawa właśnie wtedy (1 czerwca 2024 - przyp.red.) miałaby wejść w życie, nie jest bynajmniej "prezentem" dla dzieci. Powstaje w tym miejscu poważny dysonans, ponieważ dzieci traktuje się przedmiotowo. To jest niegodziwe. Należy pamiętać, że dzieci są darem dla rodziców. Dzieci się nie "posiada" w sensie przedmiotowym. One są nam dane - powiedział.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk ma poważny problem. Ujawnili daty, to może być koniec rządowych pieniędzy

Medyk idzie w swoich rozważaniach nawet dalej i straszy społeczeństwo stwierdzeniami, jakoby in vitro było szkodliwe, bo amoralne i nieetyczne. Jego zdaniem, to “przejaw dominacji zimnego, nieludzkiego traktowania życia ludzkiego nad miłością i godnością każdego człowieka”.

- In vitro to tworzenie ludzi kosztem innych – już poczętych istnień ludzkich, które zamrożone na wiele lat, czekają na swoją szansę - grzmi.

Źródło: Radio Maryja, o2.pl