Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rafał Trzaskowski ma COVID-19. Prezydent Warszawy skorzystał z okazji i uderzył w PiS
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.07.2022 22:16

Rafał Trzaskowski ma COVID-19. Prezydent Warszawy skorzystał z okazji i uderzył w PiS

Rafał Trzaskowski ma koronawirusa, uderzył przy okazji w rząd PiS Mateusza Morawieckiego
Piotr Molecki/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rafał Trzaskowski, który zdaniem "Wiadomości" TVP ściąga na Warszawę wszystkie plagi egipskie. Wyjątkowo najnowsze problemy dotyczą samego prezydenta stolicy. - Uważajcie na siebie i nie lekceważcie COVID-u - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. Polityk wykorzystał ten moment, by uderzyć w rząd. Cios wyprowadzony w trakcie walki o zdrowie liczony jest podwójnie?

Rafał Trzaskowski zakażony jest koronawirusem. Prezydent Warszawy dodał w piątek osobisty wpis na Twitterze. Ujawnił, że zmaga się z powtórnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Rafał Trzaskowski nie tylko zaapelował do wszystkich o to, by na siebie uważali i nie lekceważyli COVID-u, który w ostatnim czasie zszedł na drugi plan. Niedoszły następca Donalda Tuska wykorzystał swoje zakażenie do uderzenia w rząd Mateusza Morawieckiego.

Rafał Trzaskowski zakażony COVID-em

Rafał Trzaskowski w piątkę opublikował na Twitterze wpis, gdzie poinformował, że mimo zaczepienia zakaził się koronawirusem. - W tym tygodniu przekonuję się na własnym przykładzie, że COVID wciąż pozostaje tak samo, albo nawet bardziej zdradliwy. Zaraźliwy jest coraz bardziej. Objawy nie muszą być wcale banalne - nawet po wcześniejszym przechorowaniu i szczepionkach - czytamy we wpisie prezydenta Warszawy.

- Drodzy Państwo, uważajcie na siebie i nie lekceważcie COVID-u - dodaje na samym końcu wątku Rafał Trzaskowski. Ważne jest jednak jeszcze, to co znajduje się pomiędzy. Prezydent Warszawy wymierzył bardzo konkretny cios wprost z szumne deklaracje rządu.

Rafał Trzaskowski postanowił zagrać kartą dającą mu niewielką przewagę nad oskarżanym rządem. Walczący o fotel prezydenta polityk nieustannie utrzymuje na celowniku głównych polityków obozu rządzącego. Gotowy jest dostrzec nawet najmniejsze potknięcie.

Prezydent Warszawy przy okazji choroby krytykuje rząd

Rząd, a w szczególności minister zdrowia Adam Niedzielski, bardziej zajęty jest regulowaniem przymusu rodzenia dzieci pod pilną lupą państwa, niż zabezpiecza się przed powrotem koronawirusa? Rafał Trzaskowski przy okazji otrzymania pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2 wypunktował słabości gabinetu Mateusza Morawieckiego.

- Strategii rządu na kolejną falę zachorowań brak - stwierdził gorzko Rafał Trzaskowski. To jednak nie koniec niewygodnych dla Mateusza Morawieckiego słów.

Rafał Trzaskowski, który z racji zakażenia COVID-em, ma obecnie czas na rozmyślanie, wskazał niejako, że dwa lata pandemii niczego nie nauczyły rządu PiS. Mateusz Morawiecki trzyma się myśli, że pandemia jest w odwrocie i wirus też jest w odwrocie?

- Wiarygodnych statystyk i systemowego testowania nie ma - a we wrześniu może nas czekać bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Co najgorsze, nie ma też żadnej systematycznej odpowiedzi na powikłania - dodał prezydent Warszawy.

Pandemia koronawirusa powraca?

Rafał Trzaskowski nie jest odosobnionym przypadkiem zakażenia koronawirlsem. Niedawno widzowie TVN24 dowiedzieli się, że Monika Olejnik zmaga się z koronawirusem i dlatego "Kropka nad i" zniknęła z anteny.

Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie przekazało, że od 7 do 13 lipca wykryto 7 569 przypadków. Aż 1 084 z nich to ponowne zakażenia koronawirusem. Rosnąca liczba przypadków sprawiła, że Polacy zaczęli zastanawiać się, czy maseczki ochronne ponownie staną się codziennością.

Niepewności te już na początku lipca skomentował Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że obecnie sytuacja kształtuje się inaczej niż na początku pandemii i to nie liczba pozytywnych testów wpływa na ewentualny powrót obostrzeń.

- Chcę też wszystkich uspokoić, że mimo wzrostów, które obserwujemy w ostatnich dniach, bo dziś również mamy przekroczoną granicę tysiąca nowych przypadków, ta liczba wynosi dokładnie 1068, to na razie nie są to w ogóle przedziały, które powodują uruchamianie procedur zarządzania kryzysowego - powiedział Adam Niedzielski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl