Goniec.pl
Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Twitter/K_Smiszek

Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

28 Września 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Lawina niepowodzeń spadła ostatnio na Jarosława Kaczyńskiego. Do problemów wewnątrz koalicji i bezskutecznych prób poszerzania elektoratu doszła jeszcze nagana, jaką sejmowa Komisja Etyki Poselskiej nałożyła na prezesa PiS. Polityk został ukarany za swoją pogardliwą wypowiedź na temat osób transpłciowych, która padła we Włocławku w czerwcu br.

Środa 28 września będzie przez członków obozu władzy długo rozpamiętywana, bo nie dość, że oficjalne przeprosiny za stwierdzenie, że osoby nieheteronormatywne "nie są równe normalnym ludziom" musiał opublikować minister Przemysław Czarnek, to dodatkowo po karku oberwał prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński.

Mateusz Morawiecki

Radio ZET: W piątek głosowanie nad zmianą premiera. Znane jest nazwisko kandydatki na fotel szefa rządu

CZYTAJ DALEJ

To, czy można mówić o prawdziwym fatum, a może jednak zwyczajnej sprawiedliwości pozostaje kwestią nierozstrzygniętą, pewne jest jednak to, że politycy obozu władzy właśnie zbierają żniwo swoich haniebnych słów wypowiadanych pod adresem środowisk LGBT.

Prezes PiS ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

- Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej ukarała Jarosława Kaczyńskiego naganą - poinformowała przewodnicząca komisji Monika Falej z Lewicy.

Kara ma związek z wypowiedzią prezesa PiS z czerwca br., która padła podczas spotkania z mieszkańcami Włocławka i w szyderczy sposób odnosiła się do osób transpłciowych.

"Za" ukaraniem Kaczyńskiego głosowało troje posłów, a jeden - Jacek Świat z PiS - był "przeciw". Sam zainteresowany nie stawił się na posiedzeniu komisji i nie przedstawił usprawiedliwienia.

"Fakty" TVN w swoim stylu prostują słowa prezesa PiS. Puenta reportażu to prawdziwy hit

"Fakty" TVN w swoim stylu prostują słowa prezesa PiS. Puenta reportażu to prawdziwy hit

CZYTAJ DALEJ

Kaczyński o lewicowych poglądach: "Ja bym to badał"

Przypomnijmy, że na samym początku swojego objazdu po Polsce Jarosław Kaczyński odwiedził m.in. właśnie Włocławek, w którym mówił o konieczności doprowadzenia do tego, aby powróciła prawda.

- Oczywiście, ktoś się może z nami nie zgadzać. Ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć: do godz. 5:30 byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być i należy tego przestrzegać - powiedział prezes PiS.

- Mój szef w pracy, czy nawet moja koleżanka i kolega powinni się zwracać (do mnie) w formie żeńskiej. Można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda. Ja bym to badał, ale... można - dodał.

Jak oceniła dziś Falej, "to hańba, by prezes partii rządzącej zachowywał się skandalicznie i szydził z Polek i Polaków" i dodała, że "Kaczyński chce mieć monopol na prawdę i rację".

- Nie ma zgody na sianie nienawiści i kłamliwe obrażanie kogokolwiek. Nikt nie ma do tego prawa, nawet poza trybem - stwierdziła.

O tym, czy nagana faktycznie zostanie nadana, zadecyduje ostatecznie Prezydium Sejmu. Oznacza to, że dzisiejsza decyzja ma raczej charakter symboliczny, a Kaczyński wywinie się od poniesienia odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Nadmieńmy, że to już kolejny raz, gdy lider obozu władzy został negatywnie oceniony przez Komisję Etyki Poselskiej. W czerwcu 2021 roku podjęto decyzję o ukaraniu go naganą za słowa o politykach opozycji, których z mównicy sejmowej nazwał "przestępcami".

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wprost.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Katar 2022. Światowe media bezlitośnie komentują mecz Polska-Argentyna. "Żenująca Polska", "haniebny awans"

Wiadomości

Katar 2022. Światowe media bezlitośnie komentują mecz Polska-Argentyna. "Żenująca Polska", "haniebny awans"

Czytaj więcej >
Pixabay/AndrzejRembowski

Wiadomości

Lusowo: Zwłoki nagiej 71-latki bez głowy. Wstrząsające zeznania sąsiadów kobiety

Czytaj więcej >
Strażacy pilnie apelują, w czasie upałów powróciło zagrożenie zatrucia czadem

Wiadomości

Lublin: Koszmarne odkrycie w przydomowym garażu, nie żyje dwóch mężczyzn. Strażacy apelują

Czytaj więcej >
Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >