Goniec.pl
Rafał Trzaskowski ma koronawirusa, uderzył przy okazji w rząd PiS Mateusza Morawieckiego

Piotr Molecki/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rafał Trzaskowski ma COVID-19. Prezydent Warszawy skorzystał z okazji i uderzył w PiS

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski, który zdaniem "Wiadomości" TVP ściąga na Warszawę wszystkie plagi egipskie. Wyjątkowo najnowsze problemy dotyczą samego prezydenta stolicy. - Uważajcie na siebie i nie lekceważcie COVID-u - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. Polityk wykorzystał ten moment, by uderzyć w rząd. Cios wyprowadzony w trakcie walki o zdrowie liczony jest podwójnie?

Rafał Trzaskowski zakażony jest koronawirusem. Prezydent Warszawy dodał w piątek osobisty wpis na Twitterze. Ujawnił, że zmaga się z powtórnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem

Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem. Będzie niebezpiecznie

CZYTAJ DALEJ

Rafał Trzaskowski nie tylko zaapelował do wszystkich o to, by na siebie uważali i nie lekceważyli COVID-u, który w ostatnim czasie zszedł na drugi plan. Niedoszły następca Donalda Tuska wykorzystał swoje zakażenie do uderzenia w rząd Mateusza Morawieckiego.

Rafał Trzaskowski zakażony COVID-em

Rafał Trzaskowski w piątkę opublikował na Twitterze wpis, gdzie poinformował, że mimo zaczepienia zakaził się koronawirusem. - W tym tygodniu przekonuję się na własnym przykładzie, że COVID wciąż pozostaje tak samo, albo nawet bardziej zdradliwy. Zaraźliwy jest coraz bardziej. Objawy nie muszą być wcale banalne - nawet po wcześniejszym przechorowaniu i szczepionkach - czytamy we wpisie prezydenta Warszawy.

- Drodzy Państwo, uważajcie na siebie i nie lekceważcie COVID-u - dodaje na samym końcu wątku Rafał Trzaskowski. Ważne jest jednak jeszcze, to co znajduje się pomiędzy. Prezydent Warszawy wymierzył bardzo konkretny cios wprost z szumne deklaracje rządu.

Rafał Trzaskowski postanowił zagrać kartą dającą mu niewielką przewagę nad oskarżanym rządem. Walczący o fotel prezydenta polityk nieustannie utrzymuje na celowniku głównych polityków obozu rządzącego. Gotowy jest dostrzec nawet najmniejsze potknięcie.

Prezydent Warszawy przy okazji choroby krytykuje rząd

Rząd, a w szczególności minister zdrowia Adam Niedzielski, bardziej zajęty jest regulowaniem przymusu rodzenia dzieci pod pilną lupą państwa, niż zabezpiecza się przed powrotem koronawirusa? Rafał Trzaskowski przy okazji otrzymania pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2 wypunktował słabości gabinetu Mateusza Morawieckiego.

- Strategii rządu na kolejną falę zachorowań brak - stwierdził gorzko Rafał Trzaskowski. To jednak nie koniec niewygodnych dla Mateusza Morawieckiego słów.

Rafał Trzaskowski, który z racji zakażenia COVID-em, ma obecnie czas na rozmyślanie, wskazał niejako, że dwa lata pandemii niczego nie nauczyły rządu PiS. Mateusz Morawiecki trzyma się myśli, że pandemia jest w odwrocie i wirus też jest w odwrocie?

- Wiarygodnych statystyk i systemowego testowania nie ma - a we wrześniu może nas czekać bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Co najgorsze, nie ma też żadnej systematycznej odpowiedzi na powikłania - dodał prezydent Warszawy.

Polacy odpoczywali na plaży we Władysławowie, nagle "przyszedł" Donald Tusk i Jarosław Kaczyński

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński "pojawili się" we Władysławowie. "Dla mnie to jest kawał ch**a"

CZYTAJ DALEJ

Pandemia koronawirusa powraca?

Rafał Trzaskowski nie jest odosobnionym przypadkiem zakażenia koronawirlsem. Niedawno widzowie TVN24 dowiedzieli się, że Monika Olejnik zmaga się z koronawirusem i dlatego "Kropka nad i" zniknęła z anteny.

Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie przekazało, że od 7 do 13 lipca wykryto 7 569 przypadków. Aż 1 084 z nich to ponowne zakażenia koronawirusem. Rosnąca liczba przypadków sprawiła, że Polacy zaczęli zastanawiać się, czy maseczki ochronne ponownie staną się codziennością.

Niepewności te już na początku lipca skomentował Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że obecnie sytuacja kształtuje się inaczej niż na początku pandemii i to nie liczba pozytywnych testów wpływa na ewentualny powrót obostrzeń.

- Chcę też wszystkich uspokoić, że mimo wzrostów, które obserwujemy w ostatnich dniach, bo dziś również mamy przekroczoną granicę tysiąca nowych przypadków, ta liczba wynosi dokładnie 1068, to na razie nie są to w ogóle przedziały, które powodują uruchamianie procedur zarządzania kryzysowego - powiedział Adam Niedzielski.

Mateusz Morawiecki pochwalił się grą w ping-ponga, internauci byli bezlitośni

Morawiecki chciał się pochwalić, wyszło jak zwykle. Internauci bezlitośnie kpią z premiera, ciężko powstrzymać śmiech

Mateusz Morawiecki chciał się pochwalić, że od dawna gra w tenis stołowy i nie mógł spodziewać się lawiny komentarzy pod niepozornym zdjęciem. Premier podpisał fotografie w niefortunny sposób, a internauci wykorzystali to w bezduszny sposób.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Twitter/Forsvaret

Wiadomości

Nord Stream 2. Potężne wybuchy i wyciek gazu na dnie Morza Bałtyckiego

Czytaj więcej >
cmentarz, grob

Wiadomości

Ceny pogrzebów rosną. Żywiec: Samo wykopanie grobu kosztuje 900 zł

Czytaj więcej >
Russia government official

Wiadomości

Miedwiediew odgraża się użyciem broni atomowej. "Zachód nawet nie kiwnie palcem"

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

27 września o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Strażacy oddadzą hołd zmarłemu koledze

Czytaj więcej >
Warszawa szykuje się do dystrybucji jodku potasu. Powstaną specjalne punkty

Wiadomości

Warszawa szykuje się do dystrybucji jodku potasu. Powstaną specjalne punkty

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Pożar w rafinerii Orlen w Płocku. Doszło do wybuchu, płonie piec na jednej z instalacji produkcyjnych

Czytaj więcej >