Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Są wstępne wyniki sekcji zwłok zabitego 6-latka. "Chłopczyk musiał cierpieć"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.10.2023 15:39

Są wstępne wyniki sekcji zwłok zabitego 6-latka. "Chłopczyk musiał cierpieć"

policja Grzegorz Borys
Pomorska Policja

W sprawie zabójstwa 6-latka z Gdyni pojawiły się nowe informacje. Nie chodzi jednak o trwające trzecią dobę poszukiwania Grzegorza Borysa. Śledczy otrzymali już wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanego chłopca. Wnioski na temat obrażeń ujawnionych przez lekarzy sugerują, że dziecko nie zmarło szybko.

Nowe informacje ws. zabójstwa 6-latka z Gdyni

Odbyła się już sekcja zwłok znalezionego przez matkę 6-latka. Ciało chłopca znajdowało się w mieszkaniu w Gdyni i ratownicy nie mieli możliwości uratowania dziecka.

Nieustannie trwają poszukiwania Grzegorza Borysa. 44-latek podejrzewany jest o zamordowanie syna. W sprawie pojawiają się nowe fakty, a jednym z nich jest możliwość zaplanowania zbrodni, gdyż poszukiwany mężczyzna uciekł z plecakiem z narzędziami do survivalu. Śledczy przekazali kolejne wiadomości na temat tej sprawy. Chodzi o wyniki sekcji zwłok 6-letniego chłopca.

Nowe fakty ws. zabójstwa 6-latka w Gdyni. Ujawnili nagranie z monitoringu, to może być klucz do sprawy

Są wstępne wyniki akcji zwłok 6-latka z Gdyni

Jak zginął 6-letni Olek z Gdyni? Wstępne wyniki sekcji zwłok dziecka zamordowanego najprawdopodobniej przez własnego ojca wskazują, iż chłopiec nie umarł szybko.

ZOBACZ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Policja pokazała nowe zdjęcia i wideo z poszukiwanym 44-latkiem

- Chłopczyk musiał cierpieć. Ojciec wiedział, że chce go zabić. Zadał dziecku rozległą ranę szyi. Chłopiec się wykrwawił - przekazał jako pierwszy Fakt. Prokurator Grażyna Wawryniuk potwierdziła niejako te słowa w swoim komentarzu dla dziennika.

- Ze wstępnych ustaleń biegłych wynika, że przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny, współistniejący z niedotlenieniem mózgu w następstwie krwotoku z uszkodzonych dużych naczyń krwionośnych w obrębie rozległej rany ciętej szyi - przekazała prokurator.

Wyniki sekcji zwłok zważyły na wydaniu listo gończego za Grzegorzem Borysem

Wyniki sekcji zwłok zamordowanego 6-latka rzucają nowe światło na przekazane późnym wieczorem w sobotę 21 października informacje o wydanie listu gończego za Grzegorzem Borysem. Wskazywano, iż podstawą do wydania dokumentu był art. 148 par. 2 pkt 1 kk, czyli przestępstwo polegające na zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem.

ZOBACZ: Obława za ojcem zabitego 6-latka. Psy tropiące wskazały jedno miejsce

Policja publikuje kolejne zdjęcia Grzegorza Borysa, ale funkcjonariusze apelują o to, by nie próbować samodzielnie zatrzymywać 44-latka podejrzewanego o morderstwo 6-letniego syna. Śledczy wskazują, iż poszukiwany może być niebezpieczny.

Źródło: Fakt