Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk grzmiał z ambony. Nagle wypalił o Janie Pawle II
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 03.12.2023 18:07

Tadeusz Rydzyk grzmiał z ambony. Nagle wypalił o Janie Pawle II

Tadeusz Rydzyk
Paweł Skraba/AGENCJA SE

Na obchodach 32. Rocznicy powstania Radia Maryja zabrał głos nie kto inny, jak Tadeusz Rydzyk. Oburzony redemptorysta komentuje stan polskiej młodzieży, mającej być „uwiedzioną przez internety”.

Rozgoryczony Tadeusz Rydzyk na urodzinach Radia Maryja

W sobotę w Toruniu miały miejsce obchody 32. rocznicy założenia Radia Maryja. Swoje wystąpienie uskutecznił także o. Tadeusz Rydzyk. Padły komentarze nie tylko dotyczące współczesnej młodzieży, ale i mediów.

Redemptorysta wygłosił płomienne przemówienie, zawierające polecenia dla społeczności „Młodzież poderwać (powinni - przyp. red.) wszyscy - księża, nauczyciele, rodzice i dziadkowie. Do roboty, naprawdę. Przekazać historię. Nie żartuję” - grzmiał cytowany przez Wirtualną Polskę.

"Życie zakonne po godzinach". Tak się bawią zakonnice i księża, nagranie hitem sieci

Mocne słowa Tadeusza Rydzyka

Jednocześnie przedstawił swoją diagnozę co do obecnego stanu młodzieży.

- Widzicie co się dzieje w Polsce? Nie? Polska młodzież została uwiedziona przez te internety. Trzeba się wziąć do roboty. Chcecie, żeby Polska zginęła? Polska Jana Pawła II? Chcecie, żeby papieża obrzucono błotem? Nie? To trzeba się za młodzież wziąć - grzmiał z ambony Tadeusz Rydzyk.

„To jest coś strasznego” – mówi Ojciec Rydzyk o mediach

Tadeusz Rydzyk podzielił się swoimi przemyśleniami co do obecnego stanu mediów i rzekomych kłamstw, które się tam pojawiają.

- Wy się śmiejecie...Ale ile lat my to mówimy... Jakie są kłamstwa w mediach. Polacy to piją jak wodę. I katolicy. Ilu ludzi jeszcze wczoraj pytało mnie o Maybachy. Co za głupota. Ale to byli towarzysze. Oni rozprowadzali takie wiadomości – zarzekał się wraz z kilkoma anegdotami.

Obchody 32. rocznicy były celebrowane także przez przedstawicieli związanych z partią PiS. Jak podaje Wirtualna Polska, w Toruniu pojawili się m.in. minister sprawiedliwości Marcin Warchoł czy byli ministrowie: sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro, oraz edukacji i nauki – Przemysław Czarnek. Na uroczystości wygłoszony został także specjalny list prezydenta Andrzeja Dudy.

- Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także społecznym – wygłosiła słowa Andrzeja Dudy szefowa jego kancelarii.

Źródło: wp.pl