Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > "Życie zakonne po godzinach". Tak się bawią zakonnice i księża, nagranie hitem sieci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.11.2023 09:45

"Życie zakonne po godzinach". Tak się bawią zakonnice i księża, nagranie hitem sieci

nagranie
Facebook @NINIWA

Na profilu młodzieżowego stowarzyszenia katolickiego NINIWA w mediach społecznościowych opublikowano nagranie, które pokazuje, co zakonnice i księża robią "po godzinach". Film bardzo szybko zyskał rozgłos i stał się popularny w sieci. Internauci zasypali go lawiną komentarzy.

Życie zakonne po godzinach. Katolickie stowarzyszenie NINIWA

Katolickie stowarzyszenie NINIWA to wspólnota młodych ludzi założona w 2010 roku. - Chcemy poznawać życie, rozwijać wiarę, by stać się świętymi - zapowiada na swojej stronie internetowej stowarzyszenie. - Odważnie odpowiadamy na współczesne wyzwania świata - czytamy.

- Stowarzyszenie ma służyć pozyskiwaniu środków do finansowania inicjatyw młodzieżowych i formacyjnych, a także umożliwiać coraz szerszą promocję naszej działalności, kontakt z mediami, darczyńcami itd. Jest to jego główny cel - czytamy na stronie stowarzyszenia.

- Wszyscy jesteśmy niniwitami, którzy ciągle potrzebują Bożego przebaczenia i miłości. Jednocześnie jak Jonasz idziemy do współczesnego świata, by głosić tę miłość i prowadzić ludzi do spotkania z Bogiem - głosi oficjalna strona organizacji.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

"Życie zakonne po godzinach". Nagranie hitem w sieci

Członkowie stowarzyszenia z całą pewnością mają duże poczucie humoru i dystans do siebie. Ich zabawne nagranie, które pojawiło się w mediach społecznościowych, wielu internautów rozbawiło do łez. Na filmie widzimy zakonnice i księży tańczących w rytm popularnej muzyki. Towarzyszą im ważne cytaty z Pisma Świętego. Nagranie zostało nakręcone w Oblackim Centrum Młodzieży w Lublińcu.

- Życie zakonne po godzinach. Pozdrawiamy z 4. Zakonnego Forum Duszpasterstw Młodzieży i Powołań! - brzmi opis nagrania, które bardzo szybko zrobiło furorę w internecie.  

Internauci reagują na film. "Kocham takich ludzi"

Film organizacji zaledwie kilkanaście godzin po opublikowaniu zyskał ponad 180 tysięcy wyświetleń. Internauci zareagowali na niego bardzo pozytywnie. "Aaa, jacy wy jesteście pozytywni, kocham", "Super wyszło", "Jestem agnostykiem, ale polubiłem, bo świetna energia z tego filmu" - czytamy między innymi w komentarzach.

Wideo dosłownie uruchomiło lawinę miłych i pozytywnych komentarzy.
"Pocieszne. Kocham takich ludzi", "Super. Jesteście kochani. Potrzebni", "W jedności siła" - piszą internauci.