Goniec.pl > Wiadomości > Rozpędzone BMW huknęło w rowerzystę, mężczyzna aż wyleciał w powietrze. Nagranie trafiło do sieci
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.05.2023 16:47

Rozpędzone BMW huknęło w rowerzystę, mężczyzna aż wyleciał w powietrze. Nagranie trafiło do sieci

Toruń potrącenie rowerzysty
facebook.com/Kiełpiński Konkretnie (zrzuty ekranu)

Do sieci trafiło szokujące nagranie z Torunia (woj. kujawsko-pomorskie). Widzimy na nim rozpędzony samochód, uderzający z impetem w rowerzystę na przejściu dla pieszych. Obok pasów znajdował się wydzielony przejazd dla użytkowników jednośladów. Rowerzysta trafił do szpitala. 24-letniego kierowcę czekają teraz poważne konsekwencje…
 

Toruń. Rowerzysta potrącony przez 24-latka. Nagranie obiegło sieć

Sytuacja miała miejsce w niedzielę po godzinie 13 na przejściu dla pieszych ze ścieżką dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Watzenrodego i Ugory w Toruniu. Groźnie wyglądający wypadek rowerzysty uwiecznił na nagraniu publicysta Jacek Kiełpiński na profilu Kiełpiński Konkretnie na Facebooku.

Na wideo widzimy rozpędzony samochód marki BMW, który z impetem uderza w przejeżdżającego ścieżką rowerzystę. Na prawym pasie w tym samym czasie inny pojazd ustępował pierwszeństwa pieszym i rowerzystom. Siła uderzenia była tak duża, że mężczyzna aż wyleciał w powietrze. 

Michał Szpak zaśpiewał utwór Violetty Villas. Tuż po występie odezwał się do niego syn artystki

24-letni sprawca był pijany

Jak informuje portal Torun.naszemiasto.pl., sprawcą wypadku okazał się młody kierowca bmw. - Mający 24 lata kierujący samochodem marki BMW doprowadził do zderzenia z rowerzystą – przekazał serwisowi st. sierż. Sebastian Pypczyński, z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. 

Poszkodowany użytkownik jednośladu trafił do szpitala. Na ten moment nie wiadomo, jak zdarzenie zostanie zakwalifikowane - jako wypadek, czy jako kolizja. Decyzja uzależniona będzie od opinii wydanej przez lekarza, który przebada potrąconego rowerzystę. 

- Kierujący samochodem był nietrzeźwy - oznajmił Pypczyński. Nie ujawniono, jak duże stężenie alkoholu w organizmie miał 24-latek. Od opinii medyka zależeć będą również potencjalne konsekwencje dla 24-letniego kierowcy.
 

Piotrków Trybunalski. O krok od tragedii na przejściu dla pieszych

Do tragedii na przejściu dla pieszych mogło również dojść w Piotrkowie Trybunalskim. Nagranie niebezpiecznego zdarzenia trafiło do lokalnej policji.

- Na nagraniu widać, że w pewnym momencie z lewej strony na przejście dla pieszych z zapaloną sygnalizacją świetlną w kolorze zielonym wchodzą dwie kobiety, jedna z nich prowadzi przed sobą dziecięcy wózek - przekazała aspirant sztabowa Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Kiedy kobiety i wózek znajdowały się już niemal na samym środku jezdni, nagle nadjechał samochód. Pojazd wyjechał z ulicy Stronczyńskiego, nie zważając na osoby przechodzące przez drogę. Bez ustąpienia pierwszeństwa przejechał przez pasy. Tragedii zapobiegł refleks jednej z kobiet, która odskoczyła do tyłu i pociągnęła ze sobą wózek. Do nieszczęścia zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

- Gdyby nie szybka reakcja prowadzącej wózek, mogłoby dojść do tragedii. Kobieta, widząc, że pojazd wjeżdża na przejście, odskoczyła do tyłu razem z wózkiem, a kierowca pojazdu odjechał - wyjaśniała policjantka.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl