Goniec.pl

Jarosław Kaczyński wybrał się do Kołobrzegu. Powitał go wulgarny baner

1 Października 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Na rok przed wyborami parlamentarnymi, najważniejsi politycy, zarówno obozu władzy jak i opozycji, wizytują liczne polskie miasta. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zawitał do Kołobrzegu. W trakcie spotkania z tamtejszymi działaczami, polityk odniósł się do kwestii reparacji wojennych. Padła także deklaracja o przekształceniu tzw. czternastki w trwałe świadczenie. Kaczyńskiego w drodze na spotkanie przywitał wymowny baner, wywieszony przez "wdzięcznego" suwerena.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich tygodniach aktywnie odwiedza liczne polskie miasta. Podczas spotkań z mieszkańcami, działaczami, Jarosław Kaczyński często wyraża swoje opinie w kwestiach bieżących. Szerokim echem odbiły się słowa JK co do "palenia wszystkim, czym się da" w polskich domostwach, lub niedawne "dobre rady" co do sposobów ogrzewania.

Dokumenty ws. reparacji gotowe w ciągu tygodnia

Tym razem Prezes PiS spotkał się z działaczami w Kołobrzegu. Podczas spotkania obeszło się bez kontrowersyjnych wypowiedzi. Kaczyński odniósł się do kwestii reparacji wojennych, stwierdzając, że Polska musi twardo i konsekwentnie przypominać światu o stratach, jakie poniósł nasz kraj w wyniku II wojny światowej. - Sądzę, że w ciągu najbliższego tygodnia już odpowiednie dokumenty, czyli nota dyplomatyczna w tej sprawie zostanie wystosowana. Musimy z tym występować, i to nie jest żaden chwyt polityczny, to nie jest, jak to mówią nasi oponenci: na wewnętrzny rynek przeznaczone. My wiemy, że to będzie długa i twarda walka, ale jesteśmy przekonani, że przyjdzie dzień, kiedy ta walka zakończy się naszym sukcesem - podkreślał Kaczyński.

14. emerytura na stałe

- Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe - stwierdził prezes PiS, dodając - Czternastą emeryturę z ZUS otrzymało w tym roku łącznie około 7,2 mln osób, a wydatkowana na ten cel kwota wynosi ponad 8,7 mld zł. Przy czym trzy czwarte uprawnionych otrzymało świadczenie w pełnej wysokości, czyli 1.217,98 zł na rękę.

Przypomnijmy - prawo do tzw. czternastki mają wszystkie osoby, które na 24 sierpnia 2022 r. pobierały jedno z długoterminowych świadczeń, np. emeryturę, rentę, świadczenie przedemerytalne. Pełna kwota - 1.338,44 zł brutto została przyznana emerytom i rencistom, których świadczenie główne nie przekracza 2.900 zł brutto.

Pozostali otrzymali czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Świadczenie nie zostało jednak przyznawane, jeśli kwota czternastej emerytury była niższa niż 50 zł. To oznacza, że czternastki nie otrzymają osoby, których emerytura czy renta jest wyższa od kwoty 4.188,44 zł brutto.

"Ciepłe" powitanie prezesa PiS

Nie wszyscy mieszkańcy Kołobrzegu entuzjastycznie zareagowali na wizytę prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W sieci pojawiło się zdjęcie baneru wywieszonego wzdłuż drogi, którą na spotkanie z działaczami zmierzał Jarosław Kaczyński.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]