Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosyjski minister spraw zagranicznych: Rosja nie zamierza okupować Ukrainy
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 25.02.2022 12:56

Rosyjski minister spraw zagranicznych: Rosja nie zamierza okupować Ukrainy

Sergiej Ławrow. Rosja nie zamierza okupować Ukrainy
EAST NEWS

Od dwóch dni wojska rosyjskie atakują terytorium Ukrainę. Dziś rano armia agresora dotarła do Kijowa i rozpoczęła ostrzał rakietowy. Giną niewinni ludzie. Tymczasem szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow ogłosił, że „Rosja nie zamierza okupować Ukrainy, ani atakować cywilów".

Obecnie głównym celem rosyjskich wojsk, które wtargnęły na Ukrainę z Białorusi, jest Kijów. Ukraińcy szykują się do obrony stolicy. W związku z agresją Rosji na Ukrainę na pytania dziennikarzy odpowiadał dziś rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Wśród propagandowych haseł padły również zapewnienia, że Rosja nie zamierza okupować Ukrainy.

Według ministra Rosjanie są gotowi do rozmów, nie zamierzają atakować cywilów i chcą, by Ukraińcy pozostali niezależni. Ławrow podkreślił, że Rosja nie widzi obecnie możliwości uznania ukraińskiego rządu za demokratyczny, powołując się na słowa Władimira Putina o „neonazistowskim rządzie".

Zdaniem Ławrowa, „prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski kłamie, gdy mówi, że jest gotowy do rozmów o neutralnym statusie Ukrainy. Rosja jest gotowa do rozmów, w momencie, gdy ukraińska armia przestanie walczyć".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: rmf24.pl