Goniec.pl > Wiadomości > Mężczyzna rzucił się na jadący pociąg, wszystko zaplanował. Nagranie z Polski obiegło sieć
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.05.2023 14:22

Mężczyzna rzucił się na jadący pociąg, wszystko zaplanował. Nagranie z Polski obiegło sieć

pociąg mężczyzna
Facebook.com/Dziwne sytuacje w Katowicach i okolicach

Groźne i bezmyślne zachowanie mężczyzny w Katowicach. Bohater filmu dosłownie przeczepił się do pociągu Kolei Śląskich. Skład był już w ruchu, gdy nagle pasażer na gapę skoczył na drzwi i złapał się rączki ułatwiającej wsiadanie. Wszystko wskazuje, że dokładnie to zaplanował. Internetowa sława okazała się jednak kapryśna, gdyż większość komentujących krytykuje nieodpowiedzialny czyn.

Nagranie z katowickiego dworca obiegło sieć, nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny

Pociągi nie mają w Polsce dobrej sławy. Wielkie opóźnienia i absurdalne sytuacje sprawiają, że przeważnie podróżni czują się niczym w filmie Barei. Niemniej nagranie, które stało się hitem sieci, pokazuje, że problemy na kolei to nie tylko wina PKP.

Na facebookowym profilu “Dziwne sytuacje w Katowicach i okolicach” pojawiło się nagranie z dworca. Widać na nim biały pociąg ozdobiony kolorami Kolei Śląskich. Widoczny przez chwilę statyw wskazuje, że nierozważny mężczyzna wszystko zaplanował. Chciał stać się internetową gwiazdą?

Polsat Superhit Festiwal 2023. Michał Szpak zaskoczył Polaków. Ten występ przejdzie do historii

Pasażer na gapę mógł nawet zginąć

Nie ma wątpliwości, że zachowanie mężczyzny zagroziło nie tylko jego zdrowiu i życiu. Na krótkim nagraniu widać, jak na jadący pociąg dosłownie ktoś się rzuca. 

Mężczyzna celował stopami w schodki wagonu. Rękoma natomiast chwycił metalową rączkę ułatwiająca wsiadanie. Na całe szczęście trafił w cel. W innym przypadku spadłby na tory, a tam mógłby zostać rozjechany przez ciężkie koła.

Film trwa tylko kilka sekund, więc nie jest wiadome, jak długo nieodpowiedzialny mężczyzna jechał, trzymając się pociągu. Najpewniej konduktor bardzo szybko zareagował na niecodzienny widok w lusterku i zatrzymał skład. - Więcej szczęścia niż… - napisali administratorzy fanpage’u, gdzie opublikowano nagranie. Internauci również nie byli łagodni w swojej ocenie, a mężczyzna może ponieść konsekwencje swoich działań.

Internauci oburzeni zachowaniem mężczyzny

Mężczyzna skoczył na pociąg i liczył, że zaimponuje internautom? Niestety… boleśnie się przeliczył. Komentujący byli oburzeni zachowaniem pasażera na gapę. - Później przez takiego pociągi odwołane, opóźnione i ludzie nie mają jak dojechać do/z pracy. Mam nadzieję, że beknął jakiś mandat za to... - stwierdził jeden z komentujących. Jeszcze inne głosy drwiły, że to wina inflacji i braku możliwości zakupu biletu.

Ktoś inny dodał, że to idealny przykład działania selekcji naturalnej. - Jak by się debilowi coś stało, to ruch zablokowany, ludzie spóźnieni, jeszcze wrażliwych by naraził na przykre wspomnienia - czytamy w innym komentarzu.

Czy główny “bohater” nagrania z katowickiego dworca może mieć problemy? Owszem. Jeżeli do sprawy została lub zostanie zaangażowana policja, to pasażer na gapę może zostać ukarany nawet 600 zł grzywny. To wszystko z racji odpowiadania za “spowodowania zatrzymania lub zmiany trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny”.

Źródło: Facebook.com/Dziwne sytuacje w Katowicach i okolicach