Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Incydent na wiecu Jarosława Kaczyńskiego. Przeciwnik prezesa PiS został wyprowadzony przez służby

2 Października 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Jarosław Kaczyński został boleśnie upokorzony podczas wiecu w Szczecinie. - Hańba! Kłamstwo! - wykrzykiwali uczestnicy spotkania i osoby protestujące na zewnątrz. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, swoim zwyczajem, widząc nieprzyjazne mu twarze, nakazał ochroniarzom, by wyprowadzili oponenta. Dopiero wtedy odważył się ocenić jego zachowanie w przemówieniu. Polityk bywa odważny tylko za plecami wrogów?

Jarosław Kaczyński ostatnio nie ma dobrej passy. Choć wytrwale przemierza Polskę, chwaląc się galopującą inflacją i homofobicznymi poglądami, obywatele nie witają go z otwartymi ramionami. Wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości został powitany w Kołobrzegu banerem z wymownym napisem: "Polska w ruinie. Dzięki tobie, sk****synie" i jego zdjęciem.

Grzegorz Braun

Karczemna awantura w Sejmie. Gosiewska pokazała Braunowi, gdzie jego miejsce

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński został wybuczany na wiecu. "Kłamstwo! Hańba!"

Pod salami, do których zazwyczaj są podobno wpuszczane tylko osoby przywiezione przez prezesa, na Jarosława Kaczyńskiego czekają zwykle zbulwersowani Polacy, którzy boleśnie odczuwają wzrost cen i nie są w stanie "zacisnąć zębów", jak nakazuje im rząd PiS. Tak było także w Szczecinie, gdzie jeden z protestujących dostał się do środka.

- Kłamstwo! Hańba! - krzyczał mężczyzna. Jarosław Kaczyński, schowany za plecami ochroniarzy, kontynuował przemówienie. Przekonywał zgromadzonych, że niezadowolony obywatel został "nasłany przez polityków partii opozycyjnych". - Komu on służy? - pytał prezes PiS, wyraźnie niezadowolony z faktu, że ktoś nie jest jego zwolennikiem.

- Nie miał nic przeciwko temu, żeby ten młodzieniec tutaj wrócił, żeby tylko nie zakłócał spotkania, żeby po prostu pozwolił normalnie rozmawiać, a później może wyrazić swoje zdanie, bo oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, ale jeżeli tamci bardzo często pod moimi spotkaniami wołają: "złodzieje, złodzieje", to ja mogę odpowiedzieć oczywiście nie temu młodzianowi, tylko całej tej formacji, która inspiruje tego rodzaju wystąpienia - spójrzcie w lustro - kontynuował, kiedy "opozycjonista" zniknął z pola widzenia.

W dalszej części wystąpienia Jarosław Kaczyński, tradycyjnie już, recytował błędy popełnione przez poprzedników. Tym razem oberwało się między innymi Lechowi Wałęsie. W Stargardzie z kolei, z rozpędu, zadał cios nawet "swoim". - To, co opowiadają nasze obecne władze... - zaczął polityk, szybko reflektując się jednak, że w obelgach posunął się nieco za daleko.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Świętokrzyskie: pożar w domu, strażacy znaleźli zwęglone ciało 42-latka

Wiadomości

Świętokrzyskie: Nie żyje 48-letni mężczyzna. Zginął na własnym podwórku, popełnił tragiczny błąd

Czytaj więcej >
ZUS podał informację o najwyższej wypłacanej emeryturze. Kwota jest zawrotna (Pixabay/sabinevanerp/Iberion).

Wiadomości

Wiemy, jaką najwyższą emeryturę wypłaca ZUS. Wielu chciałoby tyle zarabiać

Czytaj więcej >
Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Wiadomości

Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Czytaj więcej >
Dolnośląskie: Marznąca mżawki sparaliżowała ruch. Na drogach powalone drzewa i szklanka

Wiadomości

Dolnośląskie: Marznąca mżawka sparaliżowała ruch. Na drogach i torach powalone drzewa oraz szklanka

Czytaj więcej >
Dziennikarze "Super Experssu" przypomnieli post, który Jerzy Owsiak wrzucił w mediach społecznościowych w 2019 r. dotyczący jego zarobków (Michal Zebrowski/East News).

Wiadomości

Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP

Czytaj więcej >
WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Wiadomości

WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Czytaj więcej >