Goniec.pl
Roman Giertych prosi Jarosława Kaczyńskiego o zwrot kurtki, w tle post kabaretu Neo-Nówka

Piotr Molecki/East News;

Roman Giertych zakpił z Jarosława Kaczyńskiego. "Jarek, dostałeś już kurtkę? Oddaj moją"

2 Października 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Roman Giertych nie odpuszcza i jednym głosem z kabaretem Neo-Nówka zakpił z Jarosława Kaczyńskiego. Artyści wstawili niepozorne zdjęcie z Nashville. Prezes PiS został poproszony o zwrot kurtki, która stała się obiektem żartów po przeszukaniu domu rodziny Giertych przez agentów CBA w 2020 r.

Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w dwóch niezależnych źródłach.

Roman Giertych od czasu głośnego oskarżenia i przeszukania domu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2020 r. nie przegapi żadnej okazji, by uderzyć w Jarosława Kaczyńskiego. Tak jest i tym razem. Trudno powstrzymać śmiech po niecodziennej współpracy kabareciarzy i byłego ministra.

Morawiecki

Ambasador RP w Rosji wydał pilny apel. Rekomenduje Polakom powrót do ojczyzny

CZYTAJ DALEJ

Na Twitterze Romana Giertycha pojawił się kolejny cios wymierzony w prezesa PiS. Tym razem były minister edukacji odpowiedzialny za słynne mundurki na "broń" wybrał... kpiny.

Roman Giertych chce, by Jarosław Kaczyński oddał mu kurtkę

Roman Giertych ochoczo podłapał najnowszy żart kabaretu Neo-Nówka. Artyści będący obecnie w niełasce władzy opublikowali zdjęcie zza oceanu, a dokładnie ze światowej stolicy muzyki country, czyli Nashville.

- Będąc w Nashville, znaleźliśmy coś dla prezesa, teraz już może oddać kurtkę Romanowi Giertychowi - napisali członkowie kabaretu Neo-Nówka pod zdjęciem czarnej kurtki. Prawnik (ku ironii zawodu) walczący obecnie głównie z Prawem i Sprawiedliwością nie omieszkał wykorzystać tej okazji.

Roman Giertych skierował w stronę Jarosława Kaczyńskiego pytanie oraz prośbę. Żadne z nich nie podnosi prestiżu wszystkowiedzącego prezesa PiS. - Jarek, dostałeś już kurtkę od Neo-Nówki? Oddaj moją - napisał poprzednik Przemysława Czarnka. Na tym jednak nie poprzestał.

Roman Giertych zmarzł przez... minister Moskwę

Żart o kurtce Romana Giertycha połączony został przez niego z ciosem w stronę absurdalnych rad polityków skierowanych do zwykłych ludzi. Wcześniej mieliśmy brać kredyt i zmienić pracę, a obecnie zbierać chrust, ocieplić dom i... zmniejszyć temperaturę w domu.

Jarosław Kaczyński

14. emerytura. Jarosław Kaczyński w Kołobrzegu zapowiada trwałe świadczenie

CZYTAJ DALEJ

Roman Giertych ma nadzieję, że Jarosław Kaczyński odda mu kurtkę, gdyż marznie ze względu na polecenie minister klimatu i środowiska. - Włączyłem piec na 17 stopni, tak jak kazała minister Moskwa i strasznie zmarzłem - dodał były polityk w drugiej części wpisu.

Kurtka Romana Giertycha w szafie Jarosława Kaczyńskiego?

Neo-Nówka sprytnie wykorzystała incydent sprzed dwóch lat. Mowa o sytuacji, gdy w czasie przeszukania domu Romana Giertycha zniknąć miała kurtka mecenasa. Padły oskarżenia wobec agentów CBA, ale dyskusja na temat odzienia wybuchła chwilę później.

Jarosław Kaczyński publicznie pojawił się w charakterystycznej kurtce. Była ona zdecydowanie zbyt duża oraz zbyt długa jak, na postawę i wzrost prezesa PiS. Internauci szybko dodali dwa do dwóch i wywnioskowali, że kurtka Romana Giertycha "wylądowała" w żoliborskiej szafie prezesa PiS.

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, natemat

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

BYAMBASUREN BYAMBA-OCHIR/AFP/East News

Wiadomości

Mongolia: Protesty przeciwko inflacji i korupcji. Szturm na budynki rządowe

Czytaj więcej >
Kaczyński Morawiecki

Wiadomości

PiS padł ofiarą własnej propagandy? "Mogą powstrzymać katastrofę"

Czytaj więcej >
Macron Putin

Wiadomości

Macron chce gwarancji dla Putina? "To forma targu"

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk broni biskupa, który tuszował pedofilię. "Tak powstają święci"

Czytaj więcej >
TVP

Wiadomości

Polacy "wydali wyrok" na TVP. Liczby mówią wszystko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >